Постанова № 76220543, 28.08.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2018
Номер справи
826/5904/17
Номер документу
76220543
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/5904/17 Суддя (судді) першої інстанції: Келеберда В.І.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 серпня 2018 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Судді-доповідача - Троян Н.М.,

суддів - Мєзєнцева Є.І., Файдюка В.В.,

за участю секретаря - Рейтаровської О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві (без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу) апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 червня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної гвардії України, Центрального територіального управління Національної гвардії України про визнання протиправним дій та бездіяльності, визнання протиправним та скасування додатку №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7, -

В С Т А Н О В И Л А:

У травні 2017 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

1) визнати протиправними дії та бездіяльність Головного управління Національної гвардії України щодо не установлення посадового окладу за посадою начальника штабу управління територіального командування.

2) зобов'язати Головне управління Національної гвардії України установити розмір посадового окладу за посадою начальника штабу управління територіального командування з 01 січня 2008 року відповідно до абзацу 2 пп. 1 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294.

3) визнати протиправним та скасувати додаток №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15 січня 2008 року №7 в частині установлення посадового окладу за посадами перший заступник начальника штабу у розмірі 1150-1200 грн заступник начальника штабу у розмірі 1080-1180 грн.

4) зобов'язати Головне управління Національної гвардії України установити розміри посадових окладів за посадами: перший заступник начальника штабу, заступник начальника штабу, заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони, заступник начальника штабу з керівництва службою конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних управління територіального командування з 01 січня 2008 року відповідно до припису абзацу п'ятого пп. 1 п. 5 постанови Кабінету Міністрів Украйни від 07.11.2007 № 1294 (в редакції на час виникнення спору), а саме на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу начальника штабу управління територіального командування;

5) визнати протиправним та скасувати наказ Центрального територіального управління Національної гвардії України від 04 жовтня 2011 року № 249 в частині установлення ОСОБА_3 посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України у розмірі 1180 грн.

6) зобов'язати Центральне територіальне управління Національної гвардії України установити ОСОБА_3 розмір посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України з 03 жовтня 2011 року у максимальному розмірі від встановленого за займаною посадою посадового окладу відповідно до припису абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 (в редакції на час виникнення спору), а саме на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу начальника штабу управління територіального командування) та провести перерахунок грошового забезпечення з 03 жовтня 2011 року по 31 жовтня 2012 року та інших виплат складовою яких є посадовий оклад і виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою сумою з урахування проведення її індексації відповідно до чинного законодавства України.

На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що Наказом командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7 установлено посадові оклади у розмірі, іншому, ніж визначені постановою Кабінету Міністрів Украйни від 07.11.2007 № 1294 та вказано, що посадові оклади виплачуються у розмірах визначених у штаті військової частини відповідно до чинного законодавства.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 червня 2018 року у задоволенні адміністративного позову - відмовлено.

В апеляційній скарзі, позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд скасувати рішення та прийняти нове, яким адміністративний позов - задовольнити.

Зокрема, апелянт посилався на те, що судом першої інстанції не досліджено та не з'ясовано організаційно-штатну структуру управлінь територіальних командувань внутрішніх військ МВС України, в тому числі структуру структурного підрозділу «Штаб», що призвело до неправильного встановлення посади керівника такого структурного підрозділу та назв посад штатних заступників начальника штабу.

Крім того, не досліджено, що командувачем внутрішніх військ МВС України при виданні наказу від 15.01.2008 №7 не виконані приписи абзацу другого підпункту 1 пункту 5 постанови №1294 щодо установлення розміру посадового окладу за посадою начальник штабу управління територіального командування, яка зазначена у штаті №01/0300 управління ЦТрК.

Також, звертає увагу, що судом першої інстанції не надано належної оцінки обставинам щодо не надання витребовуваних доказів у відповідача судом.

У відзиві на апеляційну скаргу Головним управлінням Національної гвардії України зазначено, що напрямок роботи «з мобілізаційної роботи та територіальної оборони» не тарифікується, а тарифікація з визначення посадового окладу піддається лише «заступник начальника штабу» на рівні 1080-1180 грн згідно вимог Додатку №2 Наказу командувача ВВ МВС України від 15.01.2008 №7.

