Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2018 р. Справа № 2040/7222/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кухар М.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Північно-східного офісу Держаудитслужби до Виробничого управління комунального господарства Люботинської міської ради Харківської області про продовження терміну проведення планової перевірки,-
В С Т А Н О В И В:
Північно-східний офіс Держаудитслужби звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- продовжити термін проведення Північно-східним офісом Держаудитслужби планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Виробничого управління комунального господарства Люботинської міської ради Харківської області за період з 01.01.2015 р. по 31.05.2018 р. на 15 робочих днів.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру юридичною особою сплачується судовий збір - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 1762 грн.
Позивачем разом з позовною заявою надано заяву про відстрочення сплати судового збору, в якій останній просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі, оскільки позивач є бюджетною установою, для сплати судового збору використовує бюджетні асигнування в порядку, встановленому законодавством. На цей час позивач визначив органом управління потреби в бюджетних асигнуваннях для сплати судового збору, проте для вирішення цього питання необхідний час. У зв'язку із вищевикладеним, позивач не має можливості надати докази сплати судового збору одночасно із позовом.
Згідно ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Суд зазначає, що позивачем не надано доказів в обґрунтування клопотання, які б підтверджували неможливість сплати судового збору у зв'язку з тяжким майновим станом і наявності підстав відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд зазначає, до позивачем до позовної заяви не додано доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Таким чином, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом надання до суду документу про сплату суми судового збору у встановлених п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" порядку та розмірах передбачених для подання юридичною особою адміністративного позову не майнового характеру, а саме 1762 грн, а також доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 256, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Північно-східного офісу Держаудитслужби до Виробничого управління комунального господарства Люботинської міської ради Харківської області про продовження терміну проведення планової перевірки - залишити без руху.
Надати позивачу термін - п'ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду документу про сплату суми судового збору у встановлених п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" порядку та розмірах передбачених для подання юридичною особою адміністративного позову не майнового характеру, а також доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Роз’яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кухар М.Д.