ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4752/09/1770
13 жовтня 2009 р. 15год. 25хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Махаринець М.Є.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна екологічна інспекція в Рівненській області
доСільськогосподарський виробничий кооператив ім.Шевченка
про стягнення збитків,
В С Т А Н О В И В :
Позивач - Державна екологічна інспекція в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення збитків з відповідача - Сільськогосподарського виробничого кооперативу ім.Шевченка.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином.
За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
5 грудня 2008 року посадовими особами позивача під час проведення перевірки дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства було встановлено, що Сільськогосподарський виробничий кооператив ім.Шевченка є самовільним водокористувачем, яким без дозволу на спецводокористування, що здійснювалось для замовлення рибогосподарських потреб і відповідних погоджень скинуто став в с.Нетреба Володимирецьког району площею 11,94 га, з середньою глибиною 0,8 метрів, що перебуває в його оренді, про що складено відповідний акт.
Цими діями порушено вимоги ст.ст. 44, 48 Водного кодексу України, ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», відповідно до якої в порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.
Розрахунок збитків заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища проведено позивачем відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 18 травня 1995 р. N 37, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 червня 1995 р. за N 162/698 та Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення правил охорони водних ресурсів на землях водного фонду, пошкодження водогосподарських споруд і пристроїв, порушення правил їх експлуатації, затвердженої наказом Державного комітету України по водному господарству
від 29 грудня 2001 р. N 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 січня 2002 р. за N 44/6332.
Сума збитків заподіяних державі згідно розрахунку позивача становить 66099,84 грн.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Держекоінспекція звернулась до відповідача з претензією від 15.12.2008 року №3558/09 про добровільну сплату сум заподіяних збитків державі, яка останнім залишена без реагування.
У відповідності з п. «З»ч. 1 ст.20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належить подання позовів про відшкодування збитків заподіяних в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Органом, який уповноважений державою здійснювати контроль за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища є державна екологічна інспекція в Рівненській області.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони –суб’єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому ДКМУ “Про державне мито” порядку (стаття 4).
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Сільськогосподарський виробничий кооператив ім.Шевченка (Великі Цепцевичі,Володимирецький район, Рівненська область,34341, р/р 26080010113635, в ФАБ "Укоопспілка", смт Володимирець, МФО 333625, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 30626961) на користь Державна екологічна інспекція в Рівненській області (вул.Толстого 20,Рівне,33028, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 34950307) збитки, заподіяні державі в сумі 66099грн. 87коп. , які перерахувати на р/р 33117331700042 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22588620, код класифікації доходів 24062100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Юрчук М.І.
Постанова складена в повному обсязі 19.10.09р.