
5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
28 серпня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2020/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» про стягнення штрафу в сумі 3400,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
10.07.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області (далі - позивач, ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області) до комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» (далі відповідач, КП СТКЕ), в якому позивач просив стягнути з відповідача штраф у розмірі 3400,00 грн.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що 03.03.2018 Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» на адресу позивача за належністю надіслано звернення ОСОБА_1 від 16.02.2018 про порушення його прав суб'єктом господарювання КП СТКЕ, у зв'язку з чим заявник просив вжити відповідні заходи реагування.
07.03.2018 позивач звернувся до Державної регуляторної служби України з листом № 01-11/867, в якому просив надати погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) суб'єкта господарювання КП СТКЕ. 16.03.2018 Державна регуляторна служба України листом № 2775 повідомила про погодження проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю).
20.03.2018 позивачем видано наказ № 243 про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) щодо КП СТКЕ. Направлення на перевірку від 20.03.2018 № 82 отримано директором КП СТКЕ Гавриленко А.А. особисто.
21.03.2018 під час проведення позапланової перевірки директором КП СТКЕ Гавриленко А.А. отримано вимогу № 1 про надання інформації, пов'язаної з формуванням, встановленням та застосуванням тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення зі встановленим строком надання до 16:00 год. 22.03.2018.
Відповідач зазначену вимогу про надання інформації від 21.03.2018 № 1 виконав частково, витребувані для проведення позапланової перевірки документи передав за актом приймання-передачі від 28.03.2018, однак відповідачем не було надано такі копії витребуваних документів:
1) колективний договір;
2) наказ щодо призначення посадової особи відповідальної на підприємстві за застосування цін (тарифів) та/або її посадової інструкції;
3) паспорти: 1, 2 сторінка та відмітку про реєстрацію (керівника, головного бухгалтера, відповідальних за ціноутворення посадових осіб);
4) накази підприємства щодо введення у дію тарифів по м. Сєвєродонецьк, які діяли (діють) протягом 2016-2018 років;
5) договори, пов'язані з виробництвом і реалізацією теплової енергії, наданням послуг для населення, на підставі яких формується річний план (зокрема, договір, укладений з гр. ОСОБА_1.) або пояснення підприємства про їх відсутність;
6) акти на включення/відключення зазначеного будинку за адресою: АДРЕСА_1, за 2016-2018 роки та накази підприємства про початок/закінчення опалювальних періодів 2016-2017, 2017- 2018 років;
7) заяви та розрахунки тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення на планований період за встановленими НКРЕКП формами з відповідними розрахунками, підтверджуючими матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення (до тарифів, встановлених постановами НКРЕКП від 09.06.2016 № 1101, від 09.06.2016 № 1038), зокрема:
- заяв;
- пояснювальних записок;
- загальної характеристики ліцензіата;
- розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення на плановий період;
- річних планів виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення, погоджених та затверджених в установленому порядку;
- рішення органу місцевого самоврядування про затвердження норм споживання на послуги з централізованого опалення;
- переліку житлових будинків, надання послуг мешканцям яких здійснює виконавець послуг (з визначенням теплового навантаження, кількості поверхів, року введення в експлуатацію, опалювальної площі тощо);
- пооб'єктного щомісячного розрахунку корисного відпуску теплової енергії;
- реєстру приєднаного теплового навантаження власних споживачів згідно з укладеними договорами на постачання теплової енергії;
- довідки щодо сумарної встановленої потужності джерел теплової енергії, у тому числі у розрізі джерел, та довідки щодо сумарної протяжності теплових мереж у розрізі діаметрів трубопроводів та протяжності теплових мереж ліцензіата в розрізі джерел теплової енергії, способу прокладання, типу ізоляції, року введення в експлуатацію (проведення модернізації, реконструкції тощо);
- висновку Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів щодо нормативних витрат умовного палива та електроенергії на виробництво теплової енергії та нормативних втрат теплової енергії в теплових мережах на плановий період;
- розрахунків вартості технологічного палива, технологічних витрат електроенергії, витрат на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи, амортизаційних відрахувань, інших витрат собівартості теплової енергії;
- паспортів котлів, насосного обладнання, вентиляторів, димососів, водопідготовчого обладнання, теплових мереж, житлових будинків тощо;
- експлуатаційної документації - ремонтних журналів котлів, режимних карт наладки котлів, водопідготовчого обладнання тощо;
- погоджених в установленому порядку норм питомих витрат паливно- енергетичних ресурсів з розрахунками;
- розрахунків витрат на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи персоналу, безпосередньо задіяного в наданні послуг із централізованого опалення та розрахунків витрат на послуги банку та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів;
- інвестиційної програми підприємства або довідки про її відсутність;
- договорів на придбання природного газу, послуги з транспортування, розподілу природного газу, банків та інших послуг, продукції (товарів), а також відповідних рахунків, накладних на їх придбання/надання та іншої документації;
8) журнал реєстрації актів-претензій, журнал реєстрації заявок споживачів, актів-претензій від гр. ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (довідка про їх відсутність);
9) звіт про постачання теплової енергії (форма № 1-теп.) за базовий період, врахований при формуванні тарифів;
10) оборотно-сальдових відомостей та їх розшифровок по рахунках: 23, 91, 92, 93, 90, 10, 11, 12, 13 інші за базовий період, врахований при формуванні тарифів.