Крім того, зазначає, що у ході розгляду адміністративної справи №804/1073/16 було визначено, що посада позивача не була передбачена Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294, а тому наказом Командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 року №7 правомірно в межах асигнувань, що виділялися на утримання, була затверджена схема посадових окладів офіцерського складу управлінь територіальних командувань, серед яких передбачено посадовий оклад заступнику начальника штабу у розмірі 1080 - 1180 грн., що є нижчим від визначеного цією схемою посадового окладу відповідного керівника, а саме: першого заступника начальника штабу, начальника самостійного відділення - 1150 - 1200 грн.

Посилання позивача на те, що його посадовий оклад повинен обраховуватися, виходячи з розміру посадового окладу першого заступника начальника управління Центрального територіального командування внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України - начальника штабу є безпідставними, оскільки згідно схеми посадових окладів, затвердженої наказом Командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України від 15 січня 2008 року №7 посаді позивача передують посади першого заступника начальника штабу, начальника самостійного відділення (1150-1200 грн); заступника начальника управління територіального командування (1680-1780 грн); першого заступника начальника управління територіального командування - начальника штабу, першого заступника начальника управління (1710-1810 грн) та начальника управління територіального командування (1800-1900 грн).

Відтак, враховуючи рішення у справі №804/1073/16, що набрало законної сили, підстави для задоволення позову - відсутні.

У запереченнях на адміністративний позов Головним управлінням Національної гвардії України та Центральним територіальним управлінням Національної гвардії України зазначено, що в штаті управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України передбачено підрозділ «штаб», керівником якого є начальник штабу - перший заступник начальника управління територіального командування і розмір посадового окладу за посадою «начальник штабу - перший заступник начальника управління територіального командування» в управлінні Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України передбачено підрозділ «командування», де визначена посада «перший заступник начальника управління територіального командування - начальник штабу», розмір посадового окладу якого з 01 січня 2008 року і до цього часу встановлюється на рівні 1710-1810 грн. Конкретний розмір посадового окладу визначається наказом начальника управління територіального командування.

Згідно з частиною другою статті 313 КАС України, неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Оскільки учасники справи в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, Наказом Командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 року №7 «Про грошове забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ» затверджено схеми посадових окладів осіб офіцерського складу внутрішніх військ у розмірах згідно з додатками 1-12 та встановлено в межах затверджених асигнувань на грошове забезпечення розміри посадових окладів особам офіцерського складу.

Згідно додатку 2 до наказу встановлено посадові оклади: начальнику управління територіального командування - 1800-1900 грн., першому заступнику начальника управління територіального командування - начальнику штабу, першому заступнику начальника управління - 1710-1810 грн.; заступнику начальника управління територіального командування - 1680-1780 грн.; першому заступнику начальника штабу, начальнику самостійного відділення - 1150-1200 грн.; заступнику начальника штабу, начальнику відділу військових та спеціальних перевезень, начальника відділення - 1080-1180 грн (а.с. 15-22).

Наказом начальника управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України (по стройовій частині) від 04.10.2011 № 249 встановлено, що з 03.10.2011 позивач є таким, що почав виконання своїх обов'язків на посаді заступника начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України, з встановленим йому посадового окладу у максимальному розмірі 1180 гривень (а.с. 8).

Згідно наказу від 09.10.2012 начальника Головного управління - командувача внутрішніх військ МВС України № 128 о/с позивача, який мав військове звання підполковника, звільнено з військової служби в запас відповідно до п. 6 «б» ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за станом здоров'я з правом носіння військової форми одягу.

Наказом від 31.10.2012 №253 начальника управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України (по стройовій частині) позивача виключено зі списків особового складу управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України та всіх видів забезпечення (а.с. 9).

