Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4588/09/1770
22 жовтня 2009 р. 11год. 03хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Анікушина В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився;
позивача: представник не з'явився;
відповідач: представник Мушкєєв В.В.
третьої особи: представник Литвин О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомРівненський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція в м.Рівне
доТовариство з обмеженою відповідальністю консалтингова компанія "Енерго Еко Технології"
про стягнення фінансової санкції , -
ВСТАНОВИВ :
Рівненський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю консалтингова компанія "Енерго Еко Технології" про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Прокурор та позивач в судове засідання не з'явилися. Від позивача надійшла заява про розгляд справи за відсутності його представника. Представник третьої особи в судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві. Позов просив задоволити.
Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, пояснив, що автомобіль Мерседес ВК 61-15 АН, який належить відповідачу, є легковим, на час проведення перевірки надавалися послуги з перевезення пасажирів, а не вантажів, а тому документи на вантаж не були потрібні. Просив відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників відповідача та третьої особи, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.
Суд виходив з наступного.
Статтею 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Таким чином, при здійсненні юридичною особою вантажних перевезень, водій автомобіля повинен мати товарно-транспортну накладну або інший визначений законодавством документ на вантаж.
Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Львівській області 01.07.2008 року на 497 км автодороги Київ-Чоп здійснено перевірку транспортного засобу Мерседес, номерний знак ВК 61-15 АН, який належить відповідачу, під час якої встановлено, що відповідачем надавались послуги з перевезення вантажів без оформлення документів на вантаж, чим порушено вимоги ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Покликання представника відповідача на ту обставину, що вказаний автомобіль є легковим, судом до уваги не приймається, оскільки на пропозицію суду надати додаткові докази на підтвердження вказаної обставини, представник відповідача відмовився покликаючись на неможливість надання таких доказів.
З акта перевірки вбачається, що відповідачем надавалися послуги з перевезення вантажу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та запеерчення.
Згідно з абзацом 3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.48 Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом –Порядок), винесено постанову № 1126 від 14.08.2008 р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Відповідачем штраф не сплачено, акт перевірки № 066795 (1583) та постанова № 1126 територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області в судовому порядку не оскаржувалась.
Відповідно до ст. 70, ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю консалтингова компанія "Енерго Еко Технології" (вул.Павлюченка 18/221, Рівне, 33000, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 32745024) на користь держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне (вул.Відінська, 8, Рівне,33000, р/р 31113106700002, в ВДКУ у м.Рівне, МФО 833017, код 21081100, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 22586331) фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень), які перерахувати за такими реквізитами: р/р 31110050700032, МФО 833017, ЗКПО 22588620, в УДКУ Рівненській області, отримувач ВДКУ у Володимирецькому районі, код клас. дходів 214060200.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Шевчук С.М.
Постанова складена в повному обсязі 23.10.09р.