Рішення № 76267190, 29.08.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2018
Номер справи
815/2163/18
Номер документу
76267190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/2163/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов’язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить зобов’язати відповідача:

- виплатити позивачу, як пенсіонеру Міністерства внутрішніх справ України, згідно чинного законодавства України заборгованість по виплаті позивачу грошового пенсійного забезпечення за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року в сумі 54797,04 грн.;

- заборгованість коштів грошового пенсійного забезпечення позивача, перерахованих за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, в сумі 54797,04 грн. виплатити на користь позивача та перерахувати одним платежем на його банківський карточний пенсійний рахунок АТ «ОЩАДБАНК».

Ухвалами суду від:

- 10.05.2018 року: прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено, що справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання по справі;

- 22.06.2018 року: продовжено підготовче засідання по справі на 30 календарних днів;

- 01.08.2018 року: закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 8 серпня 2018 року.

В судове засідання 8 серпня 2018 року сторони та/або їх представники не з’явились, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду. (а.с.105, 106)

08.08.2018 року позивачем до суду подано заяву, в якій останній просить продовжити розгляд його справи без його участі в порядку письмового провадження. (а.с.108) Також 08.08.2018 року представником відповідача подано клопотання, в якому останній, керуючись ч. 1 ст. 311 КАС України, просить розглянути адміністративну справу № 815/2163/18 у порядку письмового провадження. (а.с.109)

Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ч. 3 ст. 194 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно змісту адміністративного позову та відповіді на відзив (а.с.5-20, 78-87), позивач обґрунтовує заявлені вимоги, із посиланням на ст. 5, 8, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ч.ч. 1, 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 102, абз. 2 розділу ХІ п. 9 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», Постанову Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», п.п. 1, 2, 3, 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із зазначенням таких фактичних обставин:

- з 01.01.2016 року згідно Законів України, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зобов’язане було провести перерахунок пенсії позивача та провести її виплату, як співробітника МВС України. На даний час перерахунок його грошового пенсійного забезпечення проведено, але заборгованість по виплаті його пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року на теперішній час не погашено;

- листом від 13.12.2017 року за № 14/3-235 довідка № 18894 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача була повернута до ГУ ПФУ в Одеській області, яка станом на 01.01.2016 року відповідає вимогам чинного законодавства;

- позивачем було отримано відповідь на його запит, згідно штемпеля на конверті 13.04.2018, на самому документі вихідний та дата реєстрації відсутні, що є порушенням переписки відповідно до чинного законодавства діловодства. Згідно наданої йому інформації ГУ ПФУ України в Одеській області провело перерахунок його грошового пенсійного забезпечення та визнало заборгованість по виплаті його пенсії за період з 01.01.2016 - 31.12.2017 роки в сумі: 54,797,04 грн.;

- на глибоке переконання позивача, відповідач протиправно не здійснює виплату заборгованості його грошового пенсійного забезпечення за період з 01.01.2016 - 31.12.2017 роки, як пенсіонеру МВС у зв'язку з відсутністю бюджетних коштів необхідних для виплати заборгованості пенсії, оскільки, чинним законодавством не передбачене право органів Пенсійного фонду України щодо відстрочення або звільнення від виплати пенсійних виплат у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування;

- постанова № 103, згідно з якою відповідач зробив перерахунок та виплату пенсії є такою, що порушує конституційні права та право на гідну пенсію позивача. ОСОБА_1 видана для того, щоб не виконувати якраз рішення Верховного Суду по першій зразковій справі;

- на момент настання права позивача на перерахунок пенсії 01.01.2016 року вона не діяла і зворотної дії в часі не має. ОСОБА_1 не може регулювати правовідносини, які настали 01.01.2016 року;

- постанова № 103 ігнорує (тобто КМУ не визнає) рішення Конституційного Суду України № 4-рп/2015 від 13 травня 2015 року по справі № 1-9/2015, в якому сказано: «Конституційний Суд України наголошує, що виключно Верховна Рада України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом, а Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення права осіб на пенсійне забезпечення, керуючись Конституцією та законами України». Тобто, Кабінет Міністрів України не має права скасовувати будь які види грошового забезпечення. А в Постанові № 103 саме і йде мова про скасування додаткових видів грошового забезпечення. Крім того, ця постанова не відповідає і змісту рішень Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 17 березня 2004 № 7-рп/2004, від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016;

