Ухвала суду № 76134201, 30.08.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2018
Номер справи
1540/3793/18
Номер документу
76134201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/3793/18

УХВАЛА

30 серпня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., вивчивши матеріали позовної заяви ТОВ "ОДЕСКРАНСЕРВІС" в особі директора Науменко Кристини Сергіївни (код ЄДРПОУ 41031695, адреса: 65069, м. Одеса, вул. Дунаєвського, 1) до Головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Шайхлісламова В.М. Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті (адреса: 84333, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Академічна 11-1) про визнання протиправними та незаконними дій, скасування актів, довідки та розрахунку, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ТОВ "ОДЕСКРАНСЕРВІС" в особі директора Науменко Кристини Сергіївни до Головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Шайхлісламова В.М. Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті про:

визнання протиправними та незаконними дій зі складання актів та супутніх документів про перевищення транспортним засобом нормативно вагових та габаритних параметрів, які вчиненні інспектором Укртрансбезпеки Шайхлісламовим В.М.;

скасування акту серії АПВ №20362 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, акту №0003759 про перевищення транспортним засобом нормативних і габаритних параметрів, довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю, розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, як такі що винесені із порушенням законодавства та невірні із змістом.

Ухвалою суду від 02.08.2018р. дану позовну заяву залишено без руху.

До суду (28.08.2018р. за вхід. №ЕП/4738/18) позивачем надіслано квитанція про сплату судового збору у розмірі 1 762,00 грн. та подав клопотання про визнання позовних вимог.

Однак, відповідно до позовних вимог позивачем заявлено 2 позовні вимоги.

Згідно з п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" N3674-VI від 8 липня 2011 року (із змінами та доповненнями) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб'єктом владних повноважень встановлена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем відповідно до квитанція сплачено судовий збір у розмірі 1 762,00 грн., тобто лише за 1 позовну вимогу.

З урахуванням вищевикладеного позивачу належить доплатити судовий збір у розмірі 1762,00 грн. на рахунок Одеського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626).

Щодо позовної вимоги про визнання протиправними дій зі складання та скасування акту серії АПВ №20362 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, акту №0003759 про перевищення транспортним засобом нормативних і габаритних параметрів, довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю, суд зазначає наступне.

Рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАСУ розуміється як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії. Нормативно-правові акти поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і призначено для неодноразового застосування щодо цього кола осіб.

Так, відповідно до п. 18 ст. 4 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.

Згідно до п. 19 ст. 4 КАС України індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Відповідно до статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; 2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; 6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; 9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; 10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; 11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; 12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".

З огляду на викладене, вимоги про визнання протиправними дій зі складання та скасування акту серії АПВ №20362 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, акту №0003759 про перевищення транспортним засобом нормативних і габаритних параметрів, довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю - не містять ознак акту органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, що породжує певні права та обов'язки, оскільки вказані акти та розрахунок є носієм інформації, яка була зібрана за результатами перевірки. Таким чином, зазначені акти та розрахунок не є рішенням у розумінні ст. 4 КАС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

За таких обставин, суддя вважає можливим продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 121, 169, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Продовжити ТОВ "ОДЕСКРАНСЕРВІС" в особі директора Науменко Кристини Сергіївни строк для усунення недоліків за позовною заявою до Головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Шайхлісламова В.М. Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та незаконними дій зі складання актів та супутніх документів про перевищення транспортним засобом нормативно вагових та габаритних параметрів, які вчиненні інспектором Укртрансбезпеки Шайхлісламовим В.М.; скасування акту серії АПВ №20362 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, акту №0003759 про перевищення транспортним засобом нормативних і габаритних параметрів, довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю, розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, як такі що винесені із порушенням законодавства та невірні із змістом.

Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом термін, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Я.В. Балан