
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2018 р. справа № 1440/1869/18 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянув в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу
за позовом:Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв,54020
до відповідача:Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, вул.Адміральська, 27/1, м. Миколаїв,54001
треті особи:Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області, вул. 8 Березня, 107, м. Миколаїв,54020
про:скасування постанови від 19.07.2018 № 56421195,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - позивач або Управління) звернулося з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (далі-відповідач), в якій просив суд скасувати постанову відповідача від 19.07.2018 р. ВП №56421195 про накладення штрафу у розмірі 5100 грн., за участю третьої особи - Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 р. у справі №814/78/18 за позовом ОСОБА_1 (далі - Рішення суду), провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років з 01.01.2016 з урахуванням раніше виплачених сум; здійснив виплату різниці за період з 01.01.2018 по 31.03.2018; забезпечив виплату різниці за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, починаючи з 01.01.2019 р. в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103). Крім того, перерахунок пенсії на виконання рішення суду призвів до зменшення розміру пенсії., а тому ОСОБА_1 проводиться доплата в розмірі 364,85 грн. за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р., яка не є заборгованістю за рішенням суду і її виплата буде проводитись з 01.01.2019 року. Також, відповідач зазначив, що рішення суду набрало законної сили після проведення перерахунку на підставі Постанови №103. Відтак, позивач вважає рішення суду виконаним, а постанову відповідача протиправною.
Відповідач надав до суду відзив, в якому зазначив, що позивач не виконав Рішення суду, що стало підставою для застосування штрафу, передбаченого ст. 75 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404).
Ухвалою від 07.08.2018 р. відкрито провадження в спрощеному позовному провадженні.
Справу розглянуто в спрощеному позовному провадженні.
Заяв і клопотань учасники справи суду не подавали.
Процесуальних дій у справі судом не вчинялось.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне.
Позивач звернувся до відповідача із заявою
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 р. у справі 814/78/18 задоволено позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, яке набрало законної сили 03.05.2018 р.
Пунктом 3 резолютивної частини Рішення суду Управління було зобов'язано провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а також довідки від 29.04.2017 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1
05.05.2018 р. Миколаївський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист у справі № 814/78/18.
На підставі заяви ОСОБА_1 від 16.05.2018 р., посадовою особою відповідача прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження №56421195. Згідно з постановою про відкриття виконавчого провадження, Управління було зобов'язано виконати Рішення суду протягом 10 робочих днів, про що надати документальні підтвердження.
01.06.2018 до відповідача надійшов лист Управління від 31.05.2018 р. №3984/08, в якому позивач зазначив, що листом від 07.05.2018 р. №2224/03 повідомив стягувача - ОСОБА_1 про проведення перерахунку, а також про те, що виплату різниці за період з 01.01.2016 по 31.03.2018 буде забезпечено в порядку, передбаченому Постановою № 103. У листі до відповідача позивач зазначив про повне фактичне виконання Рішення суду, тому просило закінчити виконавче провадження на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону № 1404. До листа позивачем було надано копію листа від 07.05.2018 №2224/03 № 2198/08.
Державним виконавцем 19.07.2018 р. на підставі статей 63, 75 Закону № 1404 прийнято постанову про накладення штрафу на Управління на користь держави в сумі 5100 грн. (300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), якою також зобов'язано відповідача виконати Рішення суду протягом десяти робочих днів з моменту отримання постанови та попередження про кримінальну відповідальність за умисне невиконання рішення. Зі змісту постанови вбачається, що Управлінням виконано рішення суду в частині перерахунку та часткової виплати пенсії стягувачу.
Так, згідно з ч. 1, 2 ст. 63 Закону № 1404, за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначається вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів та попередження про кримінальну відповідальність. Розмір штрафу визначений ч. 1. ст. 75 Закону № 1404.
Управління здійснило перерахунок та визначило суму різниці, яка буде сплачена в порядку, визначеному Постановою № 103, позивач вважає, що таким чином він виконав Рішення суду.
Отже, сторонами не заперечується, що в установлений державним виконавцем строк Управління не провело виплату ОСОБА_1 розрахованої різниці, про яку зазначено в Рішенні суду.
Згідно зі ст. 129 -1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Відповідно до ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України), судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб, і підлягає виконанню. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Частиною 4 ст. 372 КАС України визначено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом. Таким законом є Закон № 1404.
Суд зазначає, що Постанова №103 не регулює порядок виконання судових рішень, та її норми в жодному випадку не є підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від виконання обов'язків, що покладені на нього такими рішеннями.
Щодо обґрунтування позивача, що внаслідок перерахунку розмір пенсії зменшився і пенсіонеру буде проведено доплату в сумі 364,85 грн., а повна сума різниці за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. складає 51678,48 грн., яка буде виплачена на виконання Постанови №103 з 01.01.2019 р., і ця сума не є заборгованістю за Рішенням суду, суд зазначає наступне.
Так, у Рішенні суду Управління було зобов'язано нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1, при цьому суму виплати у рішенні не зазначено. Тобто, Управління зобов'язано було нарахувати та виплатити нараховану суму. Управління нарахувало за період 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. різницю пенсії в сумі 51678,48 грн., однак не здійснило її виплату. Про те, що цей розрахунок було здійснено на виконання саме Рішення суду, позивач самостійно зазначив у листах до відповідача та до ОСОБА_1, в яких також вказав, що нарахована сума буде виплачуватись з 01.01.2019 року в порядку Постанови №103.
Таким чином, матеріалами справи підтверджено, що позивач лише частково виконав Рішення суду, а відтак оскаржувана постанова є правомірною і скасуванню не підлягає.
У задоволенні позову відмовити.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код 13844159) до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (вул.Адміральська, 27/1, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 34889877) , за участю третьої особи - Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області, відмовити.
2. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя А. О. Мороз