
Справа № 234/11782/18
Провадження № 3/234/2597/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Пікалова Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов’янськ УПП в Донецькій області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іпн НОМЕР_1, який не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
20.07.2018 о 23-21 годині в м. Краматорську по вул. Нижня, біля буд. 90 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2101 держ. номер НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп’яніння: (розширені зіниці очей, бліде обличчя, почервоніння очей). Від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння, у встановленому законом порядку, водій відмовився в присутності двох свідків. Від керування усунутий. Відеозапис Bodycam: 00056, 00054.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України.
Відповідно до картки обліку адміністративного правопорушення, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, притягувався до адміністративно відповідальності постановою Краматорського міського суду Донецької області від 05.12.2017 року за ч. 3 ст. 130 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років; постановою Краматорського міського суду Донецької області від 14.03.2018 року за ч. 3 ст. 130 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до Екзаменаційної картки водія ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, має посвідчення водія.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, повісткою. Клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вина порушника у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, та іншими матеріалами справи.
Відповідно до п.2.3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції- огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Порушення п.2.5 ПДР України полягає у відмові водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, дії наркотичних чи токсичних речовин.
При визначенні міри відповідальності правопорушника береться до уваги, що основна мета адміністративного стягнення - виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже, ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП.
Таким чином, вина ОСОБА_1 доведена, і в його діях є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення транспортний засіб ВАЗ 2101 держ. номер НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_1, належить ОСОБА_2
Відповідно до ст. 25 КУпАП, оплатне вилучення та конфіскація предметів можуть застосовуватись як основні, так і додаткові адміністративні стягнення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, оскільки керування транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння могло призвести до негативних наслідків, як для самого правопорушника, так і для отточуючих його громадян, тому суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративний штраф з позбавленням права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу, бо останній йому не належить.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 130 ч. 3, 40-1 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягнення в вигляді адміністративному штрафу в доход держави у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 (десять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві грн. 40 коп.) в доход держави: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя ОСОБА_3