
Справа № 161/11746/18
Провадження № 3/161/2802/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2018 року Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області
ОСОБА_1, за участю прокурора Сушика Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку справу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відносно ОСОБА_2, який народився 29.11.1965 року в смт. Нові Білокоровичі Лугинського району Житомирської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, не судимого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, одруженого, має неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, працює головним спеціалістом Відділу реєстру житлового фонду Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, працюючи на посадіголовного спеціаліста Відділу реєстру житлового фонду Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради і будучи згідно підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особою, на яку поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин після закінчення встановленого періоду подання (до 00.00 01.04.2018 року), 20.04.2018 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав, суду пояснив, що йому було відомо про те, що в строк до 01.04.2018 року він має подати щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. 30.03.2018 року він неодноразово намагався зайти до свого особистого електронного кабінету з метою подати вказану декларацію, проте це йому не вдалося. 31.03.2018 року подати декларацію він не намагався, оскільки поїхав в село до батьків. Після цього він був зайнятий по роботі і вільний час для подання декларації у нього з»явився лише 20.04.2018 року. 20.04.2018 року він подав декларацію, яка було успішно розміщена в Єдиному реєстрі декларацій.
Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172 -6 КУпАП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2 , дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об’єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з’ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в положеннях ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.
Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП, полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд вважає, що факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими під час судового розгляду матеріалами справи, а саме:
- протоколом від 19 липня 2018 року № 177 про вчинення адміністративного правопорушення (а.с. 1-8);
- розпорядженням Луцького міського голови від 20.04.2017 року № 414-рб про переведення ОСОБА_2 з 25.04.2017 року на посаду головного спеціалістаВідділу реєстру житлового фонду Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради (а.с. 22);
- присягою посадових осіб місцевого самоврядування (а.с. 24) відповідно до якої 01.10.2007 року ОСОБА_2 прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування;
- витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій (а.с. 10, 12), з якого вбачається, що щорічна декларація ОСОБА_2 опублікована у вказаному Реєстрі 20.04.2018 року о 08.51.
Як зазначено у диспозиції ч. 1 ст.172-6 КУпАП відповідальність за даною нормою закону настає у разі неповідомлення або несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до даної норми закону суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За змістом частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" декларуванню за цим Законом підлягають особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону.
Зокрема, п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" передбачає, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є - державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 згідно розпорядження Луцького міського голови від 20.04.2017 року № 414-рб з 25.04.2017 року займає посаду головного спеціалістаВідділу реєстру житлового фонду Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, тобто відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, а отже і за ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Отже, ОСОБА_2, як особа, на яку поширюється дія п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов»язаний був в строк до 00.00 01.04.2018 року подати на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Однак, як свідчить наданий НАЗК витяг з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» щорічна декларація за 2017 рік подана ОСОБА_2 до Національної агенції лише 20.04.2018 року.
Як встановлено в судовому засіданні з матеріалів справи із пояснень самого ОСОБА_2, поважних причин для неподання декларації у визначений законом строк, в нього не було.
Доводи ОСОБА_2 про відсутність в його діях умислу на вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки з об'єктивної сторони вказане правопорушення має формальний склад, тобто законодавець встановив відповідальність спеціального суб'єкта безпосередньо за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, незалежно від наявності у особи такого умислу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в строк до 00.00 годин 01.04.2018 року без поважних причин не подав щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, факт правопорушення визнав, а тому суд вважає достатнім накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі сімдесят п»ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1275 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1275 (одна тисяча двісті сімдесят п»ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп., за наступними реквізитами: найменування суду: Луцький міськрайонний суд Волинської області; назва податку: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31216206003002; дотримувач коштів: УК у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030101; ідентифікаційний код отримувача: 38009628.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області ОСОБА_1