Ухвала суду № 76104407, 21.08.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.08.2018
Номер справи
826/9151/18
Номер документу
76104407
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

про призначення експертизи та зупинення провадження у справі

21 серпня 2018 року м. Київ № 826/9151/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Патратій О.В., за участі секретаря судового засідання Князєвої А.С., здійснюючи підготовче провадження в адміністративній справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз-Альянс»

до Головного управління ДФС у м. Києві

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

за участю представників сторін:

позивач: Яковюк Л.Ю.

відповідач: Белзецька Т.Л.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз-Альянс» звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у м. Києві в якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:

- № 0028411406 від 04 червня 2018 року, яким визначена сума пені за порушення ст. 1 Закону України від 23.09.1994 №185/94-ВР «Про порядок здійснення - рахунків в іноземній валюті» у розмірі 1 924 164,74 грн.;

- № 0028391409 від 04 червня 2018 року, яким визначена сума штрафу за порушення пункту 2.8 глави 2, пункту 3.5 глави 3 Постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» у розмірі 41 328,7 грн.

Ухвалою суду від 18.06.2018р. відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в підготовче засідання на 21.08.2018р.

У підготовче судове засідання прибули представники сторін. Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги. Представник відповідача позов не визнав.

Позивачем було подано клопотання про призначення у справі судово-економічної експертизи. Подане клопотання обґрунтовано тим, що на даний час існує чотири різні розрахунки для ТОВ «Нафтогаз-Альянс» щодо суми пені за порушення розрахунків у сфері ЗЕД. Зокрема:

- розрахунок за актом № 1526/28-10-14-02/34881820 від 27.09.2016 р. за період з 01.10.2015 року по 14.09.2016 року, поданий у додатку до податкового-повідомлення рішення від 13.10.2016 № 0004571402;

- розрахунок за актом № 320/26-15-14-01-02/34881820 від 11.05.2018 р. за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, поданий у додатку 20 до Акту перевірки;

- розрахунок за актом № 320/26-15-14-01-02/34881820 від 11.05.2018 р. за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, поданий у додатку до податкового повідомлення-рішення від № 0028411406 від 04 червня 2018 року;

- альтернативний розрахунок, виконаний аудитором ТОВ «Нафтогаз-Альянс».

Таким чином, на думку позивача, об'єктивний та законний розрахунок пені у сфері зовнішньоекономічної діяльності за актом 320/26- 15-14-01-02/34881820 від 11.05.2018 р. може бути встановлено лише шляхом проведення судової економічної експертизи.

Представник відповідача проти призначення судово-економічної експертизи заперечив.

Відповідно до ч.1 ст. 102 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.

Враховуючи той факт, що жодною стороною не наданий висновок експерта з питань, викладених у клопотанні, з метою забезпечення додержання вимог частини 3 статті 129 Конституції України, всебічного та об'єктивного розгляду адміністративної справи, з'ясування обставин, що мають значення для вирішення даної адміністративної справи і потребують спеціальних знань, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та призначення у справі судової економічної експертизи.

У відповідності до частини 3 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Згідно з пунктом 4 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

У зв'язку з тим, що проведення експертизи потребує тривалого часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній адміністративній справі до одержання результатів судової економічної експертизи.

Керуючись статтями 102, 248, 236 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз-Альянс» про призначення у справі судово-економічної експертизи.

2. Призначити по справі судово-економічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:

- чи підтверджуються документально та нормативно висновки акту від 11.05.2018р. № 320/26-15-14-01-02/34881820 документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз-Альянс» (код ЄДРПОУ 34881820) з питань дотримання вимог дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, валютного - за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2013р. по 31.12.2017р. в частині нарахування пені у сфері зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Нафтогаз-Альянс» за порушення резидентом строків, передбачених ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 03.09.1994 р. на суму 1 924 164,74 грн, розрахунок якої поданий в додатку до податкового- повідомлення рішення від № 0028411406 від 04 червня 2018 року.

3. Доручити проведення експертизи Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

4. Матеріали адміністративної справи №826/9151/18 направити на адресу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6).

5. Попередити судового експерта про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку відповідно до статті 384 Кримінального кодексу України та за відмову від надання висновку відповідно до статті 385 Кримінального кодексу України.

6. Витрати по сплаті вартості експертизи покласти на Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз-Альянс». Докази здійсненої оплати вартості експертизи надати суду.

7. Зобов'язати сторін та інших учасників справи на вимогу експерта надати всі необхідні для проведення експертизи документи та предмети.

8. Судовому експерту у разі ненадання сторонами документів, які необхідні для проведення експертизи, повідомити суд.

9. Письмово повідомити Окружний адміністративний суд міста Києва у разі неможливості проведення експертизи.

10. Зупинити провадження у справі до отримання висновку експерта.

11. Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Патратій