За результатами здійснення позапланового заходу складено Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 03.04.2018 № 85, яким встановлено порушення абз. 4 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме: відповідачем в період проведення позапланової перевірки з 22.03.2018 по 03.04.2018 не надано в повному обсязі необхідних матеріалів, що не дає можливості ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області провести позапланову перевірку щодо формування та застосування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення, чим створено перешкоди для уповноваженого органу виконавчої влади при виконанні покладених на нього функцій.
Один примірник акту від 03.04.2018 № 85 отримано директором КП СТКЕ 03.04.2018 та підписано із запереченнями за № 10-293 від 03.04.2018.
Рішенням про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 10.04.2018 № 2 до відповідача застосовано штраф в сумі 3400,00 грн. Примірник рішення від 10.04.2018 № 2 надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням, однак останній 17.05.2018 повернувся за закінченням встановленого терміну зберігання.
Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 10.04.2018 № 2 відповідачем оскаржено не було, штраф у сумі 3400,00 грн добровільно не сплачено.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 16.07.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі, визначено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача в судове засідання не прибув, просив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов такого.
03.03.2018 Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» на адресу ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області за належністю надіслано звернення ОСОБА_1 від 16.02.2018 про порушення його прав суб'єктом господарювання КП СТКЕ, у зв'язку з чим заявник просив провести перевірку законності формування тарифів КП СТКЕ (арк. спр. 16-17).
Листом від 07.03.2018 № 01-11/867 позивач звернувся до Державної регуляторної служби України щодо надання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) суб'єкта господарювання КП СТКЕ (арк. спр. 18-19).
16.03.2018 Державною регуляторною службою України надано погодження від 16.03.2018 № 2775 на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав (арк. спр. 20).
20.03.2018 ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області видано наказ № 243 про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) КП СТКЕ (арк. спр. 21). Направлення на перевірку від 20.03.2018 № 82 отримано директором КП СТКЕ Гавриленко А.А. особисто (арк. спр. 21а).
21.03.2018 о 09:00 год. під час проведення позапланової перевірки директором КП СТКЕ Гавриленко А.А. отримано вимогу № 1 про надання інформації, пов'язаної з формуванням, встановленням та застосуванням тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення зі встановленим строком надання до 16:00 год. 22.03.2018 (арк. спр. 22-23).
Актом приймання-передачі від 28.03.2018 КП СТКЕ передано ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області документи відповідно до вимоги № 1 (арк. спр. 25-116).