- зміст Постанови № 103 суперечить положенням ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, яка діяла на момент настання права на перерахунок пенсії) і Конституції України, а також змісту Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», так як значно звужує обсяг соціальних гарантій пенсіонерів МВС. А згідно п. 3 ст. 7 КАС України «У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України … або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу...». Крім цього, згідно п. 4 ст. 7 КАС України, в разі встановлення судом, що правовий акт суперечить Конституції України, він не застосовує його, а застосовує норми Конституції України як норми прямої дії;

- сам текст Постанови № 103 носить суперечливий характер. Положення однієї статті суперечать другій. Так положення ст. 3 говорить про те, що потрібно враховувати середній розмір додаткових видів грошового забезпечення, виплачених поліцейським в січні 2016 року, що логічно повинно тягнути за собою складання нових довідок Ліквідаційними комісіями УМВС. А в ст. 5 говориться про те, що перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок, виданих до набрання чинності Постанови № 103. А ці довідки не містять даних за січень 2016 року;

- КМУ проігноровано цілий ряд рішень і постанов судів про врахування надбавок і премій в розмірах, встановлених Постановою № 1294, які позивач отримав довічно під час виходу на пенсію, і ніхто не має права у нього їх відібрати і звузити його права. Тобто, має місце невиконання рішень судів, в тому числі і рішень Конституційного Суду України і Верховного Суду України;

- зміст постанови містить неправдиві дані і вводить в оману не тільки позивача як пенсіонера МВС, а і все населення країни. МВС не виконало вимогу Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і не затвердило в двотижневий строк порядок і умови грошового забезпечення поліцейських, а тому ніяких виплат додаткових видів грошового забезпечення поліцейських в січні 2016 року. Всупереч цьому у Постанові № 103, перерахунок пенсій буде здійснено з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премій, які виплачені поліцейським в січні 2016 року. Це свідоме введення пенсіонерів в оману. А Кримінальний кодекс України такі діяння називає шахрайством;

- фактично Постанова № 103 переносить дату перерахунку з 01.01.2016 року на 01.01.2018 року. Крім цього, всупереч статті 58 Конституції України, норми цієї постанови відміняють постанову Кабінету України № 1294, які регулюють правовідносини, що настали до ступу в дію Постанови № 103. Таке трактування Закону 2262-ХІІ практично відміняє врахування при перерахунку пенсій надбавок, доплат, підвищень і премій, так як в зв’язку з невиконанням МВС України пункту 7 Постанови № 988 від 11.11.2015 року про розробку і затвердження у двотижневий строк порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, ці добавки і премія в січні 2016 року ще не виплачувалися. Таким чином, Постанова № 103 містить неправдиві дані і вводить в оману не тільки пенсіонерів МВС, а і все населення країни. Постанова № 103 в прихованій формі відміняє врахування доплат, надбавок та премії при перерахунку пенсії пенсіонерам МВС (міліції). Це грубо порушує положення ст. 21 та 22 Конституції України. Так як позивач сплачував усі податки і страхові внески із свого грошового забезпечення, і з цих сум за останньою посадою йому вже нараховувалася і виплачувалася пенсія. А звуження його набутих прав є неконституційним і незаконним;

- редакція ч. 2 ст. 3 Постанови № 103 не відповідає: положенням ч. 3 ст. 52 Закону 2262-ХІІ, положенню ч. 2 ст. 55 Закону 2262-ХІІ та змісту ст. 64 Закону 2262-ХІІ.

Згідно відзиву на позовну заяву (а.с.70-71), відповідач вважає позовні вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, із посиланням п.п. 1, 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ч.ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ч.ч. 1, 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», із зазначенням таких фактичних обставин:

- порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. На підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку Міністерство внутрішніх справ листом від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям;

- Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 № 9493/02-23 повідомив головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Також в даному листі зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, а також зазначено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України;

- листом головного управління від 30.03.2017 року № 4422/03 направлено до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області запит щодо надання довідок про розміри грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії та надано списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка № 18894 про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії згідно із статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 року. Проте при складанні довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до п. 9 листа Міністерства внутрішніх справ від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 інші надбавки, доплати, підвищення та премії враховані в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою (посадами) в Національній поліції, а необхідно за січень 2016 року;

- поряд з цим, головному управлінню стало відомо про лист Міністерства внутрішніх справ України від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2017, який адресований головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, в якому вказано, що інші надбавки, доплати, підвищення та премії для проведення перерахунку пенсій враховувати відповідно до постанови КМУ № 988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою (посадами) в Національній поліції. Здійснення перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки, в якій містилася недостовірна інформація щодо складових грошового забезпечення, спричинило би нецільове використання коштів Державного бюджету, з якого відповідно до вимог ст. 8 Закону № 2262 здійснюється фінансування виплати пенсій, призначених на підставі Закону № 2262, зокрема й позивачу. Внаслідок цього головним управлінням Фонду було повернуто довідку № 18894 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області на доопрацювання;

