
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2018 року справа № 805/457/18-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Сіваченка І.В., суддів: Сухарька М.Г., Шишова О.О., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 травня 2018 року (повне судове рішення складено 25 травня 2018 року в м. Слов'янську) у справі № 805/457/18-а (суддя в І інстанції Мозговая Н.А.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - ГУ ПФУ в Донецькій області, Управління) про визнання протиправною бездіяльності щодо нездійснення перерахунку пенсії за вислугою років МВС з 01 січня 2016 року, зобов'язання здійснити перерахунок за вислугою років та виплату пенсії починаючи з 1 січня 2016 року на підставі Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ), з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області №7041 від 10 червня 2017 року, про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду заступника начальника відділу (управління, відділу (відділення) поліції, з вислугою понад 20 років. В обґрунтування позову зазначив, що відповідач в порушення Конституції України, Закону України "Про національну поліцію", Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988), протиправно не здійснює перерахунок пенсії у зв'язку з відсутністю бюджетних коштів, необхідних для проведення перерахунку пенсій (а.с. 4-9).
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач повинен був здійснити перерахунок його пенсії автоматично без будь-яких заяв.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 15 травня 2018 року у справі №805/457/18-а позов було задоволено частково, внаслідок чого: зобов'язано ГУ ПФУ в Донецькій області здійснити виплату пенсії позивачу з 01.01.2016 по 31.12.2017 на підставі Закону № 2262-ХІІ, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області № 810 від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду старшого оперуповноваженого (управління, відділу (відділення) поліції для перерахунку пенсії (а.с. 72-76).
Відповідач не погодився з рішенням суду, подав апеляційну скаргу, в якій посилався на порушення судом норм матеріального права, у зв'язку з чим просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
В обґрунтування доводів посилався на те що, позивачеві здійснений перерахунок та виплата пенсії з 1 січня 2016 року до 31.12.2017 (а.с. 72-79).
Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, перевірив матеріали справи, вивчив доводи апеляційної скарги і дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Згідно з копією довідки Головного Управління МВС України в Донецькій області №7041 від 10.06.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої позивачу, вбачається, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, Постанови № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 за посадою заступник начальника Слов'янського МРЕО ДАІ при УМВС України в Донецькій області (заступник начальника відділу (управління, відділ (відділення) поліції становить 6717,17 грн. (а.с.16).
Позивач звернувся до Управління з заявою про перерахунок пенсії. Листом №1838-В-01 від 04.12.2017 йому повідомлено, що перерахунок пенсії буде здійснено на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 15).
Зазначена довідка відкликана Міністерством внутрішніх справ України згідно з листом №7-111/02-23 від 03.03.2018.
Листом №7-111/02-23 від 03.03.2018 Головне управління МВС України в Донецькій області надіслало до Пенсійного фонду нову довідку №810 від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виданої ОСОБА_1, з якої вбачається, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, постанови № 988, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 за прирівняної посадою поліцейського (заступник начальника відділу (управління, відділи (відділення) поліції) до посади на день звільнення із служби заступник начальника Слов'янського МРЕО ДАІ при УМВС України в Донецькій області становить 6706,53 грн.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Управлінням проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі оновленої довідки та пенсія після проведення перерахунку з січня 2016 року по квітень 2016 року склала 4225,59 грн., з травня 2016 року по листопад 2016 року склала 4253,59 грн., з грудня 2016 року по березень 2017 року склала 4312,09 грн., з квітня 2017 року по квітень 2018 року складає 3688,59 грн., розмір доплати за період з 01.01.2016 по 31.04.2018 складає 53394,75 грн.
Відповідачем надано до суду докази здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016, а саме: протокол за пенсійною справою N/A - 24684 (МВС) від 02.05.2018 з вислугою років - 30 (календ.19) у розмірі 55% грошового забезпечення та зроблено перерахунок пенсії із сум грошового забезпечення та призначено загальний розмір пенсії за справою щомісячно в сумі 3688,59 грн.
Також, судом встановлено, що відповідачем виплачено за січень - квітень 2018 року доплату пенсії у сумі 1837,75 грн. щомісячно, що разом складає 7351 грн. за дорученням Д N/A24684/23, про що свідчить інформація з пенсійної справи.
Враховуюче зазначене, ухвалою суду першої інстанції від 15.05.2018 закрито провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області в частині визнання протиправною бездіяльності щодо нездійснення перерахунку пенсії за вислугою років МВС з 01 січня 2016 року, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугою років з 01.01.2016 відповідно до Закону № 2262-ХІІ та в частині зобов'язання виплатити пенсію за період з 1 січня 2018 року по 1 травня 2018 року.