За результатами здійснення позапланового заходу складено акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 03.04.2018 № 85 (арк. спр. 117-121), відповідно до якого під час перевірки встановлено, що згідно з актом приймання-передачі документів від 28.03.2018 підприємством частково передані матеріали для проведення позапланової перевірки, а також не надані наступні копії документів:
1) колективний договір;
2) наказ щодо призначення посадової особи відповідальної на підприємстві за застосування цін (тарифів) та/або її посадової інструкції;
3) паспорти: 1, 2 сторінка та відмітку про реєстрацію (керівника, головного бухгалтера, відповідальних за ціноутворення посадових осіб);
4) накази підприємства щодо введення у дію тарифів по м. Сєвєродонецьк, які діяли (діють) протягом 2016-2018 років;
5) договори, пов'язані з виробництвом і реалізацією теплової енергії, наданням послуг для населення, на підставі яких формується річний план (зокрема, договір, укладений з гр. ОСОБА_1.) або пояснення підприємства про їх відсутність;
6) акти на включення/відключення зазначеного будинку за адресою: АДРЕСА_1, за 2016-2018 роки та накази підприємства про початок/закінчення опалювальних періодів 2016-2017, 2017- 2018 років;
7) заяви та розрахунки тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення на планований період за встановленими НКРЕКП формами з відповідними розрахунками, підтверджуючими матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення (до тарифів, встановлених постановами НКРЕКП від 09.06.2016 № 1101, від 09.06.2016 № 1038), зокрема:
- заяв;
- пояснювальних записок;
- загальної характеристики ліцензіата;
- розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення на плановий період;
- річних планів виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення, погоджених та затверджених в установленому порядку;
- рішення органу місцевого самоврядування про затвердження норм споживання на послуги з централізованого опалення;
- переліку житлових будинків, надання послуг мешканцям яких здійснює виконавець послуг (з визначенням теплового навантаження, кількості поверхів, року введення в експлуатацію, опалювальної площі тощо);
- пооб'єктного щомісячного розрахунку корисного відпуску теплової енергії;
- реєстру приєднаного теплового навантаження власних споживачів згідно з укладеними договорами на постачання теплової енергії;
- довідки щодо сумарної встановленої потужності джерел теплової енергії, у тому числі у розрізі джерел, та довідки щодо сумарної протяжності теплових мереж у розрізі діаметрів трубопроводів та протяжності теплових мереж ліцензіата в розрізі джерел теплової енергії, способу прокладання, типу ізоляції, року введення в експлуатацію (проведення модернізації, реконструкції тощо);
- висновку Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів щодо нормативних витрат умовного палива та електроенергії на виробництво теплової енергії та нормативних втрат теплової енергії в теплових мережах на плановий період;
- розрахунків вартості технологічного палива, технологічних витрат електроенергії, витрат на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи, амортизаційних відрахувань, інших витрат собівартості теплової енергії;
- паспортів котлів, насосного обладнання, вентиляторів, димососів, водопідготовчого обладнання, теплових мереж, житлових будинків тощо;
- експлуатаційної документації - ремонтних журналів котлів, режимних карт наладки котлів, водопідготовчого обладнання тощо;
- погоджених в установленому порядку норм питомих витрат паливно- енергетичних ресурсів з розрахунками;
- розрахунків витрат на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи персоналу, безпосередньо задіяного в наданні послуг із централізованого опалення та розрахунків витрат на послуги банку та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів;
- інвестиційної програми підприємства або довідки про її відсутність;
- договорів на придбання природного газу, послуги з транспортування, розподілу природного газу, банків та інших послуг, продукції (товарів), а також відповідних рахунків, накладних на їх придбання/надання та іншої документації;
8) журнал реєстрації актів-претензій, журнал реєстрації заявок споживачів, актів-претензій від гр. ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (довідка про їх відсутність);
9) звіт про постачання теплової енергії (форма № 1-теп.) за базовий період, врахований при формуванні тарифів;
10) оборотно-сальдових відомостей та їх розшифровок по рахунках: 23, 91, 92, 93, 90, 10, 11, 12, 13 інші за базовий період, врахований при формуванні тарифів.
Перевіркою встановлено порушення абз. 4 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме: відповідачем в період проведення позапланової перевірки з 22.03.2018 по 03.04.2018 не надано в повному обсязі необхідних матеріалів, що не дає можливості ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області провести позапланову перевірку щодо формування та застосування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення, чим створено перешкоди для уповноваженого органу виконавчої влади при виконанні покладених на нього функцій.
Акт від 03.04.2018 № 85 отримано директором КП СТКЕ 03.04.2018 та підписано із запереченнями за № 10-293 від 03.04.2018 (арк. спр. 122-123).
Рішенням про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 10.04.2018 № 2 до відповідача застосовано штраф в сумі 3400,00 грн (арк. спр. 124). Примірник рішення від 10.04.2018 № 2 надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням, однак останній 17.05.2018 повернувся за закінченням встановленого терміну зберігання (арк. спр. 125-127).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877).
Відповідно до статті 1 Закону № 877 державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Головне управління діє на підставі Положення, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 14.08.2017 № 673.
Положеннями статті 6 Закону № 877 передбачено, що підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.
У такому разі перед початком здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов'язані пред'явити керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі, крім документів, передбачених цим Законом, додатково копію погодження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення такої перевірки. Суб'єкти господарювання мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю), якщо вони не пред'явили документи, передбачені цим абзацом.
