
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Справа № 806/1458/18
УХВАЛА
"31" серпня 2018 р. м. Житомир
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Іваненко Т.В.
суддів: Кузьменко Л.В.
Франовської К.С.,
розглянувши клопотання Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про відстрочення сплати судового збору у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання бездіяльність протиправною, зобов'язання розглянути клопотання та передати в оренду земельну ділянку , -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від "13" серпня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області залишено без руху та надано 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків шляхом сплати судового збору.
Вказану ухвалу суду апеляційної інстанції скаржником одержано "16" серпня 2018 року, що підтверджено підписом в розписці про отримання.
У межах встановленого судом строку для усунення недоліків відповідач судовий збір не сплатив. Однак, 22 серпня 2018 року на адресу суду від Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області було подано клопотання про вирішення питання щодо сплати судового збору під час постановлення рішення. Клопотання обґрунтоване тим, що скаржник не має можливості здійснити сплату судового збору відповідно до вимог ст.296 КАС України тому, що у строк, встановлений ухвалою суду, Головне управління ДФС у Житомирській області позбавлене можливості усунути недоліки апеляційної скарги, оскільки відсутні кошти на рахунках.
З заявленого стороною клопотання вбачається, що скаржник фактично просить відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Розглянувши дане клопотання суд не вбачає підстав для його задоволення, з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою звільнити від сплати судових витрат.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом в тому числі й органів державної влади.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI«Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI), ураховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Проте, скаржник не є суб'єктом, на якого розповсюджується дія вказаної норми закону щодо відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру чи звільнення від його сплати.
Враховуючи наведене та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок Державного бюджету України, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору, суд вважає, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень, не є підставою для відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення за наслідками перегляду справи.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 року № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Суд зазначає, що у разі задоволення клопотання відповідача, вказане може розцінюватися як надання певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Перевіривши матеріали справи та доводи клопотання відповідача, суд приходить до висновку про відсутність підстав за наявності яких скаржнику можна було б відстрочити сплату судового збору, тому клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 132, 133, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Т.В. Іваненко
судді: Л.В. Кузьменко
К.С. Франовська