
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2018 року м. Житомир справа № 806/2904/18
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюк М.М.,
з участю секретаря судового засідання Лисайчука А.О.,
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Військова частина 1495 Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України до Головне управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом (а.с.63-65), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Житомирській області № НОМЕР_1 від 31.05.2018.
В обґрунтування позову зазначає, що військова частина 1495 сплатила єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) з допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами військовослужбовців-жінок за період липень 2017 року-квітень 2018 року в повному розмірі на рахунок, призначений для зарахування ЄСВ, нарахованого на суми грошового забезпечення військовослужбовців, - код 71020000.
Ухвалою від 09.07.2018 позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд якої призначено за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Відповідач подав відзив на позов (а.с.112-125), в якому просив в задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки згідно з розрахунком штрафних санкцій та даних інтегрованої картки платника податку по коду класифікації доходів бюджету 71010000 нарахування та погашення ЄСВ, нарахованого роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за договором ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності вбачається несвоєчасне перерахування ЄСВ за період з 22.08.2017 до 23.05.2018, у зв'язку із чим, відповідно до вимог чинного законодавства, було винесено спірне рішення.
В судовому засіданні:
- представники позивача позов підтримали;
- представник відповідача заперечував проти позову, пояснивши, що позивач самостійно нарахований ЄСВ з допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами військовослужбовців - жінок за липень 2017 року-квітень 2018 року своєчасно сплачував не на той рахунок, внаслідок чого мало місце несвоєчасне його перерахування, у зв'язку із чим, відповідно до вимог чинного законодавства, було винесено спірне рішення.
Проаналізувавши досліджені докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з інтегрованої картки платника податку по коду класифікації доходів бюджету 71010000 нарахування та погашення ЄСВ, нарахованого роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за договором ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності, за 2017-2018 роки (а.с.117-125) та Таблиць 4 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму грошового забезпечення та на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам" за липень 2017 року-квітень 2018 року (а.с.97-106), визначені позивачем в цих таблицях до сплати суми ЄСВ з допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам військовослужбовців-жінок відображались відповідачем у зазначеній інтегрованій картці, відповідно до якої мало місце несвоєчасне перерахування ЄСВ з допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам військовослужбовців-жінок.
Рішенням № НОМЕР_1 від 31.05.2018 Головного управління ДФС у Житомирській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (а.с.67) на підставі ч. 10 та п.2 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" до військової частини 1495 було застосовано штраф у розмірі 64861,73 грн. за період з 22.08.2017 до 23.05.2018 та нарахована пеня у розмірі 2358,74 грн.
Зідно п. 6 ч.1 ст.1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон), недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Днем сплати єдиного внеску вважається у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів (п.1 ч. 10 ст. 9 Закону).
Частиною 10 ст. 25 Закону передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.2 ч. 11 ст. 25 Закону, орган доходів і зборів за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається на платника єдиного внеску штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Враховуючи вказані норми, для правильного вирішення справи необхідно встановити, чи вчасно позивач сплатив визначений в Таблицях 4 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму грошового забезпечення та на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам" за липень 2017 року-квітень 2018 року єдиний внесок з допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам.
Як вбачається з платіжних доручень № 2220 від 13.07.2017, № 2453 від 28.07.2017, № 2498 від 07.08.2017, №№ 2562, 2568 від 14.08.2017, № 2751 від 18.08.2017, № 2822 від 30.08.2017, № 2841 від 01.09.2017, № 2934 від 14.09.2017, № 3177 від 28.09.2017, № 3215 від 05.10.2017, № 3310 від 12.10.2017, № 3337 від. 13.10.2017, № 3509 від 26.10.2017, № 3697 від 14.11.2017, № 3875 від 29.11.2017, № 4265 від 14.12.2017, №№ 58, 63 від 15.01.2018, № 135 від 25.01.2018, № 177 від 30.01.2018, № 288 від 13.02.2018, № 404 від 27.02.2018, № 594 від 18.03.2018, № 768 від 28.03.2018, № 937 від 16.04.2018, № 1082 від 19.04.2018, № 26.04.2018 від 26.04.2018 (а.с.69-96) на загальну суму 13134645,31 грн., на яких Головним управління Державної казначейської служби України у Житомирській області зроблено відмітку про списання сум платежу з рахунку військової частини 1495, позивач вчасно сплатила визначений єдиний внесок в розмірі 13134645,18 грн. в Таблицях 4 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму грошового забезпечення та на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам" за липень 2017 року-квітень 2018 року.
Враховуючи, що в судовому засіданні встановлено, що позивач вчасно за липень 2017 року-квітень 2018 року сплачував ЄСВ на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам, яка виплачувалась жінкам-військовослужбовцям і, згідно діючого законодавства, є складовою грошового забезпечення, суд вважає спірне рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
При цьому суд звертає увагу на те, що відповідач не довів, що позивач сплачував ЄСВ на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологам, яка виплачувалась жінкам-військовослужбовцям, не на той рахунок.
Відповідно до приписів ст. 139 КАС України, оскільки позов задоволено, судові витрати, що складаються з судового збору в сумі 1762 грн., належить стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов Військової частини 1495 Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України (вул. Параджанова, 125, м. Житомир, 10025, код 14321914) до Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код 39459195) задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення № НОМЕР_1 від 31.05.2018 Головного управління ДФС у Житомирській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Стягнути на користь Військової частини 1495 Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України понесені нею судові витрати в сумі 1762 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Житомирській області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Семенюк
Повне судове рішення складене 05 вересня 2018 року