Відповідно до п. 6 статті 7 Закону № 877 за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.
Частиною першою статті 8 Закону № 877 передбачено, що орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), у випадках та порядку, визначених законом; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; застосовувати санкції до суб'єктів господарювання, їх посадових осіб та вживати інших заходів у межах та порядку, визначених законом.
Згідно зі статтею 11 Закону № 877 суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний: допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом; виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства; надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону; одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону № 877 невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Визначає основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення Закон України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI (далі - Закон № 5007).
Дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, органами, що здійснюють державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання, які провадять діяльність на території України, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (стаття 2 Закону № 5007).
Відповідно до частини 2 статті 16 Закону № 5007 повноваження та порядок діяльності уповноважених органів, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, визначаються цим Законом, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та іншими законами.
Статтею 18 Закону № 5007 визначено, що уповноважені органи мають право:
1) проводити у суб'єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки:
достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін;
наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб;
2) одержувати відповідно до законодавства у письмовій формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки;
3) одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб'єктами господарювання на їх вимогу;
4) робити запити та одержувати від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в повному обсязі інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на них функцій;
5) вимагати від суб'єктів господарювання, що перевіряються, усунення виявлених порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
6) приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
7) надавати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
8) звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Пунктом четвертим частини першої статті 20 Закону № 5007 передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як установлено судом, прокуратурою м. Сєвєродонецька до ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області за належністю надіслано звернення ОСОБА_1 від 16.02.2018 про порушення його прав суб'єктом господарювання КП СТКЕ, у зв'язку з чим заявник просив провести перевірку законності формування тарифів КП СТКЕ.
На виконання положень статті 6 Закону № 877 позивачем було погоджено позаплановий захід з Державною регуляторною службою України.
ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області вручено відповідачу копію направлення на перевірку від 20.03.2018 № 82 та Вимогу від 21.03.2018 № 1 про надання інформації, пов'язаної з формуванням, встановленням та застосуванням тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення зі встановленим строком надання: до 16:00 год. 22.03.2018. Таким чином, суд зазначає, що порядок проведення перевірки, визначений Законом № 877, позивачем дотримано.
Натомість до перевірки відповідачем витребувані документи були надані не в повному обсязі, що підтверджується актом приймання-передачі від 28.03.2018.
В подальшому на підставі акта перевірки від 03.04.2018 № 85 за порушення КП СТКЕ вимог абз. 4 статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду ( контролю) у сфері господарські діяльності», відповідачем прийнято рішення від 10.04.2018 № 2 про застосування до КП СТКЕ адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, яким застосовано до КП СТКЕ штраф в сумі 3400,00 грн (арк. спр. 124).
Примірник рішення від 10.04.2018 № 2 надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням, однак останній 17.05.2018 повернувся за закінченням встановленого терміну зберігання (арк. спр. 125-127).
Відповідно до частини третьої статті 12 Закону № 877 у разі несплати суб'єктом господарювання застосованої до нього штрафної санкції за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа в порядку, передбаченому абзацами дванадцятим і тринадцятим частини дев'ятої статті 7 цього Закону, якщо розпорядчі документи не були оскаржені до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишені в силі, сума санкції стягується в судовому порядку.
Як установлено з матеріалів справи, штраф у сумі 3400,00 грн КП СТКЕ в добровільному порядку не сплачено, що підтверджується листом Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області від 05.06.2018 № 03-13/955 (арк. спр. 128).
Відтак, на момент розгляду справи, рішення ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області від 10.04.2018 № 2 про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін КП СТКЕ не оскаржено, штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн відповідачем не сплачені, заборгованість перед бюджетом не погашена.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області обґрунтованими та такими, які слід задовольнити.
За приписами статті 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» про стягнення штрафу в сумі 3400,00 грн задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 13405551, місцезнаходження: пр. Космонавтів, 9а, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93412) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації: 21081100; банк одержувача - ГУДКСУ у Луганській області; МФО 804013; р/р 31119106700080; код ЄДРПОУ 37944909; отримувач УК у м.Сєвєродонецьку/м. Сєвєродонецьк/ 21081100; код сплати 106; найменування коду платежу - адміністративні штрафи та інші санкції) штраф у сумі 3400,00 грн (три тисячі чотириста грн 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя І.О. Свергун