Спірним у справі є правомірність бездіяльності ГУ ПФУ в Донецькій області щодо не проведення позивачеві перерахунку пенсії за вислугу років на підставі статті 63 Закону № 2262-ХІІ у зв'язку з необхідністю виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29.12.2015 набрав чинності Закон України від 23.12.2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом внесені доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно зі статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-ХІІ.
Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та постановою від 18.11.2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Постанова № 988 набрала чинності 02.12.2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Враховуючи вищезазначене, відповідно до Закону України від 23.12.2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статті 63 Закону № 2262-ХІІ зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988, яка набрала чинності 02.12.2015.
Згідно зі статтею 51 Закону № 2262-ХІІ позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки Постанова № 988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02.12.2015, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01.01.2016.
Згідно з частинами першою та другою статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08.11.2005) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі № 21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі № 21- 44а10).
Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 № 20-рп/2004, від 09.07.2007 № 6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.
Суд апеляційної інстанції критично ставиться до посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі, оскільки цим порушується гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, та оскільки дотримано всі вимоги, необхідні для цього, відповідач не може свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними, тобто відповідач не може посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі "Кечко проти України" від 08.11.2005).
Також, є необґрунтованим посилання відповідача на пропуск строку звернення до адміністративного суду з огляду на наступне.
Відповідно до частин першої та другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон № 2262-ХІІ.
Згідно з частиною третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ (у редакції Закону України від 15.07.2015 № 614, який набрав чинності 01.01.2016) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою № 988 та Законом України від 23.12.2015 № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", яким внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, проведений з 01.01.2016 після звернення позивача до суду. Таким чином, саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу відповідний перерахунок та виплата не здійснені. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016 є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ.
Зазначена правова позиція викладена у рішенні Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17 (№Пз9901/8/18).
Відповідно до частини третьої статті 291 КАС України суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що дана справа відповідає ознакам типової справи за суб'єктним складом та предметом спору.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", пунктом 3 якої, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ Кабінет Міністрів України, постановив:
- перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року;
- виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Із положень статті 7 КАС України випливає, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
При вирішені даного спору застосуванню підлягають положення статті 58 Конституції України, за змістом якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи,
Згідно із наведеними приписами Постанови №103 позивачу змінено порядок перерахунку пенсії в частині визначення складових грошового забезпечення з прив'язкою "за січень 2016 року", а також обмежено обсяг виплат в залежності від наявного фінансування, шляхом встановлення значного відтермінування строку таких виплат (з 2019 року - 50% різниці, з 2020 року - 100% різниці).
За наведених обставин, на переконання суду, постанова Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року на виконання ст. 58 Конституції України не може застосовуватись до спірних правовідносин.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції бере до уваги надані відповідачем докази здійснення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016 та виплати доплати до пенсії за період з 01 січня 2018 року по 01 травня 2018 року.
Так, відповідачем проведено виплату пенсії за період з 01.01.2018 по 31.04.2018 в сумі 7351,00 грн., здійснено перерахунок пенсії за період з 01.01.2016 по 30.04.2018. Разом з тим, доказів виплати позивачу перерахованої пенсії за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року відповідачем суду не надано.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню в частині зобов'язання відповідача провести виплату перерахованої пенсії позивачеві за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року.
Частиною 2 статті 9 КАС України суду надане право вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії виконано Пенсійним фондом на підставі довідки нового зразка №810 від 13.03.2018, оскільки довідка, на яку посилається позивач в позові, відкликана Міністерством внутрішніх справ України, суд апеляційної інстанції погоджує висновок суду першої інстанції про необхідність виходу за межі заявлених позовних вимог в частині виплати перерахованої пенсії позивачеві за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року, з урахуванням довідки Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області №810 від 13.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, за прирівняної посадою поліцейського /заступник начальника відділу (управління, відділи (відділення) поліції) до посади на день звільнення із служби заступник начальника Слов'янського МРЕО ДАІ при УМВС України в Донецькій області.
Крім того, рішення місцевого суду оскаржено лише відповідачем. Відповідно до частини першої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Таким чином, оскільки судове рішення позивачем не оскаржене, апеляційному перегляду підлягає постанова місцевого суду лише в частині, в якій позов задоволено. В іншій частині судове рішення апеляційному перегляду не підлягає і має бути залишено без змін.
Отже, спір за суттю вимог місцевим судом вирішений вірно, доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду першої інстанції, підстави для скасування рішення суду відсутні.
Керуючись ч.5 ст.250, ст.310, п.1 ч.1 ст.315, ст.316, ст. 321, ст.322, ч.1 ст.325, ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 травня 2018 року у справі № 805/457/18-а - залишити без змін.
Повне судове рішення - 4 вересня 2018 року.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий І.В. Сіваченко
Судді М.Г. Сухарьок
О.О. Шишов