Постанова № 76160036, 31.08.2018, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
31.08.2018
Номер справи
263/10495/18
Номер документу
76160036
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 263/10495/18

Провадження № 3/263/2500/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2018 року суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, за участю прокурора Остапенка Ю.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, працюючу бухгалтером ПАТ «МК «Азовсталь», зареєстровану та проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3

за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 707 від 26.07.2018 року, ОСОБА_2, відповідно до наказу № 6-о від 16.01.2017 року призначено на посаду головного державного інспектора відділу обслуговування платників Центрально-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області та згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), вона стала суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. Згідно з наказом № 67-о від 08.06.2017 року ОСОБА_2 звільнено у зв’язку із реорганізацією Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області та скороченням штатної чисельності, згідно з п.1 статті 40 КЗпП України.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "в" пункту 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах “a” i “в” пункту 2, пункті 5 ч.1 ст. 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Так, згідно з п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та зі змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом – НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

До другого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно з Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_2 16.01.2017 року було належним чином під підпис ознайомлено з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується відповіддю Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.

За таких умов у ОСОБА_2, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, виник обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у строк до 01.04.2018 року.

Проте, згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала вказану декларацію за 2017 рік лише 12.06.2018 року о 18 год. 09 хв.

Таким чином, ОСОБА_2, припинивши проходження державної служби на посаді головного державного інспектора відділу обслуговування платників Центрально-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, будучи суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, у порушення встановленого законом строку, передбаченого ч. 1, абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, лише 12.06.2018 року o 18 год. 09 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_2 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому просив притягнути останню до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_2 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала у повному обсязі, просила суд суворо не карати.

Суд, з’ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При складанні зазначеного адміністративного матеріалу не було допущено неповноту чи необ’єктивність в оцінюванні дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не було виявлено порушень при збиранні матеріалів для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Так, у діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що повністю підтверджуються обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалами адміністративної справи, дослідженими в судовому засіданні, зокрема: витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, письмовими поясненнями ОСОБА_2, копією трудової книжки, попередженням від 16.01.2017 року, витягом з наказу Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області № 6-о від 16.01.2017 року, наказом Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області № 67-о від 08.06.2017 року.

При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер вчиненого правопорушення, ступень провини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повне визнання ОСОБА_2 вини у скоєному адміністративному правопорушенні, дані про її особу, вважаю за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення, яке буде достатнім та необхідним для запобігання вчиненню нею у подальшому правопорушень, у виді штрафу в межах санкції даної статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 23, 27, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень у власність держави.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (ОСОБА_3. УК/Центральний р-н/22030101 (Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області), код ЕДРПОУ 37989721, банк одержувача Казначейство України (ел.адм.податків), МФО 899998, рахунок 31219206005052, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Суддя Л.Г.Шатілова