Вважаючи порушенням своїх прав з боку відповідачів щодо установлення посадових окладів у розмірі, іншому, ніж передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та з метою їх відновлення позивач звернувся за захистом до суду.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що при прийнятті додатку №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7 в частині установлення посадового окладу за посадами перший заступник начальника штабу у розмірі 1150-1200 грн. заступник начальника штабу у розмірі 1080-1180 грн. відповідачі діяли відповідно до норм законодавства, а відтак позов в частині визнання протиправним дій та бездіяльності щодо не установлення посадового окладу за посадою начальника штабу управління територіального командування, зобов'язання установити розмір посадового окладу за посадою начальника штабу управління територіального командування з 01.01.2008 відповідно до абзацу 2 пп 1 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294; визнання протиправним та скасування додатку №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7 в частині установлення посадового окладу за посадами перший заступник начальника штабу у розмірі 1150-1200 грн заступник начальника штабу у розмірі 1080-1180 грн.; зобов'язання установити розміри посадових окладів за посадами: перший заступник начальника штабу, заступник начальника штабу, заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони, заступник начальника штабу з керівництва службою конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних управління територіального командування з 01 січня 2008 року відповідно до припису абзацу п'ятого пп 1 п 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 (в редакції на час виникнення спору), а саме на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу начальника штабу управління територіального командування є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Крім того, оскільки наказом від 04.10.2011 № 249 позивачу встановлено посадовий оклад у максимальному розмірі визначеному додатком №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7, тому позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування наказу від 04.10.2011 № 249 в частині установлення ОСОБА_3 посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України у розмірі 1180 грн., задоволенню не підлягають.

При цьому, правомірність наказу від 04.10.2011 № 249 в частині установлення ОСОБА_3 посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України у розмірі 1180 грн прямо вказує на відсутність правових підстав для задоволення позову в частині зобов'язання установити ОСОБА_3 розмір посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України з 03 жовтня 2011 року у максимальному розмірі від встановленого за займаною посадою посадового окладу відповідно до припису абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 (в редакції на час виникнення спору), а саме на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу начальника штабу управління територіального командування) та провести перерахунок грошового забезпечення з 03 жовтня 2011 року по 31 жовтня 2012 року та інших виплат складовою яких є посадовий оклад і виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою сумою з урахування проведення її індексації відповідно до чинного законодавства України.

На думку колегії суддів позиція суду першої інстанції є вірною з огляду на наступне.

Відповідно до Закону України «Про Національну гвардію України» з набранням чинності з 16.03.2014 року, втратив чинність Закон України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України», згідно п.3 Прикінцевих та перехідних положень якого, головний орган військового управління Національної гвардії України, органи військового управління оперативно-територіальних об'єднань Національної гвардії України, військові частини і підрозділи з охорони важливих державних об'єктів та спеціальних вантажів, військові частини з охорони та оборони важливих державних об'єктів, військові частини і підрозділи з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, військові частини з охорони громадського порядку, підрозділи (загони) спеціального призначення, військові частини оперативного призначення, авіаційні військові частини, вищі навчальні заклади, навчальні військові частини (центри), бази, установи та заклади Національної гвардії України є правонаступниками відповідних органів військового управління, військових частин і підрозділів вищих навчальних закладів, навчальних військових частин, органів і підрозділів забезпечення, установ внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України без переоформлення актів на право постійного користування земельними ділянками та свідоцтв про право власності на нерухоме майно.

Відповідно до Положення про головний орган військового управління Національної гвардії України, затвердженого Указом Президента України від 28.03.2014 року №346/2014, головним органом військового управління Національної гвардії України є Головне управління Національної гвардії України.

Згідно з Положенням про орган військового управління оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України, затвердженого наказом МВС України від 16.07.2014 року №681 органом військового управління оперативно-територіального об'єднання є територіальне управління Національної гвардії України. Територіальне управління Національної гвардії України забезпечує керівництво службово-бойовою, адміністративно-господарською, фінансовою та повсякденною діяльністю з'єднань, військових частин і підрозділів, що входять до складу оперативно-територіального об'єднання. Територіальне управління Національної гвардії України у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про Національну гвардію України», іншими законами України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України та інших центральних органів виконавчої влади, наказами, директивами, розпорядженнями та дорученнями командувача Національної гвардії України, а також цим Положенням.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин діяв Закон України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України», згідно якого внутрішні війська входили до системи МВС України. Внутрішні війська підпорядковувалися Міністру внутрішніх справ України. Безпосереднє управління внутрішніми військами здійснював командуючий цими військами.

Згідно Додатку 1 «Схема посадових окладів офіцерського складу Збройних Сил України, внутрішніх військ МВС та Держспецтрансслужби за основними посадами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №1294) розмір посадового окладу посади, яку займав позивач - заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України не передбачений.

Підпунктом 1 п.5 Постанови №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1-23 за аналогічними посадами.