- крім того, законодавчо був відсутній порядок здійснення перерахунку пенсій з 01.01.2016 пенсіонерам з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції);

- в подальшому вищезазначена довідка № 18894 про розмір грошового забезпечення позивача відповідно до листа Міністерства Внутрішніх Справ від 28.02.2018 року за № 2900/05/21-2018 не могла використовуватись головним управлінням Фонду для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1, оскільки вона була надана органам Пенсійного фонду України до набрання чинності Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»;

- 24.02.2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою установлено, що з 01.01.2016 перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;

- на виконання вимог Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 головним управлінням 17.03.2018 було проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, наданої уповноваженим органом;

- на виконання зазначеного положення Постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 головним управлінням Фонду було зроблено необхідний розрахунок доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 року, яка почне виплачуватись, починаючи з 01.01.2019 року, як це передбачено постановою КМУ від 21.02.2018 року № 103;

- Постановою КМУ від 21.02.2018 року № 103, яка є обов'язковою для виконання головним управлінням, не передбачено здійснення одноразової виплати пенсії після її перерахунку за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, а виплату пенсії за вказаний період передбачено у 2019-2020 роках. Тому у головного управління відсутні законні підставі для одноразової виплати позивачу пенсії після її перерахунку за період з 01.01.2016 по 31.12.2017;

- з дня набрання чинності Постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 відбулася зміна у законодавстві, що регулювало пенсійні виплати ОСОБА_1;

- головним управлінням Фонду 17.03.2018 року здійснено перерахунок пенсії позивачу, виплату якої він отримує відповідно до вимог постанови КМУ від 21.02.2018 № 103.

Дослідивши докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню повністю, з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно довідці Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області № 18894 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виданої позивачу про те, що відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016, за прирівняною посадою поліцейського: старший слідчий ВП, до посади на день звільнення із служби: старший слідчий Ананьївського РВ УМВС України в Одеській області, складає всього – 6799,95 грн. (а.с.73)

17 березня 2018 року відповідачем здійснено перерахунок пенсії за вислугу років позивача з 1 квітня 2018 року, відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 4759,97 грн.; підстава перерахунку: (ГЗ згідно ПКМУ № 988) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 пункт 3 перерахунок з 01.01.2016; з 01.04.2018 – 4759,97 грн.; строк закінчення виплати пенсії: довічно. (а.с.74)

Відповідно до розрахунку від 17 березня 2018 року на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою позивача № N/А 18894 за Дорученням № Д N/А 18894/2, відповідачем зроблено відповідний розрахунок з січня 2016 року по березень 2018 року включно, підстава для здійснення розрахунку: (ГЗ згідно ПКМУ № 988) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 пункт 3 перерахунок з 01.01.2016. (а.с.75)

Також відповідачем видано доручення з боргом згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року по пенсійній справі позивача із зазначенням сум виплат помісячно з 01.01.2019 року по 01.06.2021 року, загальна сума виплати – 54797,04 грн. (а.с.76)

Відповідно до змісту довідки відповідача про доходи пенсіонера, вих. № 1115 від 02.08.2018 року (а.с.114), виданої позивачу в тому, що він перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за вислугу років, за період з січня 2016 року по грудень 2017 року, всього: 59442,24 грн.

Відповідно до змісту довідки відповідача про доходи пенсіонера, вих. № 1135 від 09.08.2018 року (а.с.119), виданої позивачу в тому, що він перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за вислугу років, а саме:

січень 2018 року 2476,76 грн.

лютий 2018 року 2476,76 грн.

березень 2018 року 9326,39 грн.

квітень 2018 року 4759,97 грн.

травень 2018 року 4759,97 грн.

червень 2018 року 4759,97 грн.

липень 2018 року 4759,97 грн.

серпень 2018 року 4759,97 грн.

Всього: 38079,76 грн.

Не погоджуючись, по суті, із порядком виплати перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, позивач звернувся до суду із вищенаведеними вимогами.

На доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду надано копії, зокрема (а.с.25-45):

- заяви позивача до відповідача, вхід. № 2004/В-11 від 22.11.2017 року, в тому числі про перерахунок пенсії з 01.01.2016 року згідно з законодавством України;

- листа відповідача від 28.11.2017 року № 2004/В-11, яким останній на звернення позивача про перерахунок пенсії повідомив позивача, зокрема, що: передана 17.05.2017 ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області довідка № 18894 про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії згідно із статтею 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 року, повернута до зазначеної установи на доопрацювання у зв’язку з тим, що неправильно складена, тому надати її копію головне управління не має можливості; оскільки перерахунок та виплату пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, головне управління на даний час не має можливості надати розрахунок пенсії;

- заяви позивача до відповідача, вхід. № 2297/В-11 від 13.12.2017 року, в тому числі про проведення перерахунку пенсії;

- листа відповідача від 19.12.2017 року № 2297/В-11, яким останній на звернення позивача про проведення перерахунку пенсії повідомив позивача, зокрема, що: перерахунок та виплату пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України; довідка № 18894 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 року, була повернута на доопрацювання до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області листом головного управління від 28.11.2017 року № 22409/03 у зв’язку з тим, що неправильно визначені розміри надбавки за стаж роботи в поліції та премії;

- листа-відповіді за підписом члена ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області від 09.02.2018 року № 33/В-53 на заяву позивача від 31.01.2018 року, яким позивача повідомлено, що довідка про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року відповідає вимогам чинного законодавства, у зв’язку з чим була повернута до ГУ ПФУ в Одеській області листом від 13 грудня 2017 року № 14/3-235;

- довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області № 18894 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої позивачу про те, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, наказу МВС від 06.04.2016 року № 260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за 01 січня 2016, за посадою: старший слідчий Ананьївського РВ УМВС України в Одеській області, складає всього – 6843,15 грн.;

- запиту позивача до відповідача, вхід. № 448/В-11 від 13.02.2018 року, в тому числі про проведення перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 року згідно чинного законодавства;

- листа-відповіді відповідача від 16.02.2018 року № 448/В-11 на звернення позивача щодо перерахунку пенсії, яким позивача повідомлено, зокрема, що перерахунок та виплату пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України;

- запиту позивача до відповідача, вхід. № 980/В-11 від 04.04.2018 року, згідно ст.ст. 5, 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

- листа-відповіді відповідача на звернення позивача щодо перерахунку пенсії, яким позивача повідомлено, зокрема, що:

«Пенсія Вам головним управлінням перерахована згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою установлено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі наданої 16.03.2018 ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 (копія додається).

Доплата за період з 01.01.2018 по 30.03.2018 в сумі 6849,63 грн. виплачена додатковою відомістю 20.03.2018. З 01.04.2018 розмір пенсії становить 4759,97 грн.

Борг за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 54797,04 грн. буде виплачуватись у порядку, який зазначено у розрахунку, копія якого додається».

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Законами України: «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі – ЗУ № 2262-XII), «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII (далі – ЗУ № 900-VIII), «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року № 580-VIII (далі – ЗУ № 580-VIII), постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – Постанова № 988), Постановою Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 року № 103 (далі – Постанова № 103), Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі – Порядок № 45).

Згідно з ч. 4 ст. 63 ЗУ № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності ЗУ № 900-VIII. Цим Законом внесено доповнення до ст. 63 ЗУ № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 ЗУ № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абз. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ № 580-VІІІ за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із ст. 102 ЗУ № 580-VІІІ пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України Постановою № 988 та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 2 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Порядком № 45, який набрав чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до п.п. 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в п. 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 ЗУ № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 9 Порядку № 45 встановлено, що Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», регулює Порядок № 3-1.

Відповідно до п.п. 1-5 Постанови № 103, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” Кабінет Міністрів України постановляє:

Перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах:

з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків;

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків;

з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

У разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301).

В частині 2 статті 9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Згідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Виходячи з аналізу вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та на підставі встановлених в судовому засіданні обставин, а саме:

- у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 року за результатами розгляду зразкової справи Пз/9901/8/18 (820/6514/17), на яке посилається позивач, як на підставу для задоволення позову, зокрема, «Обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі», зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що:

- довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку № 45;

- ці довідки повинні бути чинними.

