
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2018 р. Справа №1840/2868/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка Є.Д., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, в якій просить:
- визнати дії Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області, та обласного військового комісаріату щодо перерахунку пенсії без додаткових видів грошового забезпечення неправомірними, антиконституційними;
- зобов’язати Сумський обласний військкомат передати довідку про грошове забезпечення позивача з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення до Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області;
- зобов’язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії відповідно довідки та з урахуванням підвищення учаснику бойових дій, цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій і за особливі заслуги перед Україною, з установленням максимального розміру 74%.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". У березні 2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було проведено перерахунок пенсії позивача на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, складеної Сумським обласним військовим комісаріатом. При цьому до складу грошового забезпечення не було включено додаткові види грошового забезпечення такі, як надбавка за кваліфікацію 4%, за роботу з доступом до державної таємниці 10%, за виконання особливо важливих завдань 50%, премія 90% та цільова грошова допомога учаснику бойових дій і пенсія за особливі заслуги перед Україною. Також, при перерахунку пенсій, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області самовільно встановлено новий (зменшений) максимальний розмір пенсії 70%, замість 74%. Позивач вважає вищевказані дії відповідачів незаконними та такими, що порушують його право на соціальний захист.
07.08.2018 від Сумського обласного військового комісаріату до суду надійшов письмовий відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що форма, зміст та порядок видачі довідки про розмір грошового забезпечення затверджені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Сумський обласний військовий комісаріат не наділений повноваженнями змінювати, вносити або доповнювати вищевказану Довідку не передбаченими у ній видами грошового забезпечення. Сумський обласний військовий комісаріат, як уповноважений орган, при складенні Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, діяв у межах повноважень та у спосіб, передбачений законодавством України.
09.08.2018 позивач подав до суду заперечення на відзив Сумського обласного військового комісаріату, в якому зазначив, що Порядок проведення перерахунку пенсій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, на який посилається відповідач, встановлює технічне питання порядку взаємодії між Мністерством оборони та Пенсійним фондом, та жодним чином не стосується встановлення нового грошового забезпечення військовослужбовців.
22.08.2018 до суду надійшов письмовий відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на позовну заяву, в якому зазначено, що перерахунок пенсії позивача був здійснений на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103 , у порядку, визначеному чинним законодавством на підставі довідки, наданої Сумським обласним військовим комісаріатом, підстави для врахування при перерахунку пенсії видів грошового забезпечення, які не включені у зазначену довідку, відсутні.
29.08.2018 позивач подав до суду заперечення на відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якому зазначив, що на його думку, постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103 є неконституційною, а тому посилання відповідача на неї є безпідставним.
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області, отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Як вбачається із повідомлення Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області про розмір пенсії (а.с. 6) станом на 01.06.2016 розмір пенсії ОСОБА_1 був розрахований з розміру грошового забезпечення, до складу якого, було включено наступні складові: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 40 %, надбавка за кваліфікацію 4%, надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 10 %, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, премія 10%, а також встановлено наступні підвищення та надбавки до пенсії: підвищення учаснику бойових дій, цільова грошова допомога на прожиття учаснику бойових дій, пенсія за особливі заслуги перед Україною, підвищення за постановою Кабінету Міністрів України від 2012 року № 355, доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації. При цьому, розмір пенсії позивача складав 74 % грошового забезпечення (вислуга 28 років).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103 Головним управлінням пенсійного фонду України в Сумській області пенсію ОСОБА_1 було перераховано з 1 січня 2018 року у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового, начальницького складу та деяких інших осіб" (зі змінами) на підставі довідки про грошове забезпечення станом на 1 березня 2018 року, виданої Сумським обласним військовим комісаріатом (а.с. 21), відповідно до якої грошове забезпечення позивача становить 13740,00 грн., в тому числі: оклад за посадою 7750,00 грн., оклад за спеціальним званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 4580,00 грн.
При цьому, при здійсненні перерахунку пенсії Головним управлінням пенсійного фонду України в Сумській області було встановлено позивачу основний розмір пенсії 70 % грошового забезпечення та встановлено наступні види підвищень або надбавок до пенсії: "учасники розмінування у воєнний та повоєнний час учасник бойових дій (ст. 6)", "учасник бойових дій", "особливі заслуги (21%) ст.1п.п. 6-8 Закону (з 01 по 31)" (а.с. 20).
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначається Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992, № 2262-XII (далі - Закон).
Відповідно до ст. 13 Закону (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України (пункт "б" статті 12): за страховий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний повний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які звільняються з військової служби на умовах Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" (пункт "в" статті 12): за вислугу 15 років - 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення із збільшенням цього розміру на 2 проценти за кожний повний рік вислуги понад 15 років, але не більше ніж 50 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
З матеріалів справи встановлено, що пенсію ОСОБА_1 призначено згідно із Законом України № 2262-ХІІ, у розмірі 74 % грошового забезпечення (а.с.6).