Підпунктом 5 п.5 Постанови №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу відповідного керівника;

На виконання вимог Постанови №1294 з 01.01.2008 наказом Командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 року №7 «Про грошове забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ» затверджено схеми посадових окладів осіб офіцерського складу внутрішніх військ у розмірах згідно з додатками 1-12 та встановлено в межах затверджених асигнувань на грошове забезпечення розміри посадових окладів особам офіцерського складу.

Згідно додатку 2 до наказу встановлено посадові оклади: начальнику управління територіального командування - 1800-1900 грн, першому заступнику начальника управління територіального командування - начальнику штабу, першому заступнику начальника управління - 1710-1810 грн; заступнику начальника управління територіального командування - 1680-1780 грн; першому заступнику начальника штабу, начальнику самостійного відділення - 1150-1200 грн; заступнику начальника штабу, начальнику відділу військових та спеціальних перевезень, начальника відділення - 1080-1180 грн (а.с. 22).

Відповідно до схеми посадових окладів, яка затверджена наказом Командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 року №7 посаді позивача передують посади першого заступника начальника штабу, начальника самостійного відділення (1150-1200 грн); заступника начальника управління територіального командування (1680-1780 грн); першого заступника начальника управління територіального командування - начальника штабу, першого заступника начальника управління (1710-1810 грн) та начальника управління територіального командування (1800-1900 грн).

При цьому, як зазначає відповідач у додаткових запереченнях на адміністративний позов, зареєстрованих в суді першої інстанції за вх. №64455 від 26.09.2017, розмір посадового окладу за «здвоєними» посадами визначається за найменуванням першої посади (найменування посади, яка у штаті вказана першою).

Отже, як вірно встановлено судом першої інстанції, посадовий оклад заступнику начальника штабу у розмірі 1080 - 1180 грн., є нижчим від визначеного цією схемою посадового окладу відповідного керівника, а саме: першого заступника начальника штабу, начальника самостійного відділення - 1150 - 1200 грн. в межах процентного відношення визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294.

Наказом МВС України від 15.06.2010 №436 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Інструкція №436).

Згідно пп.2.2.1 п.2.2 Розділу 2 Інструкції №436 посадові оклади особам офіцерського складу виплачуються залежно від займаних ними посад у розмірах, установлених додатком 1 до Постанови №1294.

Особам офіцерського складу, які обіймають посади, що не визначені в Постанові №1294, посадові оклади виплачуються в розмірах, визначених у штаті військової частини відповідно до чинного законодавства.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства та встановивши фактичні обставини справи, оскільки посада позивача не була передбачена Додатком 1 до Постанови №1294, тому наказом Командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7 відповідно до пп. 1 п.5 Постанови №1294 в межах асигнувань, що виділялися на утримання, затверджена схема посадових окладів офіцерського складу управлінь територіальних командувань, серед яких передбачено посадовий оклад заступнику начальника штабу у розмірі 1080 - 1180 грн., що є нижчим від визначеного цією схемою посадового окладу відповідного керівника, а саме: першого заступника начальника штабу, начальника самостійного відділення - 1150 - 1200 грн.

Вказані обставини були встановлені у справі №804/1073/16, за результатами якої постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.04.2016, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 07.07.2016 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_3 до Центрального територіального управління Національної гвардії України, Головного управління Національної гвардії України про:

- визнання протиправним та скасування наказу начальника управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України (по стройовій частині) від 04.10.2011 № 249 в частині установлення ОСОБА_3 посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України у розмірі 1180 гривень;

- зобов'язання Головного управління Національної гвардії України (правонаступника Головного управління внутрішніх військ МВС України) визначити в штаті управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України розмір посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони з 03 жовтня 2011 року по 31 жовтня 2012 року в розмірі: 1659 (одна тисяча шістсот п'ятдесят дев'ять) гривень - 1756 (одна тисяча сімсот п'ятдесят шість) гривень, а саме на 3 відсотки нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу відповідного керівника структурного підрозділу «штаб» управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України - першого заступника начальника управління територіального командування-начальника штабу;

- зобов'язання Центрального територіального управління Національної гвардії України (правонаступника управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України) провести перерахунок грошового забезпечення з 03 жовтня 2011 року по 31 жовтня 2012 року та інших виплат складовою яких є посадовий оклад, з установленим ОСОБА_3 посадовим окладом за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України у максимальному розмірі 1756 (одна тисяча сімсот п'ятдесят шість) гривень і виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою сумою з урахування проведення її індексації відповідно до чинного законодавства України.

