
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.09.2018 Справа №607/14198/18
Судця Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ломакін В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженої, працюючої начальником Тернопільської митниці ДФС, радника податкової та митної справи І рангу, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалась,
зач.1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України направлено в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
21.06.2018 р. на адресу начальника Тернопільської митниці ДФС ОСОБА_1 Львівським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України за підписом його директора ОСОБА_2, з метою виконання обов'язків, передбачених ст. 16 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», в порядку п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», скеровано письмовий запит за вихідним номером №21-186/24568 від 21.06.2018 із вимогою в наданні у встановлений законом строк інформації стосовно суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, акредитованих у Тернопільській митниці ДФС, якими у період із 01.07.2017 по 20.06.2018 роки здійснювались операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, запчастин та комплектуючих до них, класифікованих за товарними позиціями 8701-8704, 8707-8708 УКТ ЗЕД, із зазначенням номерів митних декларацій, дати початку та завершення митного оформлення, відомостей стосовно відправника, одержувача, декларанта, перевізника, сторін зовнішньоекономічного договору (контракту), марки, року випуску, номеру кузова, іншої ідентифікуючої інформації про імпортовані транспортні засоби, номерні вузли та агрегати, запчастини та комплектуючі до них, митної вартості тощо.
Вказаний письмовий запит направлено на підставі службової записки старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 від 19.06.2018 (вхідний номер №04-11893-21 від 19.06.2018) в рамках проведення заходів із документування вчинення кримінальних правопорушень службовими особами Тернопільської митниці ДФС.
22.06.2018 р. даний письмовий запит направлено адресату поштовим зв'язком рекомендованим листом (номер відправлення №7900053795915, дата вручення 26.06.2018).
Згідно абзацу 3 вказаного письмового запиту, адресата повідомлено, що відповідно до ст.17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», суб'єкти, яким адресовано запит, зобов'язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації, суб'єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб'єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів. Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.
10.07.2018 р. на адресу Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України надійшов лист від Тернопільської митниці ДФС за підписом начальника ОСОБА_1 за вихідним номером №3338/9/19-70-10 від 02.07.2018 р., що зареєстрований у Львівському територіальному управлінні Національного антикорупційного бюро України за вхідним номером №186/19859-21 від 10.07.2018 р.
Згідно даного листа Тернопільською митницею ДФС відмовлено у наданні запитуваної інформації на вищевказаний письмовий запит Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України №21-186/24568 від 21.06.2018, оскільки згідно ст.11 Митного кодексу України інформація, що стосується державної митної справи, не може розголошуватись без дозволу суб'єкта, осіб чи органу, що таку інформацію надав, передаватись третім особам, у тому числі органам державної влади, крім випадків, передбачених Митним кодексом України та іншими законами України, а також використовується із врахуванням обмежень, передбачених для інформації з обмеженим доступом.
Цим же листом доведено про те, що запитувана інформація може бути надана у випадку проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях або за мотивованими запитами державного уповноваженого Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку із розслідуванням антиконкурентних узгоджених дій, що визначено ч.2 ст.452 Митного кодексу України.
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національне антикорупційне бюро України є державним правоохоронним органом, на який покладається обов'язок попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.
Завданням Національного бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.
Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 16 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національне антикорупційне бюро України взаємодіє з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та іншими суб'єктами для виконання своїх обов'язків, здійснює інформаційно-аналітичну роботу з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро.
Права Національного антикорупційного бюро України визначено ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».
Відтак, згідно п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національне антикорупційне бюро України має право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших правоохоронних та державних органів, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання обов'язків Національного бюро, у тому числі відомості про майно, доходи, видатки, фінансові зобов'язання осіб, які ними декларуються у встановленому законом порядку, відомості про використання коштів Державного бюджету України, розпорядження державним або комунальним майном.
Суб'єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов'язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації суб'єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб'єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів. Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.
Крім того, Національне антикорупційне бюро України має право знайомитися в державних органах, органах місцевого самоврядування із документами та іншими матеріальними носіями інформації, необхідними для попередження, виявлення, припинення та розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного бюро, у тому числі такими, що містять інформацію з обмеженим доступом.
Відповідно до п. 1.2 Положення про Львівське територіальне управління Національного антикорупційного бюро України, затвердженого наказом Директора Національного антикорупційного бюро України №323 від 15.11.2016, Управління є територіально відокремленим, самостійним структурним підрозділом Національного бюро, який підпорядкований безпосередньо Директору Національного бюро, а відповідно до п. 1 Наказу Директора Національного антикорупційного бюро України №96-о від 21.04.2017 «Про внесення змін до наказу Директора Національного антикорупційного бюро України від 15 листопада 2016 року №323 «Про затвердження положення про Львівське територіальне управління Національного антикорупційного бюро України» Управління є територіально відокремленим, самостійним структурним підрозділом Національного бюро, діяльність якого організовується, координується та контролюється заступником Директора Національного бюро відповідно до розподілу обов'язків.
Також, відповідно до п. 6.3.1 Положення про Головний підрозділ детективів Національного антикорупційного бюро України, затвердженого наказом Директора Національного антикорупційного бюро України від 19.08.2016 №228, Четвертий підрозділ детективів це структурний підрозділ у складі Головного підрозділу детективів, на який покладено організацію та проведення оперативно-розшукової діяльності, агентурної роботи з метою попередження, виявлення припинення та розкриття корупційних правопорушень, які відносяться до підслідності Національного антикорупційного бюро України, а також запобігання вчинення нових.
Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.
Статтею 185-13 кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України.
Таким чином, начальник Тернопільської митниці ДФС ОСОБА_1, будучи ознайомленою із положеннями ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», всупереч їх вимог, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 185-13 КУпАП, а саме невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, що полягає у ненаданні інформації Національному антикорупційному бюро на запит його посадових осіб.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнала, надавши суду пояснення, в яких зазначила, що 27.06.2018р. Тернопільська митниця ДФС отримала письмовий запит за підписом директора Львівського територіального управління НАБУ ОСОБА_2 (21.06.2018р. №21-186/24568) про надання інформації в порядку ст.ст.16, 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».
Із аналізу вказаних норм Закону випливає, що відповідно до положень п.3 ч. 1 ст. 17 Закону право витребовувати та одержувати від митниці інформацію стосовно суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, акредитованих у Тернопільській митниці ДФС, якими здійснювалися операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, запчастин та комплектуючих до них, необхідну для виконання обов'язків Національного бюро, виникає та може бути реалізоване Національним бюро виключно в межах здійснення оперативно-розшукових заходів та/або досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.
Як вбачається з службової записки старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 від 19.06.2018 р., встановлено факт використання впродовж 2015-2017 років службовими особами суб'єктів ЗЕД за попередньою змовою з службовими особами митних органів ... підроблених документів внаслідок чого майновим інтересам держави спричинено тяжкі наслідки ..., що вказує на наявність кримінального провадження.
Однак, як видно із запиту Національного бюро від 21.06.2018 № 21-186/24568, в ньому відсутнє посилання на здійснення ними досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР. Також, доказів існування будь-якого кримінального провадження, в межах якого Національним бюро витребовувалась від митниці вищевказана інформація, детективом Національного бюро не надано.
Окрім цього, викликає сумнів законність та підставність витребовування в митниці інформації за запитом від 21.06.2018 № 21-186/24568 на підставі вказаної службової записки, так-як, по-перше, період, за який запитувалась інформація про суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - з 01.07.2017 по 20.06.2018р.р. - період здійснення ними операцій з ввезення товару на митну територію України, та період, протягом якого суб'єктами ЗЕД за попередньою змовою з службовими особами митних органів використовувались підроблені документи - 2015-2017 роки, не співпадають. По-друге, у службовій записці детектив вказує на змову суб'єктів ЗЕД із службовими особами митних органів, а у протоколі про адміністративне правопорушення від 24.07.2018 зазначає про документування вчинення кримінальних правопорушень службовими особами Тернопільської митниці ДФС, тоді-як, інформація витребовувалась лише стосовно суб'єктів ЗЕД, акредитованих в Тернопільській митниці ДФС, без запитування інформації щодо посадових осіб митниці, якими здійснювалось митне оформлення товару вказаних суб'єктів ЗЕД.
