
номер провадження справи 33/44/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.08.2018 Справа № 908/1247/18
за позовом: Комунального підприємства “Водоканал” (69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 61)
до відповідача: Публічного акціонерного товариства “Укрпошта” (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22) в особі Запорізької дирекції ПАТ “Укрпошта” (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133)
про стягнення суми,
Суддя Мірошниченко М.В.
Секретар судового засідання Хилько Ю.І.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 -довіреність № 2 від 02.01.2018 р.
від відповідача: ОСОБА_2 - довіреність № 2955 від 12.07.2018 р.
ВСТАНОВИВ:
В господарський суд Запорізької області надійшла позовна заява Комунального підприємства “Водоканал” до Публічного акціонерного товариства “Укрпошта” в особі Запорізької дирекції ПАТ “Укрпошта” про стягнення плати за скид понаднормативних забруднень в сумі 12683,70 грн.
Обґрунтовуючи позов позивач посилається на те, що між КП «Водоканал» і ПАТ “Укрпошта” укладено договір № 989/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, відповідно до п. 1.1. якого, сторони, окрім умов договору, керуються «Правилами приймання стічних вод підприємства у систему каналізування м. Запоріжжя». Лаборантами КП «Водоканал» 29.01.2018 р. проведено контрольний відбір проб стічних вод відповідача, що поступають в міськканалізацію через контрольну точку КК-П-2. Згідно протоколу якості скиду стічних вод, стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим нормам. Згідно здійсненого КП «Водоканал» розрахунку, плата за скид понаднормативних забруднень на весь обсяг стічних вод, відведених від майданчика відповідача в мережі міської каналізації за період з листопада 2017 р. по січень 2018 р. включно складає 12683,70 грн. Направлена на адресу відповідача ОСОБА_3, до якої були додані протокол якості скиду стічних вод, розрахунок розмірі додаткової плати та рахунок, відповідачем оплачені не були. Посилаючись на вищевикладене, позивач просить позов задовольнити.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 03.07.2018 р. відкрито провадження у справі № 908/1247/18 за правилами загального позовного провадження. Присвоєно справі номер провадження 33/44/18. Підготовче судове засідання призначено на 31.07.2018 р.
Ухвалою суду від 31.07.2018 р. закрито підготовче провадження у справі № 908/1247/18, призначено справу до судового розгляду на 28.08.2018 р.
Відповідач – у письмовому відзиві проти позову заперечив. Зокрема, зазначив, що 29.05.03 року рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради за № 167 було затверджено «Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя» (надалі - Правила № 167). В рішенні зазначено, що відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 19.02.2002р. № 37 «Про затвердження Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.04.02р. за № 402/6690. для проведення єдиної екологічної політики з питань охорони навколишнього природного середовища, упорядкування укладення договорів з підприємствами на послуги каналізації та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів виконавчий комітет Запорізької міської ради вирішив затвердити Правила № 167.
Розпорядженням Кабінету міністрів України від 10.03.17 р. за № 166-р «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади» було скасовано накази міністерств та інших центральних органів виконавчої влади як такі, що втратили актуальність та встановлюють регуляторні бар'єри.
Цим розпорядженням було скасовано Правила № 37 та Інструкція № 37.
Таким чином, нормативні документи, на підставі яких були прийняті місцеві Правила № 167 - скасовані.
Інструкція № 37, яка встановлювала єдиний на території України порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів та яка містила формули розрахунків плати за скид стічних вод при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин -скасована.
Крім того, в пункті 1.1 Правил № 167, на які посилається позивач, зазначено, що ці Правила розроблено у відповідності до: Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.02р. № 2918-ІІІ; Постанови Кабінету міністрів України від 01.03.99р. № 303 «Про затвердження порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору»; Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002р. № 37 і зареєстрованими Мінюстом України 26.04.02р. за № 403/6691; Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення у містах і селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу від 01.07.94р. № 65, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.07.94 за № 65/374; та інші.
В ст. 13-1 Закону № 2918 зазначено, що місцеві правила розробляються на підставі та з урахуванням вимог правил приймання стічних вод та порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.
На даний час, діють лише «Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27.06.2008р. за № 190, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.10.08р. за №936/15627, які скасували Правила користування системами комунального водопостачання та водовідведення у містах та селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу від 01.07.94р.
В вищезазначених Правилах № 190 відсутні нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів.