Частиною четвертою статті 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що при прийнятті додатку №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7 в частині установлення посадового окладу за посадами перший заступник начальника штабу у розмірі 1150-1200 грн. заступник начальника штабу у розмірі 1080-1180 грн. відповідачі діяли відповідно до норм чинного законодавства, тому позовні вимоги в частині визнання протиправним дій та бездіяльності щодо не установлення посадового окладу за посадою начальника штабу управління територіального командування, зобов'язання установити розмір посадового окладу за посадою начальника штабу управління територіального командування з 01.01.2008 відповідно до абзацу 2 пп 1 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294; визнання протиправним та скасування додатку №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7 в частині установлення посадового окладу за посадами перший заступник начальника штабу у розмірі 1150-1200 грн заступник начальника штабу у розмірі 1080-1180 грн.; зобов'язання установити розміри посадових окладів за посадами: перший заступник начальника штабу, заступник начальника штабу, заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони, заступник начальника штабу з керівництва службою конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних управління територіального командування з 01 січня 2008 року відповідно до припису абзацу п'ятого пп 1 п 5 постанови Кабінету Міністрів Украйни від 07.11.2007 № 1294 (в редакції на час виникнення спору), а саме на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу начальника штабу управління територіального командування є необґрунтованим та не такими, що підлягають задоволенню.

Посилання позивача на те, що його посадовий оклад повинен обраховуватися, виходячи з розміру посадового окладу першого заступника начальника управління Центрального територіального командування внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України - начальника штабу колегія суддів не приймає до уваги, оскільки, як вже зазначалось, згідно схеми посадових окладів, затвердженої наказом Командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України від 15 січня 2008 року №7 посаді позивача передують посади першого заступника начальника штабу, начальника самостійного відділення (1150-1200 грн); заступника начальника управління територіального командування (1680-1780 грн); першого заступника начальника управління територіального командування - начальника штабу, першого заступника начальника управління (1710-1810 грн) та начальника управління територіального командування (1800-1900 грн).

Крім того, оскільки Наказом від 04.10.2011 № 249 позивачу встановлено посадовий оклад у максимальному розмірі визначеному додатком №2 наказу командувача внутрішніх військ МВС України від 15.01.2008 №7, тому позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування наказу від 04.10.2011 № 249 щодо установлення ОСОБА_3 посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України у розмірі 1180 грн., також задоволенню не підлягають.

При цьому, як вірно зазначено судом першої інстанції, правомірність наказу від 04.10.2011 № 249 в частині установлення ОСОБА_3 посадового окладу у розмірі 1180 грн. прямо вказує на відсутність правових підстав для задоволення позову в частині зобов'язання установити ОСОБА_3 розмір посадового окладу за посадою заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи та територіальної оборони управління Центрального територіального командування внутрішніх військ МВС України з 03 жовтня 2011 року у максимальному розмірі від встановленого за займаною посадою посадового окладу відповідно до припису абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 (в редакції на час виникнення спору), а саме на 3-7 відсотків нижче від визначеного схемою розміру посадового окладу начальника штабу управління територіального командування) та провести перерахунок грошового забезпечення з 03 жовтня 2011 року по 31 жовтня 2012 року та інших виплат складовою яких є посадовий оклад і виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою сумою з урахування проведення її індексації відповідно до чинного законодавства України.

З огляду на викладені обставини, за результатами розгляду апеляційної скарги, з урахуванням наведених норм права, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення суду першої інстанцій є законним та обгрунтованим, оскільки суд, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в ньому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними.

Згідно з частинами першою-третьою ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, суд апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

За правилами частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, рішення суду ґрунтується на засадах верховенства права, є законним і обґрунтованим, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для його зміни або скасування.

Керуючись ст.ст. 229, 241, 242, 243, 308, 310, 313, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 червня 2018 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду у строк визначений ст. 329 КАС України.

Суддя-доповідач: Н.М. Троян

Судді: Є.І. Мєзєнцев

В.В. Файдюк

Повний текст виготовлено: 03 вересня 2018 року.