
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/3741/18
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
03 вересня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк В.Я., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Львівської області про зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) звернувся в суд з позовом до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Львівської області (адреса: м.Львів, пл. Шашкевича, 1) про:
- визнання відмови відповідача, який є державним органом, відповідальним за примусове виконання судових рішень, відкрити виконавче провадження за заявою позивача, порушила його права: на відновлення порушеного права, захищеного частиною 1 статті 129 і Конституції України і частиною 1 статті 6 Конвенції; на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, захищеного частиною і статті 13 Конвенції; на недопущення обмежень за ознаками майнового стану, захищеного частиною 2 статті 24 Конституції України і частиною 1 статті 14 Конвенції;
- зобов'язати Державний бюджет України сплатити на рахунок Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області суму, визначену цим органом на підставі частини 2 статті 26 Закону України «Про виконавче провадження», в розмірі авансового внеску за відкриття провадження згідно виконавчого документа № 813/4276/14, або ухвалити інше рішення, яке забезпечить відкриття виконавчого провадження вказаним органом у цій справі для відновлення права позивача, порушеного державним органом-боржником.
Підставою позову є, на думку позивача, неправомірні дії органу державної виконавчої служби.
З урахуванням положень ст.287 КАС України справа розглядатиметься у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Щодо клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, то суд зазначає наступне.
Як передбачено ч.1 ст.133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року за № 3674-VI, з наступними змінами та доповненнями, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі у разі, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
В матеріалах справи наявні, серед іншого, відомості Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області від 30.07.2018 року за №295/13-06-08-01-26 з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків згідно з якими за період з І кварталу 2015 року по І квартал 2018 року інформація про доходи ОСОБА_1 відсутня.
Суд зобов'язаний забезпечити належний баланс між інтересами держави у стягненні судових зборів за розгляд позовів, з одного боку, та інтересом позивача у відстоюванні свого позову в суді, з другого боку. Накладання судових зборів на заявника не повинно становити непропорційне обмеження його права доступу до суду (рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 року у справі «Креуз проти Польщі»).
З врахуванням викладеного та додаткових обґрунтувань позивача, суд вважає за можливе звільнити його від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору - задовольнити.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати з повідомленням сторін.
Призначити судове засідання на 11 вересня 2019 року року о 15:00год.
Відповідачу встановити строк для подання відзиву до суду протягом двох днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) їх до суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://adm.lv.court.gov.ua/fair/.
Повідомити сторін про наявність у Львівському окружному адміністративному суді можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині порушення правил підсудності подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Мартинюк В.Я.