Рішення № 76086316, 20.08.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.08.2018
Номер справи
820/3896/18
Номер документу
76086316
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 серпня 2018 р. Справа № 820/3896/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Супруна Ю.О.,

при секретарі судового засідання - Дробязги Т.В.,

за участю:

представника позивача - Шикути Д.В.,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198, 61057, вул. Пушкінська, 46, м. Харків) до Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" (код ЄДРПОУ 34328904, 64200, Харківська область, Балаклійський район, м. Балаклія, вул. Алієва, буд. 72) про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області (надалі за текстом - ГУ ДФС у Харківській області) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі", у якому просить суд з урахуванням уточнених позовних вимог:

- стягнути до бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійських теплових мереж" (код ЄДРПОУ 34328904, місцезнаходження юридичної особи: 64200, Харківська область, Балаклійський район, м. Балаклія, вул. Алієва, б. 72) у загальному розмірі 1144703,30 грн., з розрахункових рахунків: Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 26004300013273; Харківське ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", м. Харків (МФО 351533) номер рахунку №26004060815818; Харківське ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", м. Харків (МФО 351533) номер рахунку №26055060803318; ПАТ "Мегабанк", м. Харків (МФО 351629) номер рахунку № 35444001004422; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823) номер рахунку № 260003013273; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 26006300033273; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 260093023273; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 260443013273; ГУ ДКСУ у Харківській області (МФО 851011) № 37124006004420; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 26039300033273; ГУ ДКСУ у Харківській області (МФО 851011) № 37128325633523.

Ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду від 25.05.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено справу у підготовчому засіданні.

До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 03.07.2018 року від уповноваженого представника ГУ ДФС у Харківській області подано заяву про уточнення позовних вимог за вх.№01-26/32539.

В обґрунтування адміністративного позову зазначено, що відповідач має податковий борг у розмірі 1144703,30 грн., який виник на підставі самостійно задекларованої суми грошового зобов'язання та не був сплачений.

В судовому засідання представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити посилаючись на зміст обґрунтувань адміністративного позову та наявні матеріали.

На виконання ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 25.05.2018, яку отримала 31.05.2018 уповноважена особа відповідача, надано до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач просив відмовити у задоволенні позову, у зв'язку з тим, що позивачем зазначено стягнення податкового боргу з рахунків зі спеціальним режимом використання.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Судом встановлено, що відповідач - Комунальне підприємство Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" (код ЄДРПОУ 34328904, 64200, Харківська область, Балаклійський район, м. Балаклія, вул. Алієва, буд. 72) зареєстрований як суб'єкт господарювання - юридична особа Балаклійською районною Державною адміністрацією Харківської області.

Відповідач має заборгованість з податку на додану вартість та пені в загальному розмірі 1144703,30 грн., яка виникла на підставі самостійно задекларованих зобов'язань, в тому числі:

- податкова декларація з податку на додану вартість № 9295484353 від 17.01.2018 року, терміном сплати 30.01.2018 в сумі 178145,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість № 9023757587 від 16.02.2018, терміном сплати 16.02.2018 в сумі 540700,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість № 9047217138 від 19.03.2017, терміном сплати 30.03.2018 в сумі 301392,00 грн..

У зв'язку з несвоєчасною сплатою самостійно визначеної заборгованості податковим органом нарахована пеня у розмірі 124466,30 грн..

Податковим органом на адресу відповідача направлені податкові вимоги № 1/85 від 05.10.2007 року та № 2/96 від 12.11.2007 року, які особисто вручені відповідачу по справі, зазначена обставина не заперечувалась з боку сторін в ході розгляду адміністративної справи.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами нормами чинного законодавства.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового Кодексу України встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

За приписами п. 59.1 ст. 59 Податкового Кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до приписів пунктів 59.4 та 59.5 зазначеної статті податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Доказів оскарження податкових вимоги № 1/85 від 05.10.2007 року та № 2/96 від 12.11.2007 року та/чи скасування вказаних вимог матеріали адміністративної справи не містять, а відповідачем в обґрунтування своєї правової позиції до суду не надано.

Про безперервність податкового боргу свідчать наявні в матеріалах справи копії облікової картки платника податків.

Таким чином, з наданого податковим органом розрахунку заборгованості та даних інтегрованої картки платника податків вбачається, що загальна сума заборгованості платника податків у загальному розмірі становить 1144703,30 грн., є безперервною та на теперішній час не погашена та є узгодженою.

Згідно з п. 95.1. ст. 95 Податкового Кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3. ст. 95 Податкового Кодексу України також передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

У відповідності до п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

На час розгляду справи податковий борг з ПДВ у сумі 1144703,30 грн. відповідачем не сплачений, доказів самостійної сплати заборгованості до суду не надано.

За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області до Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійські теплові мережі" про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути до бюджету України кошти в рахунок погашення податкового боргу Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійських теплових мереж" (код ЄДРПОУ 34328904, місцезнаходження юридичної особи: 64200, Харківська область, Балаклійський район, м. Балаклія, вул. Алієва, б. 72) у загальному розмірі 1144703,30 грн. з розрахункових рахунків: Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 26004300013273; Харківське ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», м. Харків (МФО 351533) номер рахунку №26004060815818; Харківське ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», м. Харків (МФО 351533) номер рахунку №26055060803318; ПАТ "Мегабанк", м. Харків (МФО 351629) номер рахунку № 35444001004422; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823) номер рахунку № 260003013273; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 26006300033273; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 260093023273; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 260443013273; ГУ ДКСУ у Харківській області (МФО 851011) № 37124006004420; Філія Харківське обласне управління АТ Ощадбанк, м. Харків (МФО 351823), номер рахунку № 26039300033273; ГУ ДКСУ у Харківській області (МФО 851011) № 37128325633523.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 28 серпня 2018 року.

Суддя Ю.О. Супрун