Ухвала суду № 76081700, 27.08.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2018
Номер справи
803/207/18
Номер документу
76081700
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

27 серпня 2018 року ЛуцькСправа № 803/207/18 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши у порядку письмового провадження заяву комунального підприємства "Луцьке" про внесення виправлень у виконавчий лист у справі за позовом комунального підприємства "Луцьке" до Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Центр надання адміністративних послуг Луцької райдержадміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 24.04.2018 року у даній справі позов задоволено повністю, визнано протиправними дії Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області щодо ненадання відповіді на заяву комунального підприємства "Луцьке" від 19.01.2018 року про видачу містобудівних умов та обмеження на будівництво (реконструкцію) нового будівництва котельної установки модульної (КУМ) на твердому паливі для обслуговування ЗОШ І-ІІІ ст. та ФАПу с. Коршів на земельній ділянці площею 0,0195 га., зобов'язано Сектор містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області надати письмову обгрунтовану відповідь на заяву комунального підприємства "Луцьке" від 19.01.2018 року про видачу містобудівних умов та обмеження на будівництво (реконструкцію) нового будівництва котельної установки модульної (КУМ) на твердому паливі для обслуговування ЗОШ І-ІІІ ст. та ФАПу с. Коршів на земельній ділянці площею 0,0195 га. та стягнуто на користь комунального підприємства "Луцьке" за рахунок бюджетних асигнувань Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області судовий збір в розмірі 1 762,00 грн.

05.06.2018 року Волинським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист № 475/2018.

17.08.2018 року комунальне підприємство "Луцьке" звернулось до суду із заявою, в якій просить внести виправлення у виконавчий лист № 475/2018, а саме: стягнути на користь комунального підприємства "Луцьке" за рахунок бюджетних асигнувань Луцької районної державної адміністрації Волинської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04051425). До вказаної заяви заявником додано лист Управління Державної казначейської служби України у Луцькому районі Волинської області від 26.06.2018 року № 02-16/432, в якому останнє повідомило, що у виконавчому листі Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 року вказано боржника - Сектор містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області, який згідно даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів відсутній в управлінні на обслуговуванні, та вказано невірно ідентифікаційний код юридичної особи боржника.

Ухвалою суду від 20.08.2018 року призначено заяву до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 10:30 27.08.2018 року. Копію вказаної ухвали разом з повісткою про виклик до суду було направлено стягувачу та боржнику.

У судове засідання, призначене на 10:30 год. 27.08.2018 року, стягувач та боржник не прибули.

Відповідно до частини третьої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.

Як передбачено частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи те, що неявка стягувача і боржника у судове засідання не є перешкодою для розгляду заяви, тому розгляд заяви про внесення виправлень у виконавчий лист проведено у порядку письмового провадження.

Розглянувши наявні у матеріалах справи документи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви, суд встановив наступне.

Відповідно до частини третьої статті 373 КАС України виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

Як передбачено статтею 4 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред'явлення рішення до виконання.

У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв'язку та адреси електронної пошти.

Згідно з частиною першою статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Судом встановлено, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 24.04.2018 року у даній справі позов задоволено повністю, в тому числі стягнуто на користь комунального підприємства "Луцьке" (45624, Волинська область, Луцький район, село Великий Омеляник, вулиця Володимирська, будинок 5, ідентифікаційний код юридичної особи 36716814) за рахунок бюджетних асигнувань Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ковельська, будинок 53, ідентифікаційний код юридичної особи 04051425) судовий збір в розмірі 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят два) гривень 00 копійок.

На виконання вищевказаного рішення Волинським окружним адміністративним судом 05.06.2018 року видано позивачу виконавчий лист № 475/2018 про стягнення на користь комунального підприємства "Луцьке" (45624, Волинська область, Луцький район, село Великий Омеляник, вулиця Володимирська, будинок 5, ідентифікаційний код юридичної особи 36716814) за рахунок бюджетних асигнувань Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ковельська, будинок 53, ідентифікаційний код юридичної особи 04051425) судовий збір в розмірі 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят два) гривень 00 копійок. У вказаному виконавчому листі від 05.06.2018 року № 475/2018 боржником зазначено - Сектор містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області, код ЄДРПОУ 04051425.

Із наявного в матеріалах справи листа Управління Державної казначейської служби України у Луцькому районі Волинської області від 26.06.2018 року № 02-16/432 вбачається, що виданий виконавчий лист Волинського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 року повернуто стягувачу без виконання як такий, що оформлений з порушенням установлених вимог (згідно даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів Сектор містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області відсутній в управлінні на обслуговуванні, та вказано невірно ідентифікаційний код юридичної особи боржника).

У заяві про внесення виправлень у виконавчий лист стягувач просить стягнути на користь комунального підприємства "Луцьке" за рахунок бюджетних асигнувань Луцької районної державної адміністрації Волинської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04051425) судовий збір в розмірі 1 762,00 грн.

Однак, суд звертає увагу на те, що відповідачем у даній справі є Сектор містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області, а не Луцька районна державна адміністрація Волинської області.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як слідує з виконавчого листа № 475/2018 у справі № 803/207/18, виданого 05.06.2018 року Волинським окружним адміністративним судом, у ньому відсутні помилки в найменуванні боржника, оскільки рішенням суду від 24.04.2018 року судовий збір у розмірі 1 762,00 грн. стягнуто саме з бюджетних асигнувань відповідача у даній справі - Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області.

Крім того, у резолютивній частині рішення суду від 24.04.2018 року зазначено ідентифікаційний код юридичної особи Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області - 04051425. Волинським окружним адміністративним судом 05.06.2018 року у точній відповідності до резолютивної частини рішення суду від 24.04.2018 року у даній справі видано виконавчий лист № 475/2018.

Отже, Волинським окружним адміністративним судом при оформленні виконавчого листа № 475/2018 від 05.06.2018 року не було допущено помилок.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що заява комунального підприємства "Луцьке" про внесення виправлень у виконавчий лист не підлягає задоволенню, оскільки внесення відповідних виправлень буде суперечити прийнятому рішенню у даній справі, що є не припустимим у розумінні КАС України.

Разом з тим, суд роз'яснює право на звернення до суду із відповідною заявою про виправлення помилки у судовому рішенні, передбачене статтею 253 КАС України, в частині зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи - Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області.

Керуючись статтями 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви комунального підприємства "Луцьке" про внесення виправлень у виконавчий лист у справі за позовом Комунального підприємства "Луцьке" до Сектору містобудування та архітектури Луцької районної державної адміністрації Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Центр надання адміністративних послуг Луцької райдержадміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовити.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Головуючий-суддя О. О. Андрусенко