Також, в ст. 23 Закону № 2918 - Права та обов'язки підприємств питного водопостачання та централізованого водовідведення - відсутнє право у останніх нараховувати та стягувати плату за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації.
Постанова Кабінету міністрів України від 01.03.99р. № 303 «Про затвердження порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» також втратила чинність на підставі постанови КМУ № 1236 від 27.12.10р.
Тобто на даний час, всі нормативно-правові документи на підставі яких були прийняті місцеві Правила № 167, втратили чинність. В свою чергу, позивач в своєму позові посилається лише на ці правила.
Відповідач зазначає, що 01.12.17 року наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за № 316, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.18 р. за № 57/31509 було затверджено «Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення», в п. 1 якого зазначено, що цей порядок встановлює єдиний на території України порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення.
Тобто, позивач при розрахунку повинен був керуватися Порядком № 316, а не Правилами № 167.
Посилаючись на вищевикладене, відповідач наголошує, що у позивача були відсутні будь-які правові підстави для нарахування плати відповідачу за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації на підставі Правил № 167. Просить у задоволенні позову відмовити.
Позивач у відповіді на відзив зазначив, що у періоді існування спірних відносин (відбір проб стічних вод та аналіз проведено у січні 2018 року) Правила приймання стічних вод 167 були чинні та не скасовані жодним рішенням або нормативно - правовим актом.
Розгляд справи здійснювався відповідно до вимог ст. 222 ГПК України, а саме за допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу «Оберіг». Фіксування судового процесу за допомогою відеозаписувального технічного засобу судом не здійснювалось у зв’язку з відсутністю у суду такої технічної можливості.
В судовому засіданні представники сторін підтримали свої доводи та заперечення.
У судовому засіданні 28.08.2018 р. справу розглянуто, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Матеріали справи свідчать, що 01.01.2006 р. між позивачем (Водоканалом) та відповідачем (Абонентом) було укладено договір № 989/2 про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації (далі –Договір), за умовами якого Водоканал забезпечує Абоненту подачу питної води на господарсько-питні побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам… вул. Соборна, 6-Б.
Відповідно до п. 1.1 Договору в своїх відносинах сторони керуються, в тому числі, “Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України”, “Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів”, “Правилами приймання стічних вод підприємств в систему каналізування м. Запоріжжя”.
Обов’язки відповідача, як Абонента, визначено пунктом 3.2 Договору.
Додатковою угодою № 2/10/06/2015 від 10.06.2015р. до Договору сторони погодили, що Абонент зобов'язаний по майданчику ЦОП, розташованому за адресою пр. Соборний 6Б - КК – П1; КК - П2 (верхня труба) виконувати скид стоків якість та температура яких в контрольних точках повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя (затверджені Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.05.2003 р. № 167) і допустимими концентраціями (далі -ДК).
При перевищенні складу забруднюючих речовин та температурного показника в стічних водах Абонента, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з ДК, Абонент вносить плату за скид понаднормативних забруднень на користь КП «Водоканал» відповідно до умов Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя.
Допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізації, згідно з нормативами, затвердженими рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради № 476 від 19.11.2009 р., вказано в Додатку до п. 3.2.8 Договору (арк. справи 19).
29.01.2018 р. лаборантами КП “Водоканал” було здійснено контрольний відбір проб стічних вод ПАТ «Укрпошта», що поступають в міську каналізацію через контрольну точку відбору КК – П1; КК - П2 (верхня труба) (вказану в п. 3.2.8 Договору), про що було складено Акт відбору проб стічних вод від 29.01.2018р. (арк. справи 20).
Відбір проб було здійснено в присутності представника відповідача (інженера ЦОП ОСОБА_4, підпис якого міститься на вказаному Акті і якому було вручено один примірник Акту відбору проб.
В результаті проведених лабораторією стічних вод КП “Водоканал” хімічних досліджень було встановлено, що допустима концентрація забруднюючих речовин у стічних водах не відповідає встановленим нормам.
Результати хімічних досліджень проб стічних вод, відібраних 29.01.2018 р. в точці КК - П2 (верхня труба), зафіксовано Протоколом якості скиду стічних вод, виписаним 31.01.2018 р. (арк. справи 25).
Про результати досліджень стічних вод КП “Водоканал” повідомило ПАТ «Укрпошта» телефонограмою (прийняв секретар Ларіна 31.01.2018 р.).