Національне бюро, як і Тернопільська митниця ДФС, є органами державної влади, а тому їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 3 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право витребовувати та одержувати від правоохоронних та державних органів інформацію в установленому законом порядку.
Порядок, умови та підстави надання органом доходів і зборів (митницею) інформації, що стосується державної митної справи, митної вартості товарів, а також щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності чітко регламентовані Митним кодексом України від 13.03.2012 № 4495-VІ.
Статтею 11 МК України визначено, що інформація, що стосується державної митної справи, отримана органами доходів і зборів, може використовуватися ними виключно для митних цілей і не може розголошуватися без дозволу суб'єкта, осіб чи органу, що надав таку інформацію, зокрема, передаватися третім особам, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, визначених цим Кодексом та іншими законами України. Інформація щодо підприємств, громадян, а також товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються ними через митний кордон України, що збирається, використовується та формується органами доходів і зборів, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для інформації з обмеженим доступом. За розголошення інформації, зазначеної у цій статті, посадові особи органів доходів і зборів несуть відповідальність згідно із законом. Не вважається розголошенням надання знеособленої зведеної інформації для статистичних цілей, знеособленої аналітичної інформації, інформації щодо загальних питань роботи митниці, інформації, яка не стосується конкретних фізичних та/або юридичних осіб і не може становити комерційну таємницю, інформація, яка стосується правопорушень, а також публічне обговорення в засобах масової інформації та суспільстві проблем державної митної справи.
Згідно із вимогами ст. 56 МК України інформація, що стосується митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, не може без спеціального дозволу особи чи органу, які подають таку інформацію, розголошуватися або передаватися третім особам, включаючи інші органи державної влади, крім подання її в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Частиною 2 статті 452 МК України передбачено, що інформація щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може надаватися лише органам досудового розслідування у зв'язку із здійсненням ними кримінального провадження, а також за письмовими вмотивованими запитами - державному уповноваженому Антимонопольного комітету України та голові територіального відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з розслідуванням ними антиконкурентних узгоджених дій.
На запит Національного бюро від 21.06.2018 № 21-186/24568 Тернопільською митницею ДФС листом від 02.07.2018 № 3338/9/19-70-10 «Про митне оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, запчастин та комплектуючих до них» із посиланням на норми ч. 1 - 3 ст. 11, ч. 2 ст. 452 МК України надано відповідь директору Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України про готовність Тернопільської митниці ДФС до співпраці та проведення спільних заходів із Львівським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України, а також надання будь-якої запитуваної інформації лише за умови дотримання вимог, визначених статтею 452 Митного кодексу країни.
Необхідно зазначити, що з метою виключення випадків зайвого листування та оперативного надання митницями на запити правоохоронних органів інформації в рамках кримінальних проваджень, Державною фіскальною службою України на адресу правоохоронних органів, в тому числі Національному антикорупційному бюро України, направлено лист від 18.10.2016 № 17930/5/99-99-18-02-04-16 «Про розгляд запитів», яким правоохоронні органи інформовані, окрім іншого, про вимоги та положення ст.ст. 11, 452 МК України. Також, даним листом Державна фіскальна служба України роз'яснила, що інформація щодо експортно - імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може надаватись органам державної влади, у тому числі правоохоронним органам, на їх запит за умови дотриманням вимог, визначених, зокрема, статтями 11 та 452 Кодексу. При цьому у разі направлення органами досудового розслідування запиту про надання інформації щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у зв'язку із здійсненням ними кримінального провадження у запиті зазначається номер, за яким кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Крім цього, Львівське територіальне управління Національного антикорупційного бюро України в порядку ст. 17 Закону вже запитувало в митниці аналогічну інформацію запитом від 10.07.2017 № 21-186/24343, на який митницею надано відповідь листом від 14.07.2017 № 2875/9/19-70-07 із посиланням на ст.ст. 11, 452 МК України та вказівкою на готовність до співпраці і надання будь-якої інформації за умови здійснення кримінального провадження. За ненадання інформації Національному бюро в минулому році протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 18513 КУпАП, відносно ОСОБА_1 начальника Тернопільської митниці ДФС посадовими особами Національного бюро не складався.