Згідно із ч. 3 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Відповідач у квітні 2018 року здійснив перерахунок пенсії позивача за чинною на час перерахунку пенсії редакцією ст. 13 Закону, якою визначено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Суд вважає помилковим посилання відповідача при перерахунку пенсії позивача на редакцію ст. 13 Закону, яка була чинною на день перерахунку пенсії, з огляду на наступне.
Так, у рішенні від 5 квітня 2001 року Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина перша статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії позивачу пов'язаний з переглядом розміру вже призначеної пенсії та здійснюється на підставі ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ у зв’язку із зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, при визначенні її розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Крім того, суд зауважує, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 74 відсотки, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Вищевикладені висновки суду узгоджуються із висновкаи, зробленими Верховним Судом у постанові від 03 березня 2018 року у справі №564/2288/16-а (адміністративне провадження №К/9901/23573/18) та у постанові від 24 квітня 2018 року у справі № 686/12623/17, провадження № К/9901/849/17.
Отже, застосувавши відсоток - 70 при визначенні розміру пенсії після проведення перерахунку, відповідач порушив право позивача, оскільки при призначенні пенсії первісно встановлено для її обрахунку розмір 74 відсотки від грошового забезпечення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги щодо зобов’язання Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії відповідно довідки та з установленням максимального розміру 74% є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Водночас, суд відмовляє у задоволенні іншої частини позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до частини 4 ст. 63 Закону № 2262, Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» (далі - Постанова № 103), відповідно до п.1 якої визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262 до 1 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Одночасно, зазначеною постановою № 103 були внесені зміни до «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 (далі - Порядок № 45).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262, у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 3 Порядку уповноважені органи на підставі списків за формою згідно з додатком № 1 готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з Додатком № 2, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до п. 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Як встановлено з матеріалів справи, для здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 та постанови № 103, Сумським обласним військовим комісаріатом на підставі списків, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було складено довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.03.2018 та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (а.с. 21).
Суд зазначає, що форма та зміст вказаної довідки відповідає вимогам Закону № 2262, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови № 103, Порядку № 45.
Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
У відповідності до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Сумський обласний військовий комісаріат, при складанні довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.03.2018, а Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області при перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної довідки діяли у межах повноважень та у спосіб, передбачений законодавством України.
Посилання позивача на те, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, суд до уваги не приймає, з огляду на наступне.
Відповідно правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної в рішенні від 09.10.1979 року у справі «Ейрі проти Ірландії», здійснення соціально-економічних прав людини значною мірою залежить від становища в державах, особливо фінансового. Такі положення поширюються й на питання допустимості зменшення соціальних виплат, про що зазначено в рішенні цього суду у справі «Кйартан Асмундсон проти Ісландії» від 12.10.2004 року.
Європейський суд з прав людини в рішенні «Великода проти України» від 03.06.2014 року зазначив, що законодавчі норми можуть змінюватися, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.
Конституційний суд України в своєму рішенні від 26.12.2011 року №20-рп/2011 зазначив, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист. Отже, одним з визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень.
Разом з тим, судом встановлено, що з 01.01.2018 при обчисленні розміру пенсії позивачу було встановлено наступні види підвищень або надбавок до пенсії: "учасники розмінування у воєнний та повоєнний час учасник бойових дій (ст. 6)", "учасник бойових дій", "особливі заслуги (21%) ст.1 п.п. 6-8 Закону (з 01 по 31)" (а.с. 20), тобто, його права щодо розміру отримуваної пенсії у період з 01.01.2018 по теперішній час порушені не були, у зв'язку із чим суд дійшов висновку, що прийняття Постанови Кабінету Міністрів України № 103 не призвело до зменшення розміру пенсії, яку отримував позивач до цього, і не є звуженням обсягу вже набутих ним прав та/або позбавленням його права на соціальний захист.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання дій Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області, та обласного військового комісаріату щодо перерахунку пенсії без додаткових видів грошового забезпечення неправомірними, антиконституційними, зобов’язання Сумського обласного військкомату передати довідку про грошове забезпечення позивача з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення до Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області, зобов’язання Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок пенсії відповідно довідки та з урахуванням підвищення учаснику бойових дій, цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій і за особливі заслуги перед Україною задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.
Зобов’язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, ідентифікаційний код 21108013) провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 (40021АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), відповідно довідки, виданої Сумським обласним військовими комісаріатом, виходячи з основного розміру пенсії 74 % грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018, з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.Д. Кравченко