ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"19" червня 2007 р. Справа №16/3732-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький
про стягнення 3649,09 грн. заборгованості по сплаті штрафних санкцій
Суддя Секретар судового засідання
Представники сторін:
Від позивача - Назаренко О.В.- представник за довір.№22694/9/10 від 18.06.2007 р.
Від відповідача -не з'явився
Ухвалою суду від 31.05.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання по справі на 19.06.2007 р., про що сторони повідомлені належним чином.
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 3 649,09грн. штрафних санкцій за порушення ним вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме п.1, 4,5,6 ст.17, ст.22 цього ж Закону.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні.
Відповідач письмового заперечення на позов не надав, повноважного представника в засідання суду не направив, поважні причини неявки не повідомив, доказів сплати заборгованості в добровільному порядку не надав. Ухвала суду від 31.05.2007 р. відповідачем отримана 13.06.2007 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :
Приватний підприємець ОСОБА_1, м. Хмельницький зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
27.01.2007 р. працівниками ДПА у Хмельницькій області проведено перевірку закусочної „Привокзальна”, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, який належить відповідачу, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки НОМЕР_1 від 27.01.2007р., в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р., а саме не видано розрахунковий документ на суму покупки в розмірі 68,00 грн., встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що відображена в денному звіті в розмірі 584,75 грн., не використовується режим попереднього програмування, не роздруковано та не збережено Z- звіт по РРО , не роздруковано та не збережено КОРО, порушено порядок використання патенту.
Крім того, у матеріали справи надано акт відмови від підпису матеріалів перевірки НОМЕР_2 .
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення НОМЕР_3 від 09.02.2006 р., НОМЕР_4 від 09.02.2007 р. якими до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 4 041,25 грн. Вказані рішення відповідачу направлено рекомендованою кореспонденцією, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення.
На день подання позову фінансові санкції відповідачем в повному розмірі не сплачені. Відповідачем частково сплачено фінансові санкції у розмірі 212,16 грн. Наявність заборгованості відповідача підтверджується розрахунком застосованих фінансових санкцій, довідкою про заборгованість.
В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про примусове їх стягнення в розмірі 3 649,09 грн.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Ст.15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Ст.8 Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Форма, зміст та порядок ведення розрахункових документів, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною податковою адміністрацією України.
Ст.22 даного Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Нараховані суми штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-24 Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10-ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржені та не скасовані, чи визнані нечинними.
За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення 3 649,09 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький до Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Хмельницький про стягнення 3649,09 грн. штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2, відомості про банківські реквізити відсутні, ідент. код НОМЕР_5) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (вул. Театральна,12, відомості про банківські реквізити відсутні, код ЄДРПОУ 21324474) 3649,09 грн. (три тисячі шістсот сорок дев'ять 09 коп.) штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.