Із врахуванням положень п. З ч. 1 ст. 17 Закону, яким передбачено, що Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право витребовувати та одержувати від правоохоронних та державних органів інформацію в установленому законом порядку, в сукупності з приписами ст.ст. 1, 16 Закону, якими визначені завдання та обов'язки Національного бюро, а також ст.ст. 11, 452 МК України, Національним бюро та його працівниками для виконання покладених на них обов'язків право витребовування та одержання від митниці інформації щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може бути реалізоване виключно в межах здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.
Оскільки, як видно із запиту Національного бюро від 21.06.2018 № 21-186/24568, дії по витребовуванню Національним бюро інформації стосовно суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, якими здійснювалися операції з ввезення на митну територію України товару, із зазначенням відомостей стосовно відправника, одержувача, декларанта, перевізника, сторін зовнішньоекономічного договору (контракту), інформації про товар, його митної вартості, тощо, вчинялись Національним бюро поза межами здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень, тому у мене як начальника митниці відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст.ст. 11, 452 МК України, не було законних підстав для надання інформації на вказаний запит Національного бюро.
Окрім цього, у своєму листі від 02.07.2018 № 3338/9/19-70-10 митниця вказала на готовність надати Національному бюро запитувану інформацію за умови дотримання вимог, визначених ст. 452 МК України.
Враховуючи викладене вище, а також відсутність підстав для направлення Національним бюро вищевказаного запиту, ОСОБА_1 вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-13 КУпАП. З цих підстав, просить закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 18513 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Як встановлено у судовому засіданні, начальник Тернопільської митниці ДФС ОСОБА_1, будучи ознайомленою із положеннями ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», всупереч їх вимог, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 185-13 КУпАП, а саме невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, що полягає у ненаданні інформації Національному антикорупційному бюро на запит його посадових осіб.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 24 липня 2018 року; службовою запискою старшого детектива – керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ ОСОБА_3 від 19 червня 2018 року, адресованою директору Львівського територіального управління НАБУ ОСОБА_2; письмовим запитом начальнику Тернопільської митниці ДФС ОСОБА_1 про надання інформації в порядку п.3 ч.1 ст.17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 21.06.2018р. №21-186/24568 за підписом директора Львівського територіального управління НАБУ ОСОБА_2; копією списку поштових відправлень №73 від 22.06.2018 p.; копією списку згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих №15571 від 24.06.2018 p.; витягом із сайту Укрпошти; письмовою відмовою начальника Тернопільської митниці ДФС від 02.07.2018р. №3338/9/19-70-10 на запит Львівського управління НАБУ.
Відмову у наданні інформації на запит НАБУ особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснила тим, що посадові особи НАБУ, відповідно до п.3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» вправі витребовувати та одержувати від митниці інформацію щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності лише виключно в межах здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності НАБУ. Проте, у письмовому запиті директора Львівського територіального управління НАБУ від 21.06.2018р. №21-186/24568 відсутнє посилання на здійснення досудового розслідування у конкретному кримінальному провадженні у зв’язку з чим запитується інформація, тому відповідно до ст.ст. 11, 452 МК України, у начальника митниці ОСОБА_1 не було законних підстав для надання інформації на вказаний запит.
Вказані доводи ОСОБА_1, суддя до уваги не бере, оскільки відповідно до п.3 ч.1 ст.17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов’язків надається право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших правоохоронних та державних органів, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання обов’язків Національного бюро, у тому числі відомості про майно, доходи, видатки, фінансові зобов’язання осіб, які ними декларуються у встановленому законом порядку, відомості про використання коштів Державного бюджету України, розпорядження державним або комунальним майном в незалежності від того здійснюється досудове розслідування у конкретному кримінальному провадженні, чи ні. Разом з цим, суб’єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов’язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.
За даних обставин, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-13 КУпАП, - ненадання інформації Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, або невиконання інших законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, а тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому, суддя приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті, за якою вона притягується до відповідальності.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст.185-13, ст. 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 4 250,00 грн. (чотири тисячі двісті п'ятдесят гривень 00 копійок) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 321 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяОСОБА_4