На підставі вищевказаних Договору, Довідки, Акту і Протоколу позивачем було здійснено розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації м. Запоріжжя за період листопад 2017 р. – січень 2018 р. Згідно розрахунку позивача до сплати належить 12683,70 грн.
23.03.2018 р. КП “Водоканал” направило відповідачу розрахунок додаткової плати, протокол якості стічних вод, рахунок № 989/2 від 23.02.2018 р. на суму 12683,70 грн. та претензію (вих. № 2395 від 23.02.2018 р.) з вимогою перерахувати зазначені кошти протягом 1 місяця з моменту отримання претензії (направлення перелічених документів підтверджується описом вкладення у цінний лист від 23.03.2018 р., копія якого долучена до матеріалів справи – арк. справи 27).
Порядок розрахунків сторонами було узгоджено в розділі 5 Договору. Зокрема, за скид стоків з перевищенням ДК Абонент зобов’язаний сплатити Водоканалу на підставі претензій за скид наднормативних забруднень в систему каналізації м. Запоріжжя, складених у відповідності з “Правилами приймання…”, “Правилами приймання … м. Запоріжжя” та “Інструкцією…”. Сплата за скид стоків, перевищуючих нормативні забруднення (ДК) вказаних в Договорі, здійснюється на підставі претензій та актів відбору проб стічних вод, протоколів якості скиду стічних вод, згідно рахунків виставлених Водоканалом.
Однак, всупереч умов Договору, відповідач викладену в претензії вимогу позивача залишив без задоволення, виставлений позивачем рахунок не сплатив.
Позовна вимога про стягнення з ПАТ “Укрпошта” в особі Запорізької дирекції ПАТ “Укрпошта” плати за скид понаднормативних забруднень в сумі 12683,70 грн., стала предметом судового розгляду.
Правовідносини сторін ґрунтуються на договорі про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації.
Як зазначалось вище, відповідно до п. 1.1 Договору сторони зобов'язались в своїх відносинах керуватися низкою нормативно-правових актів, серед яких “Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України” (далі – Правила приймання), “Інструкція про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів” (далі – Інструкція) та «Правила приймання стічних вод підприємств в систему каналізування м. Запоріжжя»,.
У місцевих Правилах приймання конкретизується порядок відбору проб стічних вод на аналіз, порядок їх оформлення, а також порядок проведення аналізу проб. Такими місцевими Правилами приймання на території м. Запоріжжя є “Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя”, затверджені рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.05.2003 р. за № 167, з наступними змінами (далі –місцеві Правила приймання).
Згідно з п. 3.2.8 Договору (в редакції Додаткової угоди № 2/10/06/2015 від 10.06.2015 р.) Абонент (відповідач у справі) зобов'язався скидати стічні води, якість яких в контрольних точках повинна відповідати вимогам Правил приймання, місцевим Правилам приймання і допустимим концентраціям, визначеним в Додатку до п. 3.2.8 Договору.
Виходячи з приписів чинного законодавства відбір проб стічних вод, оформлення цього відбору, транспортування відібраних проб до лабораторії здійснюються відповідно до місцевих Правил приймання, і які є обов'язковими для абонентів усіх форм власності, що відводять стічні води в систему каналізації м. Запоріжжя. Названі місцеві Правила є спеціальним нормативним актом, який регулює, в тому числі, правовідносини сторін по даній справі, і є чинним на даний час.
Пунктами 7.9.3 та 7.9.13 місцевих Правил приймання закріплено, що при відборі проб складається акт відбору проб стічних вод, в якому фіксується здійснення відбору проб для паралельного, контрольного аналізів, стан і маркірування КТ. У випадку виявлення порушення норм скиду забруднюючих речовин у міську каналізацію за результатами вимірювань заповнюється Протокол якості скиду стічних вод.
Відповідно до пунктів 7.7, 9.6 місцевих Правил приймання, при виявленні перевищення ДК забруднень, встановлених договором або правилами, Водоканал після завершення аналізу надсилає підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) впродовж 15 діб після закінчення аналізу. Протягом шестимісячного терміну після виявлення Водоканал надсилає підприємству претензію, до якої додаються: протокол якості скиду стічних вод, розрахунок величин додаткової плати, рахунок для оплати за наднормативний скид. Період, за який стягується плата за скид підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, встановлених разовим аналізом, складає не більше трьох календарних місяців (поточного та двох попередніх). Підвищена плата стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих підприємством за цей період з даного об'єкту.
