Рішення № 76115506, 28.08.2018, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2018
Номер справи
2340/2877/18
Номер документу
76115506
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2018 року справа № 2340/2877/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Паламаря П.Г., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

До суду з позовною заявою звернулося Головне управління ДФС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235), в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (20700, АДРЕСА_1) податковий борг в сумі 4853090,02грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що відповідач порушив вимоги Податкового кодексу України внаслідок чого має непогашений податковий борг перед бюджетом у сумі 4853090,02грн зі сплати ПДФО, єдиного податку, військового збору та штрафних санкцій. Станом на день звернення до суду вказана заборгованість добровільно непогашена у відповідності до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а тому є необхідність її стягнення в судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, відзив на позов не подав, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України суд розглядає справу за відсутності належним чином повідомленого про судове засідання учасника справи або його представника у разі неявки в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин неявки учасником справи (його представником).

20.08.2018 перейдено до розгляду справи у письмове провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з такого.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, зареєстрована, як суб'єкт господарювання - 29.10.2014, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 за видом діяльності «Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням».

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (надалі за текстом - ПК України).

Згідно ч. 1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 має непогашений податковий борг: зі сплати ПДВ у сумі 2151481 грн. 89 коп., ПДФО - 1106377,61 коп., єдиного податку - 1504364,06 грн., військового збору - 90356,46 грн. та штрафних санкцій - 510 грн., а всього - 4853090,02 грн.

Податковий борг з ПДВ у сумі 2151481,89 грн. виник відповідно до ППР від 03.11.2017 № 0039761303 на суму 1678074 грн. та № 0039771303 на суму 2550 грн. складених на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 18.10.2017 № 436/23-00-13-0214/06/НОМЕР_4, та пені у сумі 470857,89 грн.

Податковий борг з ПДФО у сумі 1106377,61 коп. виник відповідно до ППР від 03.11.2017 № 0039701303 на суму 913031,64 грн. та № 0039691303 на суму 510 грн. складених на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 18.10.2017 № 436/23-00-13-0214/06/НОМЕР_4 та пені у сумі 1435401,61 грн.

Заборгованість з єдиного податку у сумі 1504364,06 виникла відповідно до ППР від 03.11.2017 № 0039891303 на суму 81570,89 грн. (з урахуванням наявної переплати та часткової сплати заборгованість за ППР становить 68962,45 коп.) складеного на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 18.10.2017 № 436/23-00-13-0214/06/НОМЕР_4 та пені у сумі 1435401,61 грн.

Заборгованість із сплати військового збору у сумі 90356,46 грн. виникла відповідно до ППР від 03.11.2017 № 0039701303 на суму 72411,3 грн. складеного на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 18.10.2017 № 436/23-00-13-0214/06/НОМЕР_4 та пені у сумі 17945,16 грн.

Заборгованість із сплати штрафних санкцій у сумі 510 грн. виникла відповідно до ППР від 03.11.2017 № 0039781303 на суму 510 грн. складеного на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 18.10.2017 № 436/23-00-13-0214/06/НОМЕР_4.

Згідно з п.п. 16.1.4 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України (далі-ПК України) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпункт 14.1.156 п. 14.1 статті 14 ПК України визначає податкове зобов'язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до пп. 75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України ППР вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 цього Кодексу: документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові. ППР від 03.11.2017 № 0039761303, № 0039771303, № 0039701303, № 0039691303, № 0039891303, № 0039701303, № 0039781303 вручено відповідачеві 07.11.2017, що підтверджується відміткою у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення. Зазначені ППР відповідачем, у встановлений чинним законодавством строк, не оскаржено, у зв'язку з чим, зобов'язання, визначені у ППР вважаються узгодженими.

Пунктом 57.3. ст. 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Платники податку зобов'язані, зокрема: своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку (ст. 176 ПК України).

Контролюючим органом вжито передбачені законодавством заходи щодо отримання заборгованості з обов'язкових платежів.

У встановленні законодавством України терміни узгоджені податкові зобов'язання відповідачем сплачені не були, як і не були оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання позивачем сформована вимога про сплату боргу форми «Ю» № 22021-17 від 21.03.2018.

Згідно п. 95.1 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пункт 95.2 вказаної статті передбачає, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Судом враховано п. 87.11 ст. 87 ПК України, яким передбачено, що стягнення податкового боргу з платника податку - фізичної особи, здійснюється за рішенням суду державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Таким чином, оскільки, узгоджене податкове зобов'язання не було сплачене відповідачем у встановлені строки, таке зобов'язання визнається податковим боргом, який підлягає стягненню.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та поданих матеріалів, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.

Враховуючи вимоги статті 139 КАС України, відшкодування витрат, понесених позивачем зі сплати судового збору, не передбачено.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (20700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1) в дохід бюджету через Головне управління ДФС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 39392109) податковий борг в сумі 4853090 (чотири мільйони вісімсот п'ятдесят три тисячі дев'яносто) грн. 02 коп.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя П.Г. Паламар