Судом встановлено, що:

- 21.02.2018 року прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 року № 103, яка набрала чинності 24.02.2018 року;

- Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Одеській області надала відповідачу нову довідку № 18894 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), видану позивачу про те, що відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016, за прирівняною посадою поліцейського: старший слідчий ВП, до посади на день звільнення із служби: старший слідчий Ананьївського РВ УМВС України в Одеській області, складає всього – 6799,95 грн.;

- відповідачем 17 березня 2018 року: перерахована пенсія за вислугу років позивача з 1 квітня 2018 року, згідно відповідного перерахунку: підсумок пенсії (з надбавками): 4759,97 грн.; підстава перерахунку: (ГЗ згідно ПКМУ № 988) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 пункт 3 перерахунок з 01.01.2016; з 01.04.2018 – 4759,97 грн.; строк закінчення виплати пенсії: довічно;

- 17 березня 2018 року здійснено розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії за пенсійною справою позивача № N/А 18894 за Дорученням № Д N/А 18894/2, з січня 2016 року по березень 2018 року включно, підстава для здійснення розрахунку: (ГЗ згідно ПКМУ № 988) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 пункт 3 перерахунок з 01.01.2016;

- згідно довідки відповідача про доходи пенсіонера, вих. № 1115 від 02.08.2018 року, позивач перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за вислугу років, за період з січня 2016 року по грудень 2017 року, всього: 59442,24 грн.;

- згідно довідки відповідача про доходи пенсіонера, вих. № 1135 від 09.08.2018 року, позивач перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Одеській області і отримує пенсію за вислугу років, а саме:

січень 2018 року 2476,76 грн.

лютий 2018 року 2476,76 грн.

березень 2018 року 9326,39 грн.

квітень 2018 року 4759,97 грн.

травень 2018 року 4759,97 грн.

червень 2018 року 4759,97 грн.

липень 2018 року 4759,97 грн.

серпень 2018 року 4759,97 грн.

Всього: 38079,76 грн.

З встановленого вбачається, що станом на момент розгляду і вирішення справи на підставі нової довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області № 18894 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виданої позивачу, у зв’язку із змінами у законодавстві, які є підставою для перерахунку пенсій, призначених за ЗУ № 2262-ХІІ, згідно Постанови № 988, відповідачем перерахована пенсія позивача з 01.01.2016 року, та згідно порядку виплати перерахованих пенсій, передбаченому Постановою № 103, доплата за період з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року – виплачена, жодних зауважень щодо фактичної виплати у належному розмірі виплат пенсії з 01.04.2018 року по теперішній час, згідно з цим перерахунком, позивачем не наведено.

При цьому суд звертає увагу позивача на позицію Верховного Суду, викладену в ухвалі від 2 травня 2018 року у справі № 818/1076/18 (провадження № Пз/9901/32/18), згідно якої постанова Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі ЗУ № 2262-XII та Постанови № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, викладеної в Рішенні від 26.12.2011 № 20-рп/2011, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно з частиною першою статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави.

Також, згідно ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Тобто, право власності – не є абсолютним.

Так, у рішенні від 8 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (Kechko v. Ukrain), заява № 63134/00, пункт 23) Європейський суд з прав людини суд зауважує, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо обґрунтування заявлених позовних вимог та заперечень проти них, які могли б потягнути зміну висновків суду щодо спірних правовідносин, сторонами суду не наведено та не надано.

При цьому слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).

Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.), відповідно

суд дійшов висновків, що:

- правова позиція зі спірних питань – є помилковою;

- правових та фактичних підстав для зобов’язання відповідача вчинити заявлені позивачем дії – виплатити позивачу, як пенсіонеру Міністерства внутрішніх справ України, згідно чинного законодавства України заборгованість по виплаті позивачу грошового пенсійного забезпечення за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року в сумі 54797,04 грн.; заборгованість коштів грошового пенсійного забезпечення позивача, перерахованих за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, в сумі 54797,04 грн. виплатити на користь позивача та перерахувати одним платежем на його банківський карточний пенсійний рахунок АТ «ОЩАДБАНК», та, відповідно, для задоволення цих позовних вимог – немає, відповідно

- немає підстав для: стягнення з відповідача на користь позивача сплаченого останнім судового збору; зобов’язання відповідача негайно виконати рішення суду; встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, про що також заявлено позивачем у прохальній частині позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Керуючись ст.ст. 9, 139, 194, 241-246, 250, 255, 295 та Перехідними положеннями КАС України, суд -

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 65039; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області: виплатити ОСОБА_1, як пенсіонеру Міністерства внутрішніх справ України, згідно чинного законодавства України, заборгованість по виплаті ОСОБА_1 грошового пенсійного забезпечення за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року в сумі 54797,04 грн.; заборгованість коштів грошового пенсійного забезпечення ОСОБА_1, перерахованих за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, в сумі 54797,04 грн. виплатити на користь ОСОБА_1 та перерахувати одним платежем на його банківський карточний пенсійний рахунок АТ «ОЩАДБАНК», – відмовити повністю.

Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи до або через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.Г. Цховребова

.