Як вбачається з матеріалів справи, 29.01.2018 р. лаборантами КП “Водоканал” у встановленому порядку в присутності представника відповідача проведено відбір проб стічних вод в контрольній точці відбору КК – П1; КК - П2 (верхня труба), про що складено відповідний Акт. Акт відбору проб був підписаний представником відповідача та вручений йому. За результатами проведених лабораторією КП “Водоканал” хімічних досліджень, у зв’язку з виявленими порушеннями норм скиду забруднюючих речовин у міську каналізацію, було заповнено Протокол якості скиду стічних вод від 31.01.2018 р. Про виявлене перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються відповідачем у міську каналізацію, КП “Водоканал” телефонограмою повідомило керівництво відповідача.
Позивач направив на адресу відповідача розрахунок додаткової плати, протокол аналізу стічних вод, рахунок та претензію з вимогою перерахувати зазначені кошти. Направлення вказаних документів підтверджується долученою до матеріалів справи копією опису вкладення.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини… Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічні положення містить стаття 193 Господарського кодексу України.
Як зазначалось вище, у розділі 5 Договору встановлено обов’язок відповідача за скид стоків з перевищенням ДК сплатити Водоканалу додаткову плату на підставі відповідної претензії. Сплата за скид стоків, перевищуючих нормативні забруднення (ДК), вказані у цьому Договору, здійснюється на підставі претензій та актів відбору проб стічних вод, протоколів якості стічних вод, згідно рахунків, виставлених Водоканалом.
Матеріали справи свідчать, що відповідач плату за скид понаднормативних забруднень, не здійснив.
З огляду на викладені обставини, суд вважає, що позовна вимога про стягнення з відповідача заборгованості за скид понаднормативних забруднень в сумі 12683,70грн., заявлена обґрунтовано, а тому задовольняється у повному обсязі.
Заперечуючи проти позову, відповідач вказує, що Розпорядженням Кабінету міністрів України від 10.03.2017р. № 166-р. «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади» було скасовано накази міністерств та інших центральних органів виконавчої влади як такі, що втратили актуальність та встановлюють регуляторні бар’єри. Зокрема, вказаним Розпорядженням були скасовані Наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики від 19.02.2002р № 37 «Про затвердження Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України». Отже, нормативні документи, на підставі яких були прийняті місцеві Правила № 167 – скасовані.
Заперечення відповідача судом відхиляються із урахуванням вищевикладеного та наступного:
Так, статтею 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до п. 5 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить вирішення питань водопостачання, відведення та очищення стічних вод; здійснення контролю за якістю води.
Отже, органи місцевого самоврядуванню вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово.
Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») та не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.
Розпорядження КМУ № 166 одночасно із скасуванням Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики від 19.02.2002р. № 37, не скасовує місцеві Правила приймання № 167.
Сталою є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є й те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не визначено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше. Разом з тим, Розпорядження КМУ № 166 не містить зазначених вказівок щодо автоматичного скасування або прийняття нового акту, тобто Правил приймання стічних вод м. Запоріжжя.
В даному випадку, у періоді існування спірних відносин (відбір проб стічних вод та аналіз проведено у січні 2018 року) місцеві Правила приймання стічних вод № 167 були чинні та не скасовані жодним рішенням або нормативно - правовим актом, а тому були правомірно застосовані позивачем.
Згідно зі ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
В силу ч. 2 ст. 76 ГПК України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
В даному випадку, відповідач не надав суду доказів, які могли б свідчити про належне виконання своїх зобов’язань.
Відповідно до ст. 129 ГПК України, витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762,00грн. покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 129, 233, 238, 239, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства “Укрпошта” (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, код ЄДРПОУ 21560045) в особі Запорізької дирекції ПАТ “Укрпошта” (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133, код ЄДРПОУ 20509800) на користь Комунального підприємства “Водоканал” (69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 61, код ЄДРПОУ 03327121) оплату за скид понаднормативних забруднень в сумі 12683 (дванадцять тисяч шістсот вісімдесят три) грн. 70 коп. та суму судового збору у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Відповідно ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ст. 256, пп. 17.5 п. 17 розділу XI Перехідних положень ГПК України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено згідно з вимогами ст. 238 ГПК України та підписано – 03 вересня 2018 р.
Суддя М.В. Мірошниченко