Постанова № 76189650, 29.08.2018, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2018
Номер справи
824/405/18-а
Номер документу
76189650
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 824/405/18-а

Головуючий у 1-й інстанції: Боднарюк Олег Васильович

Суддя-доповідач: Сушко О.О.

29 серпня 2018 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Залімського І. Г. Смілянця Е. С. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Платашем В.О.,

представника позивача: Шпелько Т.М.

представника відповідача: Зайцевої Л.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року (м. Чернівці, 30 травня 2018 року) у справі за адміністративним позовом товариства з додатковою відповідальністю "Вимірювач" до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

В С Т А Н О В И В :

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення форми "ПС" від 23.04.2018 року № 005585401.

Відповідно до рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Представник відповідача в судовому засіданні просила задовольнити апеляційну скаргу.

Представник позивача в судовому засіданні просила відмовити у задоволенні апеляційну скарги.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що на підставі п.п.19.1.1., п.п. 19/1.1. статті 19/1; п.п.20.1.4, п.п.20.1.19 п.20.1. статті 20 та п.п.75.1.1. п.75.1. ст. 75 ПК України податковим органом проведено камеральну перевірку позивача з питань неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2017 року та за січень, лютий 2018 року. Перевірка проводилась 26.03.2018 року.

Вказаною камеральною перевіркою, встановлено неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2017 року та січень, лютий 2018 року.

За результатами перевірки складено акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість №1456/24-12-54-01/14314665 від 26.03.2018року, в якому зафіксовані наступні порушення вимог податкового законодавства, зокрема:

- п.п.49.18.1 п.п. 49.18 ст. 49 п.49.2 ст. 49 та п. 202.2 ст. 202, п. 203.1 ст.203 ПК України, в частині неподання податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2017 року (граничний термін подання - 20.02.2017р.), за лютий 2017 року ( граничний термін подання - 20.03.2017 р.), за березень 2017 року (граничний термін подання - 20.04.2017 року), за квітень2017 року (- 22.05.2017 року), за травень 2017 року (граничний термін подання - 20.06.2017 р.), за червень 2017 року (граничний термін подання - 20.07.2017 р.), за липень 2017 року (граничний термін подання -21.08.2017р.), за серпень 2017 року (граничний термін подання - 20.09.2017р.), за вересень 2017 року (граничний термін подання- 20.10.2017р.), за жовтень 2017 року (граничний термін подання - 20.11.2017р.), за листопад 2017 року (граничний термін подання - 20.12.2017р.), за грудень 2017 року ( граничний термін подання -22.01.2018р.), за січень 2018 року (граничний термін подання - 20.02.2018 р.), за лютий 2018 року (граничний термін подання - 20.03.2018р.)

11.04.2018 року позивачем подано заперечення до акту камеральної перевірки.

18.04.2018 року податковим органом надано відповідь про розгляд заперечення (лист № 1966/10/24-13-54-01), згідно якого повідомлено, що акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість від 26.03.2018 року № 1456/24-13-54-01/14314665 - залишено без змін.

У зв'язку із зазначеним, відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення форми "ПС" №005585401 від 23.04.2018 року яким за порушення пп.49.18.1 п.49.18. ст.49, п.49.2 ст. 49, п.202.2 ст.202 та на пп.54.3.1 п. 54.3 ст.54 глави 4 розділу ІІ та відповідно до п.120.1 ст. 120 глави 11 розділу ІІ Податкового Кодексу України, застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у сумі 2380,00 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт/послуг).

Судом дослідженні податкові декларації з ПДВ за 2017 рік:

- № 9078241011 за І-й квартал подана позивачем та прийнята податковим органом 28.04.2017 року без зауважень та помилки відсутні, згідно квитанції № 2;

- № 914541575 за ІІ-й квартал подана позивачем та прийнята податковим органом 26.07.2017 року без зауважень та помилки відсутні, згідно квитанції № 2;

- № 9229274907 за ІІІ-й квартал подана позивачем та прийнята податковим органом 03.11.2017 року без зауважень та помилки відсутні, згідно квитанції № 2;

- № 9297397126 за ІV-й квартал подана позивачем та прийнята податковим органом 29.01.2018 року без зауважень та помилки відсутні, згідно квитанції № 2;

Листом ГУДФС у Чернівецькій області від 26.03.2018 року № 1482/10/24-13-54-01 на адресу позивача 28.03.2018 року було направлено акт перевірки, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке вручене адресату - 05.04.2018 року.

Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з обґрунтованості та доведеності позовних вимог, а відтак наявності підстав для задоволення адміністративного позову.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

В силу п. 48.1 ст. 48 ПК України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.1 ст. 49, абз. 1 п. 49.2 ст. 49 цього Кодексу).

За змістом положень п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; (пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 цього Кодексу).

У разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови (п. 49.11 ст. 49 ПК України).

Пунктом 202.2 ст. 202 ПК України встановлено, що платники податку, які сплачують єдиний податок можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

У разі якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Як встановлено з матеріалів справи, позивач обрав квартальний податковий період ще з 2011 року та подав податковому органу заяву про вибір квартального податкового періоду, жодних змін в обраній системі оподаткування у позивача не було, даний факт не заперечувався учасниками справи.

Також, позивачем подавалися до податкового органу квартальні податкові декларації з податку на додану вартість за 1,2,3,4 квартали 2017 року (декларації з ПДВ № 9078241011 - 28.04.2017р., №914541575 - 26.07.2017р., № 9229274907 - 03.11.2017 р., № 9297397126 - 29.01.2018р.), які прийняті контролюючим органом без жодних зауважень.

Відповідно до п.49.2 ст. 49 ПК України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Що стосується тверджень позивача, щодо порушення відповідачем строку надіслання акта перевірки, передбаченого п.86.2 ст. 86 ПК України, слід зазначити, що листом ГУДФС у Чернівецькій області від 26.03.2018 року № 1482/10/24-13-54-01 на адресу позивача 28.03.2018 року було направлено акт перевірки, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке вручене адресату - 05.04.2018 року.

Пунктом 86.2 ст. 86 ПК України, передбачено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

З врахуванням наведеного посилання позивача щодо порушення строків надсилання акту перевірки не знайшли свого підтвердження.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 31 серпня 2018 року.

Головуючий Сушко О.О. Судді Залімський І. Г. Смілянець Е. С.