
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 серпня 2018 року м. Житомир справа № 0640/4237/18
категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області щодо стягнення з неї податкового боргу у розмірі 8831,62 грн;
- зобов'язати відповідача повернути їй безпідставно стягнуті кошти у сумі 790,25 грн;
- винести окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності винних посадових осіб Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Перевіряючи адміністративний позов на його відповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана позовна заява не відповідає положенням даної статті з наступних підстав.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця передбачено ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до частини 1 ст. 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно із п.1 ч.2 ст. 287 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправними дії Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області щодо стягнення з неї податкового боргу у розмірі 8831,62 грн та зобов'язати відповідача повернути їй безпідставно стягнуті при примусовому виконанні вимоги №Ф-241-17 від 22.02.2016, кошти у сумі 790,25 грн
В обґрунтування позовних вимог, позивач вказала, що у серпні 2018 року дізналася про зняття з її карткового рахунку коштів із невідомих їй на те причин. Звернувшись до банку за роз'ясненнями, отримала банківську виписку № 255М7МЕВ1QC2QCDF від 01.08.2018 по картці /рахунку № НОМЕР_1 та відомості про відрахування по особовому рахунку НОМЕР_2, з яких вбачалося, що кошти з квітня по липень 2018 року були списані з її рахунку на погашення податкового боргу у сумі 8831,62 грн, на підставі постанов №53221448 від 14.03.2018, №914/12 від 19.03.2018 державного виконавця Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Відтак, зі змісту позовних вимог слідує, що розгляд даної адміністративної справи, у відповідності до норм КАС України, відноситься до окремих категорій термінових адміністративних справ, тобто дану позовну заяву може бути подано до суду, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, однак з документів доданих до матеріалів справи, суд не має можливості встановити, коли саме дізналася ОСОБА_1 про порушення її прав відповідачем, тобто дати з якої слід відраховувати десятиденний строк для подання адміністративного позову до суду, у відповідності до ст.287 КАС України.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Приписами частини першої статті 123 КАС України встановлено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
В свою чергу, ч. 2 ст.166 КАС України визначено, що заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені статтею 167 КАС України.
Отже, з контекста наведеного слідує, що особа, яка подає позов після закінчення строку звернення до адміністративного суду повинна подати окрему письмову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Крім того, до суду не надійшли копії паспорту та ідентифікаційного коду позивача та постанови про відкриття виконавчого провадження, однак вказані документи включено до додатків доданих до позовної заяви та надісланих до Житомирського окружного адміністративного суду, що підтверджується актом № 192 від 27.08.18 Житомирського окружного адміністративного суду про виявлені недоліки.
Враховуючи викладене та керуючись ч.1 ст.123 КАС України позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- додаткових письмових пояснень, щодо дня, коли позивач дізналася про порушення її прав, свобод чи інтересів Малинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області. Разом з тим, в разі десятиденного пропуску строку звернення до адміністративного суду заяви про поновлення строку звернення до суду із зазначенням доказів поважності причин його пропуску;
- копії її паспорту, ідентифікаційного коду та постанови про відкриття виконавчого провадження.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя С.В. Черноліхов