
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2018 рокуЛьвів№ 876/5702/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Пліша М.А.,
суддів Макарика В.Я., Довгополова О.М.,
за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2018 року (суддя Філюк Т.М., м. Луцьк) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Луцької міської ради про скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд першої інстанції з адміністративним позовом до виконавчого комітету Луцької міської ради в якому просила скасувати постанову про адміністративне правопорушення.
Рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку, вважає, що воно прийняте з неправильним застосуванням норм матеріального права і невідповідністю висновків, викладених у рішенні суду, обставинам справи, а тому просить скасувати рішення суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
В апеляційній скарзі зазначає, що в п. 1.1 ПДР зазначено, що такі прийняті відповідно до Закону України «Про дорожній рух» і встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, а також вказано, що інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху повинні грунтуватися на вимогах цих Правил.
На вулиці Заповітній в м.Луцьку відсутній дорожній знак, що забороняє зупинку або стоянку автомобіля, а тому 28.03.2018 вона тимчасово зупинила автомобіль на тротуарі. В конкретному випадку вона діяла, згідно підпункту в) п.15.10 ПДР, де зазначено, що водіям забороняється зупинка на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.
Закон України «Про благоустрій населених пунктів» вступив в дію з 01 січня 2006 року. Для впровадження цього закону в дію були підготовлені Типові правила благоустрою населених пунктів, що затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 27.11.2017 року №310 і зареєстровані в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2017 року за №1529/31397 (надалі по тексту Типові правила).
У Типових правилах не передбачена заборона паркувати чи тимчасово зупиняти легкові автомобілі на тротуарі.
«Правила благоустрою міста Луцька», що передбачають заборону паркуватися транспортним засобам на тротуарах були розроблені і затверджені рішенням Луцької міської ради від 29.07.2009 року №44/2, тобто задовго до прийняття Типових правил і відповідно мають бути приведенні у відповідність з такими.
Виконавчий комітет Луцької міської ради подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що 28 березня 2018 року інспектором відділу департаменту муніципальної варти Луцької міської ради складено протокол про адміністративне правопорушення № 0665 про те, що 28.03.2018 року о 13. год 20хв ОСОБА_1 порушила правила благоустрою міста Луцька, а саме самовільно розмістила транспортний засіб марки «Тоyota Camry», д.н.з. НОМЕР_1 на тротуарі по вул. Заповітній в м. Луцьку. Постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради від 16 квітня 2018 року ОСОБА_1 визнано винною та притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. Постановою встановлено, що 28.03.2018 року о 13. год 20хв ОСОБА_1 порушила правила благоустрою міста Луцька, а саме самовільно розмістила транспортний засіб марки «Тоyota Camry», д.н.з. НОМЕР_1, на тротуарі по вул. Заповітній в м. Луцьку, що є порушенням, передбаченим п.п. 2.5.5.1.7 «Правил благоустрою міста Луцька, прийнятих рішенням Луцької міської ради від 29.07.2009 року № 44/2.
Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно зазначив, що відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» № 2807-IV від 06.09.2005, правила благоустрою території населеного пункту це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. У разі якщо відповідною сільською, селищною, міською радою не прийнято рішення про затвердження Правил, застосовуються Типові правила. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення до затверджених Правил.
На виконання вказаних положень закону рішенням Луцької міської ради № 44/2 від 29.07.2009 року затверджено Правила благоустрою міста Луцька, які є регуляторним, локальним нормативно-правовим актом, який діє на території міста Луцька та оприлюднений на сайті Луцької міської ради.
Згідно з пунктів 2.5.5.1.7 цих Правил забороняється заправляти, ремонтувати, здійснювати заходи з догляду за транспортними засобами і механізмами на прибудинкових територіях, газонах, берегах річок, ставків, на пішохідних доріжках, тротуарах, у парках, скверах тощо, а також пересуватися транспортними засобами по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах, квітниках, інших зелених зонах та паркувати на них транспортні засоби.
Положенням ст. 152 КУпАП передбачено, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради № 47-1 від 24.01.2018 року Департамент муніципальної варти міської ради уповноважено складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтями 150-152, ч.1та ч.2 ст. 152-1, 154, 156, 159, 160, 175-1, 185-1, 186-5 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 218 КУпАП, адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністратвин6і правопорушення, передбачені ст. 152 КУпАП
З огляду на викладене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про безпідставність позовних вимог.
На підставі наведеного суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 272, ст. 286, ст. 308, ст. 310, п. 2 ч. 1 ст. 315, ст. 316, ст. 321, ст. 322, ст. 325 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2018 року по справі № 161/6647/18 - без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і не може бути оскаржена.
Головуючий суддя М.А. Пліш
Судді В.Я. Макарик
О.М. Довгополов