
Справа № 127/19968/18
Провадження № 3/127/4990/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" серпня 2018 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шидловський О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючої головним бухгалтером ТОВ «Поділлянафтозбут», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
Встановив:
До Вінницького міського суду Вінницької області від ГУ ДФС Вінницької області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці справи до розгляду встановлено, що адміністративні матеріали підлягають поверненню на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце,час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 6 «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення при викладенні обставин правопорушення» у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Згідно п. 4 Інструкції зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
В порушення ст. 256 КУпАП та «Інструкції оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», в протоколі про адміністративне правопорушення при зазначенні суті та об’єктивної сторони правопорушення не вказано дати та часу його вчинення, що унеможливлює всебічно та об’єктивно розглянути справу. Наявні у протоколі посилання на дату та місце складання акту перевірки ТОВ «Поділлянафтозбут» відображають лише дату та місце виявлення правопорушення.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася. Разом з тим, в доданих до протоколу матеріалах відсутні будь-які відомості щодо даного факту, що унеможливлює вірно кваліфікувати дії ОСОБА_1 При цьому, суд звертає увагу на те, що відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності раніше, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення «зі слів не притягалася», не можуть прийматись судом як достовірні.
Окрім зазначеного, в адміністративних матеріалах міститься копія акту документальної планової виїзної перевірки від 03.08.2018 року №3796/1401/39843507. Однак, зазначена копія належним чином не завірена, що позбавляє суд можливості належним чином вивчити та дослідити доказ.
Крім того, копія акту документальної планової виїзної перевірки від 03.08.2018 року №3796/1401/39843507 містить 2 сторінки «61», на одній з яких наявні підписи ревізорів – інспекторів ГУ ДФС у Вінницькій області, директора та головного бухгалтера ТОВ «Поділлянафтозбут», на другій – відсутній жоден підпис, що ставить під сумнів зміст акту перевірки та ознайомлення з ним посадових осіб ТОВ «Поділлянафтозбут», позбавляє суд можливості взяти зазначений доказ до уваги при розгляді адміністративного матеріалу.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення містить неприпустимі виправлення в даті народження ОСОБА_1 не застережені належним чином, що є неприпустимим у офіційному документі, яким є протокол як процесуальний акт, що унеможливлює розгляд справи без усунення зазначеного недоліку.
На підставі викладено, суд приходить до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КупАП підлягають поверненню до Головного управління ДФС у Вінницькій області для належного оформлення.
Враховую вищевикладене, керуючись ст.ст. 163-1, 256, 268, 277, 278 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути Головному управлінню ДФС у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: