
311/2675/18
3/311/717/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.08.2018 м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Степаненко Ю.А.
при секретареві Шак О.В.
за участю: прокурора Тимошенко М.О.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Василівка адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який має вища освіту, є фізичною особою підприємцем, депутатом Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, -
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
11.11.2015 року відбулось засідання першої сесії Балківської сільської ради сьомого скликання Василівського району Запорізької області.
На вказаному засіданні голова Балківської сільської ради сьомого скликання Василівського району Запорізької області ОСОБА_2 виступила з оголошенням про підсумки виборів депутатів Балківської сільської ради сьомого скликання та про визнання їх повноважень, згідно з яким, до сільської ради депутатом обрано ОСОБА_1.
З цього приводу Балківською сільською радою прийнято рішення від 11.11.2015 року № 1, яким визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Балківської сільської ради сьомого скликання.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
10.06.2016 року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 рік займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. )
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року, був зобов'язаний до 01.04.2018 року подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування ОСОБА_1, як суб'єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної
форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме - 04.04.2018, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» у Законі України «Про запобігання корупції» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».
Таким чином, депутат Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_1, будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подав її несвоєчасно, лише 04.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700- VII від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1свою вину визнав у повному обсязі, згоден з усіма обставинами, викладеними у протоколі, просить суд суворо його не карати.
В судовому засіданні прокурор підтримав протокол, просить суд притягти ОСОБА_1; до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суддя, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому досліджені всіх обставин справи, керуючись законом, оцінивши всі докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів-з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевикладеного правопорушення доведена у повному обсязі та підтверджується, крім пояснень та визнання своєї вини ОСОБА_1, дослідженими в судовому засіданні у повному обсязі матеріалами справи.
Суддя кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, аналізуючи вищевикладені обставини справи, а також законодавчі норми, виходячи з принципів: законності, об’єктивності, справедливості та розумності, суд при вирішенні питання про накладення стягнення на правопорушника, враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його ставлення до скоєного, його сімейний та матеріальний стан, обставини, які пом’якшують його відповідальність, те, що раніше ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, вину у вчиненні правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому, в звязку з чим, суддя вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 мінімальне стягнення, передбачене відповідними положеннями діючого законодавства.
Врахорвуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 33-35, 36, 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) у вчиненні адміністративного корупційного правопорушенння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень (Адміністративний штраф сплачувати на р/р 31113106700044, одержувач коштів УК Василівського району, код платежу 21081100, Код ЄДРПОУ 38025519, Банк ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО: 813015).
Стягнути зі ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) судовий збір в дохід держави в сумі – 352 (триста п’ятдесят два) 40 коп. (судовий збір сплачувати на користь ДСА України, розрахунковий рахунок № 31215256700001, банк ГУДКСУ у м.Києві, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783 (п.5), Код банку отримувача 820019, Код класифікації кодів бюджету - 22030106).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подана після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд Запорізької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Василівського
районного суду
Запорізької області ОСОБА_3