Рішення № 76158219, 28.08.2018, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2018
Номер справи
807/656/18
Номер документу
76158219
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

28 серпня 2018 року м. Ужгород№ 807/656/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дору Ю.Ю.,

учасники справи не з'явилися,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Буд-Сервіс" про стягнення суми податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

04 липня 2018 року Головне управління ДФС у Закарпатській області (далі - позивач, ГУ ДФС у Закарпатській області) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Буд-Сервіс" (далі - відповідач, ТОВ "Євро-Буд-Сервіс"), в якій просить: стягнути податковий борг з Товариства з обмеженою відповідальністю "Євор-Буд-Сервіс" код ЄДРПОУ - 32787090 із місцезнаходженням: 89300, АДРЕСА_1 по платежу 50 18010600 "Орендна плата з юридичних осіб" у розмірі 16126,83 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що станом на 17.05.2018 року у відповідача наявний податковий борг по платежу НОМЕР_1 "Орендна плата з юридичних осіб" у розмірі 16 126,83 грн..

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 липня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня отримання ухвали суду для надання відзиву. Ухвалу суду було вручено відповідачу 18.08.2018 року, що засвідчується підписом відповідної особи на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.23). Відтак, відповідач був належним чином повідомлений про відкриття провадження у справі та про можливість подання відзиву на позовну заяву у визначений строк. Проте, відзив від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходив.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте пунктом 2 прохальної частини адміністративного позову просив справу розглянути без участі представника позивача (а.с. 7).

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу I КАС України.

Згідно ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно вимог ч.4 ст. 229 КАС України,у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (в тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи вище викладене, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ "Євро-Буд-Сервіс" зареєстроване як юридична особа 23.03.2004 року та включена до реєстру 04.12.2006 № 13181200000000327 та перебуває на обліку як платник податків в Мукачівській ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області (а.с.а.с.09-11).

Згідно розрахунку податкового боргу та облікових карток, що наявні у матеріалах справи, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати податку по платежу НОМЕР_1 "орендна плата з юридичних осіб" за 2016 рік у розмірі 16126,83 грн. (помісячно по 5375,61 грн. за жовтень-грудень 2016 року).

Згідно cтатті 67 частини 1 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Вищевказаний борг виник у відповідача у зв'язку з наступним. Так, відповідачем самостійно було подано до податкового органу звітну податкову декларацію №9022261464 від 22.02.2016 року з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік у розмірі 64507,32 грн. (помісячно по 5375,61 грн.). Проте, самостійно задекларована сума орендної плати у розмірі 16 126,83 грн. за жовтень-грудень 2016 року залишається несплаченою в повному обсязі.

Приписами п. 57.3 ст.57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним по податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. В порушення податкового законодавства відповідачем не сплачено самостійно задекларованої ним суми по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 14831,13 грн..

Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено обов’язок платників податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов’язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов’язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до статті 285 пункту 285.1 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Статтею 286 пунктом 286.2 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до статті 287 пункту 287.1 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно статті 287 пункту 287.3 Податкового Кодексу України податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до статті 56 пункту 56.11 даного Кодексу не підлягає оскарженню грошове зобов’язання, самостійно визначене платником податків.

Статтею 14 пунктом 14.1 підпунктом 14.1.175 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно статті 59 пункту 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.153 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Так, з метою погашення заборгованості позивачем було сформовано податкову вимогу форми "Ю" від 06 вересня 2012 року № 93, яка була врученою відповідачу.

Пункт 59.5 ст. 59 ПК України визначає, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Станом на день звернення до суду та на час розгляду справи в суді, відповідачем не вжито заходів, щодо погашення в добровільному порядку заборгованості по самостійно узгодженому податковому зобов’язанню із платежів, які зазначені у розрахунку податкового боргу, що слугує підставою для стягнення податкового боргу за рішенням суду .

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані (відзиву проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України сплачений судовий збір з відповідача не стягується.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 6, 9, 72-76, 126, 139, 242 -246, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Волошина, буд.52, код ЄДРПОУ 39393632) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Буд-Сервіс" (89300, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 32787090) про стягнення податкового боргу .- задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Буд-Сервіс" (код ЄДРПОУ 32787090) податковий борг по платежу 50 18010600 "Орендна плата з юридичних осіб" у розмірі 16 126,83 грн. (шістнадцять тисяч сто двадцять шість гривень вісімдесят три копійки) грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 3 статті 243 КАС України повний текст рішення складено та підписано 30.08.2018 року.

СуддяОСОБА_1