
Справа № 333/3204/18
Провадження № 3/333/933/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова Ірина Йосипівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Запоріжжі, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 26, РНОКПП НОМЕР_1,
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
17.06.2018 року о 09 годині 14 хвилин водій ОСОБА_1В, керував автомобілем ИЖ 21251, реєстраційний номер К 71453 ЗП, по вул. Космічна, біля буд. 140 в м. Запоріжжі, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився у встановленому законом порядку у лікаря-нарколога Комунальної установи «Запорізький обласний наркологічний диспансер» ЗОР, результат позитивний, що підтверджується лікарським висновком №2700, чим порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП. Від керування транспортним засобом відсторонений.
У судовому засіданні, після роз’яснення головуючим прав, передбачених ст.ст.55, 56, 59,63 Конституції України, ст.268 КУпАП, ОСОБА_1 не визнав вину у скоєнні даного правопорушення, підтвердив, що він керував вищезазначеним автомобілем у вказаний в протоколі час, при цьому зазначив, що піч час керування автомобілем він не перебував в стані алкогольного сп’яніння, в цей день він заприскав горло лікарськими засобами. Вважає що ці лікарські засоби вплинули на результати аналізу.
Суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, яке полягає у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 9 листопада 2015 р., № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р., за № 1413/27858 (далі – Інструкція), огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 17.06.2018 р. серії БР №007423 ОСОБА_1 у зазначений час керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р.
Відповідно до п. 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 9 вищезазначеної Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
З акту огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, вбачається, що у водія ОСОБА_1 виявлені ознаки сп’яніння: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, порушення координації рухів, але в присутності свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 відмовився від огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціального технічного приладу.
З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення сп’яніння до медичного закладу КУ «Запорізький обласний наркологічний диспансер (ЗОНД)» вбачається, що в результаті огляду працівниками поліції 17.06.2018 р. у водія ОСОБА_1 буди виявлені ознаки сп’яніння: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, порушення координації рухів. В зв’язку з відмовою ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціального технічного приладу, в установленому законом порядку, був направлений на огляд на стан сп’яніння до медичного закладу Комунальна установа «Запорізький обласний наркологічний диспансер».
З письмових пояснень свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 вбачається, що водій ОСОБА_1 на вимогу працівників поліції пройти огляд на сп’яніння на місці зупинки встановленому законом порядку з використанням спеціального технічного приладу відмовився, у їх присутності. Дані обставини також підтверджуються відеозаписом з місця події.
Відповідно до висновку лікаря-нарколога Комунальної установи «Запорізький обласний наркологічний диспансер» ОСОБА_4 від 17.06.2018 р. про результати медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, складеного на підставі ОСОБА_4 медичного огляду від 17.06.2018 р. №2700, внаслідок огляду ОСОБА_1 17.06.2018 р. о 09-40 год. встановлено, що останній перебуває в стані алкогольного сп’яніння.
Згідно з копії ОСОБА_4 медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння від 17.06.2018 р. №2700, копії результатів токсилогічних досліджень від 17.06.2018 р. ОСОБА_1, наданих лікарем-наркологом ОСОБА_4 в судовому засіданні, вбачається, що внаслідок проведення медичного обстеження ОСОБА_1 в сечі останнього виявлено вміст етанолу – 0,61 проміле, при застосуванні технічного засобу АRAE 0471 поверен 01.06.2018 АТ 6510 – 0,39%.
В судовому засіданні лікар-нарколог Комунальної установи «Запорізький обласний наркологічний диспансер» ОСОБА_4 пояснив, що спочатку огляд ОСОБА_1 був проведений із застосуванням приладу та за результатами обстеження встановлено – 0,39 % проміле алкоголю у водія, через 20 хвилин при повторному обстеженні - 0,38 % проміле алкоголю,. Також взяті лабораторні зразки сечі, в сечі останнього виявлено вміст етанолу – 0,61 проміле. Зазначив, що при оприскуванні горла лікарськими засобами, аналіз сечі не встановить наявність алкоголю.
Посилання водія, що останній випив квас перед тим, як сів за кермо о 8-й годині ранку, спростовуються показами лікаря-нарколога, який в судовому засіданні зазначив, що від випитого квасу 0 8-й годині ранку неможливий показник проміле алкоголю о 10.05 годині, коли водія було оглянуто в медичній установі.
Довідка з бази даних підсистеми «Адмінпрактика» відносно ОСОБА_1 підтверджує, відсутність в минулому, на протязі року, притягнення останнього до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Оцінивши вищенаведені докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_5 порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху України, згідно якого, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.
Позиція ОСОБА_5, що він не перебував в стані алкогольного сп’яніння під час керування вищезазначеного автомобіля у вказаний час не підтверджується належними доказами та спростовуються іншими доказами, дослідженими в судовому засіданні.
В діях ОСОБА_5, є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують чи пом’якшують відповідальність ОСОБА_1Г, суд не вбачає.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29.06.2007 року у справі «О’Галлоран та Франціс проти Сполучення Королівства», особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є такими, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Отже, керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння не може вважатись малозначним правопорушенням, оскільки зазначені дії наражають оточуючих на небезпеку.
Враховуючи характер і обставини вчиненого правопорушення та особу правопорушника суддя вважає, що ОСОБА_5 необхідно призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 130, 276-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік та штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень (Населений пункт Запорізька область/м.Запоріжжя, Отримувач ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, Банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, Номер рахунку 31119149008001, Код класифікації доходів бюджету 21081300).
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 гривень (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір за постановою суду про накладення адміністративного стягнення, Комунарський районний суд м. Запоріжжя).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного
суду м. Запоріжжя І.Й.Наумова