
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2018 року м.Житомир справа № 278/2959/17
категорія 2.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Токаревої М.С.,
секретар судового засідання Мельниченко О.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Вікторія" та ОСОБА_3 "Левківська-2" до Левківської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії,
встановив:
Приватне підприємство "Вікторія" та ОСОБА_3 "Левківська-2" звернулися до суду з позовом до Левківської сільської ради Житомирського району Житомирської області, у якому з врахуванням уточнених позовних вимог просили визнати протиправними бездіяльності та зобов’язання вчинити дії. В обґрунтування позову позивачі зазначили, що неодноразово звертались до відповідача щодо присвоєння поштових (юридичних) адрес, найменування вулиць приміщенням сільськогосподарських споруд. Проте, відповідачем не було внесено розгляд даного питання на сесію сільської ради, а тому позивач вважає, що відповідачем допущено бездіяльність щодо не внесення на розгляд сільської ради питання щодо присвоєння поштових (юридичних) адрес, найменування вулиць приміщенням сільськогосподарських споруд та не прийняття рішень про присвоєння поштових (юридичних) адрес спорудам і просить зобов’язати відповідача внести на розгляд сесії вказане питання та прийняти рішення про присвоєння адрес. Крім того просили стягнути понесені витрати та відшкодувати моральну шкоду у сумі 3000 грн.
У судовому засіданні представник позивача приватного підприємства "Вікторія" позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник позивача ОСОБА_3 "Левківська-2" до суду не прибув щодо причин неявки суд не повідомляв.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та заперечував щодо його задоволення з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Ухвалою Житомирського районного суду від 05.12.2017 було відкрито провадження у справі за позовом Левківської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити дії
Ухвалою від 15.12.2017 сказану справу було передано на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду відповідно до правил предметної підсудності.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 31.01.2018 справу було прийнято до провадження та призначено до судового розгляду.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
З доданих до матеріалів справи письмових доказів вбачається, що представники позивачів неодноразово, зокрема у серпні, жовтні, листопаді 2017, лютому 2018 звертались до Левківської сільської ради із заявами щодо присвоєння поштових (юридичних) адрес, найменування вулиць приміщенням сільськогосподарських споруд та не прийняття рішень про присвоєння поштової (юридичної) адреси приміщенню бувшого телятника с.Левків, бригади №3, інвентарний №9.
Листами Левківської сільської ради від 11.08.2017 №484/Т-182, від 13.10.2017 №604/Р-230 від 26.03.2018 №136-Р-44 позивачів повідомлено, що для вирішення питання щодо присвоєння поштової адреси слід надати документи що підтверджують реєстрацію юридичної особи та належним чином засвідчену копію правовстановлюючого документа на право власності на об’єкт нерухомого майна. Одночасно, у листах позивачам роз’яснено, що після надання вказаних документів їх звернення буде негайно винесено на розгляд виконавчого комітету сільської ради.
Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до Конституції України, систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України " Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР ( далі - Закон № 280/97-ВР.
Відповідно до ст. 2 цього Закону місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів, зокрема, в галузі житлово-комунального господарства, визначено у статі 30 цього Закону.
Так, відповідно до підпункту 10 пункту "б" ст. 30 Закону України № 280/97-ВР делегованими повноваженнями виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, зокрема, є облік відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
Порядок присвоєння органами місцевого самоврядування поштових адрес регулюється нормативно-правовими актами місцевого значення.
Відповідачем було надано до суду копію Положення про порядок присвоєння та зміни поштових та юридичних адрес об’єктам нерухомого майна на території Левківської сільської ради ( надалі Положення).
Пункт 3.2 Положення передбачає чіткий перелік документів, які слід подати разом із заявою для присвоєння поштової та юридичної адреси, зокрема :
- для фізичної особи - копія паспорта, ідентифікаційний номер;
- для юридичної особи, громадської організації або фізичної особи - підприємця - належним чином завірена копія документу, що підтверджує реєстрацію юридичної особи, ФОП або громадської організації (свідоцтва про державну реєстрацію, витягу, виписки);
- завірена в установленому порядку копія документу, що посвідчує право власності на земельну ділянку чи право користування земельною ділянкою;
- викопіювання з кадастрового плану населеного пункту (станом на час оформлення права власності на земельну ділянку чи право користування земельною ділянкою);
- довідка щодо відсутності забудови на земельній ділянці за вказаною адресою.
За змістом п.3.10 Положення передбачено, що у разі відсутності документів або подання неповного пакету документів, зазначеного у Положенні, питання щодо присвоєння адреси не виноситься на засідання виконкому, а заявнику письмово повідомляється про необхідність надання додаткових документів.
Аналіз наведених норм свідчить, що питання щодо присвоєння поштової або юридичної адреси виноситься на розгляд засідання виконкому, виключно лише у разі, подання заявником повного пакету документів передбаченого Положенням.
У ході судового розгляду справи було з’ясовано, що відповідачем листами було повідомлено позивачів, що ними подано не повний пакет документів та роз’яснено про необхідність надання додаткових документів.
Зважаючи, на те, що позивачами не було дано повний пакет документів передбачених Положенням щодо присвоєння поштової (юридичної) адреси, то у відповідача були відсутні правові підстави для винесення, порушеного позивача у своїх заявах питання, на розгляд засідання виконкому сільської ради.
Таким чином, суд дійшов висновку, що дії відповідача у межах спірних правовідносин вчинені на підставі, у порядку та у спосіб, що визначені законом на час вчинення таких дій, а тому є правомірними. Доказів, що свідчать про протилежне, до суду не надано, також у ході розгляду справи було спростовано твердження позивачів щодо допущеної відповідачем бездіяльності.
Враховуючи встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необґрунтованість та недоведеність заявлених позовних вимог.
Оскільки, позовні вимоги щодо стягнення моральної шкоди є похідними від позовних вимог щодо визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії правових підстав для задоволення яких суд не встановив, то у задоволенні позовної вимоги щодо стягнення моральної шкоди також слід відмовити.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
У задоволенні позовних вимог приватного підприємства "Вікторія" (код ЄДРПОУ 13560054, вул. Радянська, 2, с. Клітчин, Житомирський район, Житомирська область, 12405) та ОСОБА_3 "Левківська-2" (РНОКПП НОМЕР_1, вул. Олімпійська, 21, с. Левків, Житомирського району, Житомирської області, 12405) до Левківської сільської ради Житомирського району Житомирської області (код ЄДРПОУ 04348355, вул. Героїв України, 35, с. Левків, Житомирський район, Житомирська область, 12405) про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.С. Токарева
Повне судове рішення складене 06 вересня 2018 року