
м. Лиман Справа № 236/2147/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2018 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який працює на посаді слюсара в ЦРЛ, проживає за адресою: пр-т. НезалежностіАДРЕСА_1, м. Ізюм, Харківська область,
за ст. 85 ч. 4 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
19 червня 2018 року о 13 годині 15 хвилин у Червонооскільському водосховищі в районі с. Рубці Лиманського району Донецької області ОСОБА_2 займався виловом риби за допомогою спінінга та перевищив при цьому добову норму вилову, чим порушив п. 3.15 "Правил любительського та спортивного рибальства", ст.63 Закону України "Про тваринний світ", за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Своїми діями ОСОБА_2 заподіяв збитків рибному господарству України на суму 170,00 гривень.
ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, про що в матеріалах справи мається відповідне повідомлення ПАТ "Укрпошта" про вручення поштового відправлення, в судове засідання не прибув. Заяви про відкладення розгляду справи на адресу суду від порушника не надходило.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП визнається грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Факт скоєння ОСОБА_2правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 000788 від 19 червня 2018 року, складеним правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, опис-оцінкою знарядь лову, розпискою про прийняття на відповідальне зберігання водних біоресурсів, розрахунком матеріальної шкоди до протоколу № 000788.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_2 працює та має постійний дохід в розмірі 3200,00 гривень, дані про притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності відсутні.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у виді штрафу без конфіскації знарядь лову, оскільки саме такий вид і розмір стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Враховуючи те, що в результаті вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення державі заподіяно майнову шкоду, що підтверджується розрахунком до протоколу № 000788, одночасно з вирішенням питання про притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності на підставі ст. 40 КУпАП з ОСОБА_2 слід стягнути на користь держави заподіяну ним шкоду в сумі 170,00 грн.
Крім того, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 гривень.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 85 ч. 4, 283-284 КУпАП України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП- не відомий, який проживає за адресою: пр-т. НезалежностіАДРЕСА_1, м. Ізюм, Харківська область, за ст. 85 ч. 4 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 (триста сорок грн. 00 коп.) грн. (Код платежу: 21081100, рахунок: 31119106005564, одержувач: Краснолим. УК м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)), без конфіскації знарядь лову.
Встановити ОСОБА_2 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 680,00 (шістсот вісімдесят грн. 00 коп.) грн.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП- не відомий, який проживає за адресою: пр-т. НезалежностіАДРЕСА_1, м. Ізюм, Харківська область, на користь держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 352,40 (триста п’ятдесят дві грн. 40 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП- не відомий, який проживає за адресою: пр-т. НезалежностіАДРЕСА_1, м. Ізюм, Харківська область, на користь держави (Код платежу: 21081100, рахунок: 31119106005564, одержувач: Краснолим. УК м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) майнову шкоду в сумі 170,00 (сто сімдесят грн. 00 коп.) гривень.
Незаконно добуті водні живі ресурси - залишити правопорушнику.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення.
Суддя –