
Копія
154/2366/18
2-а/154/42/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2018 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Каліщук А.А. вивчивши позовну заяву Виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови заступника начальника відділу примусового рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області Самчука О.П. від 07.08.2018 року про закінчення виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду із позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови заступника начальника відділу примусового рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області Самчука О.П. від 07.08.2018 року про закінчення виконавчого провадження.
Разом з тим, позивач подав до суду клопотання про розстрочку сплати судового збору, посилаючись у позовній заяві на те, що рахунки виконавчого комітету Нововолинської міської ради заблоковані казначейською службою у зв'язку із виконанням постанови від 07.08.2018 року про стягнення виконавчого збору.
Згідно з ст. 8 Закону України ,,Про судовий збір та ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 року №2, при зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас, відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.
Таку ж позицію підтримав Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 25 вересня 2015 року (51554263).
У ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
В клопотанні про відстрочення сплати судового збору позивач вказав, що рахунки виконавчого комітету Новововолинської міської ради заблоковані, оскільки виконується інша постанова від 07.08.2018 року про сплату виконавчого збору, а тому не має змоги сплатити судовий збір при зверненні з позовною заявою до суду.
З матеріалів позовної заяви встановлено, що представником позивача до клопотання не додано жодних документів, що підтверджують блокування (накладення арешту) рахунків для сплати судового збору при зверненні до суду із позовними заявами, бо іншим чином унеможливлюють сплату судового збору.
Долучені до позову додатки не є такими документами, що об»єктивно підтверджують майновий стан позивача та не доказують, що майновий стан позивача на даний час у повному обсязі чи частково перешкоджає сплату ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
За таких обставин, суд позбавлений можливості оцінити майновий стан позивача, а тому не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору, оскільки звільнення від сплати судового збору допускається лише у виключних випадках. При цьому, суд бере до уваги, що відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
Відсутність у позивача виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області пільг щодо сплати судового збору ніяким чином не порушує положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (про право на справедливий суд), оскільки не перешкоджає вказаній особі у доступі до суду і не ускладнює його таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права.
Враховуючи встановлений законом обов'язок сплатити судовий збір та відсутність у позивача пільг щодо його сплати, приходжу до висновку, що належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справи та інтересами позивача стосовно можливості звернення до суду у даній справі дотримано.
Оскільки відсутні встановлені законом підстави для відстрочення сплати судового збору виконавчим комітетом Нововолинської міської ради Волинської області, тому клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору не підлягає до задоволення.
Таким чином, беручи до уваги те, що на час подання до суду вищезазначеного позову позивачем не сплачено судовий збір, що є порушенням положень ч.3 ст.161 КАС України, де зазначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, вважаю за необхідне залишити позов без руху, надавши позивачу строк для оплати заявлених вимог судовим збором.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно з п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду адміністративного позовну суб'єктом владних повноважень, юридичною особою справляється судовий збір 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1762 грн.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання до суду даного позову у розмірі 1762 грн. за наступними реквізитами.
Реквізити рахунку для оплати судового збору: р/р 31215206003003, отримувач Володимир-Волинське УК/м. Володимир-Волинський/ 22030101, код отримувача 37950294, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення зазначених недоліків позовну заяву Виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови заступника начальника відділу примусового рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області Самчука О.П. від 07.08.2018 року про закінчення виконавчого провадження слід залишити без руху та роз'яснити, що у випадку неусунення недоліків у визначений суддею час позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Керуючись керуючись ст. 133 КАС України, ст. 8 Закону України ,,Про судовий збір, ч.1 ст.169 КАС України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання позивача Виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови заступника начальника відділу примусового рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області Самчука О.П. від 07.08.2018 року про закінчення виконавчого провадження залишити без руху.
Надати Виконавчому комітету Нововолинської міської ради Волинської області строк для усунення недоліків, який становить п'ять днів з дня вручення їй ухвали про залишення позовної заяви без руху та протягом цього строку надати суду квитанцію про сплату судового збору.
Роз'яснити позивачу, якщо він не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, то заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя А.А. Каліщук