
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
05 вересня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/1163/18
Категорія: 8.3 Головуючий в 1 інстанції: Свида Л. І. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді - Шеметенко Л.П.
судді - Домусчі С.Д.
судді - Шевчук О.А.
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 08 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЮЖЛИТОГРАФМЕТАЛЛ» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 08 травня 2018 року адміністративний позов ТОВ «ЮЖЛИТОГРАФМЕТАЛЛ» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задоволено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Головне управління ДФС в Одеській області подало апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2018 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали суду шляхом надання до суду оригіналу документа про сплату судового збору у сумі 6763,92 грн.
12.07.2018 року до суду апеляційної інстанції надійшло клопотання Головного управління ДФС в Одеській області про продовження строку усунення недоліків.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2018 року задоволено клопотання Головного управління ДФС в Одеській області про продовження строку для усунення недоліків та продовжено строк для усунення недоліків апеляційної скарги, встановлений в ухвалі Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2018 року, на тридцять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Вищезазначену копію ухвали Головне управління ДФС в Одеській області отримало 23.07.2018 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
27.08.2018 до суду апеляційної інстанції надійшло клопотання скаржника про відстрочення сплати суми судового збору, у якому зазначено, що на даний час кошти, які виділялись для сплати судового збору - відсутні. Також на рахунку за кодом бюджетної класифікації видатків 2800 "Інші поточні платежі" наявний арешт у зв'язку із значною заборгованістю у відшкодуванні судового збору.
Розглянувши клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору, колегія суддів зазначає, що воно не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади.
Враховуючи наведене та беручи до уваги, що Головне управління ДФС в Одеській області утримується за рахунок Державного бюджету України та має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
Також, колегія суддів вважає, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень, не є підставою для відстрочення строку сплати судового збору до прийняття рішення за наслідками перегляду справи.
Відмовляючи в задоволенні клопотання, суд враховує, що відстрочення сплати судового збору скаржнику збору буде суперечити завданню та меті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в частині надходження до спеціального фонду Державного бюджету України коштів від сплати судового збору, а також може розцінюватися як надання певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Таким чином, відповідач у встановлений термін недоліки апеляційної скарги не усунув.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Головне управління ДФС в Одеській не виконало вимоги ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2018 року, а отже наявні підстави для повернення апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 325, 329 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Головного управління ДФС в Одеській про відстрочення сплати судового збору - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 08 травня 2018 року - повернути апелянту.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку статті 328 КАС України до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий суддя: Л.П. Шеметенко
Суддя: С.Д. Домусчі
Суддя: О.А. Шевчук