ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4909/09/1770
"02" листопада 2009 р. 11 год. 05 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адмінісративний суд у складі: головуючий - суддя Жуковська Л.А. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які береть участь у справі:
позивача: представник Мартинюк О.О.;
відповідач: не з'явився;
розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
за позовомРівненський міський центр зайнятості
доОСОБА_1
пропро стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою, відповідно до якої просить стягнути з ОСОБА_1 кошти, отримані обманним шляхом в сумі 1305,24 грн.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, просить позов задоволити.
Відповідач позов не заперечив, в судове засідання не з'явився, хоча в установленому порядку був повідомлений про час і місце розгляду справи. Суд не вбачає поважних причин неприбуття відповідача і розглядає справу в даному судовому засіданні на наявними у справі доказами, оскільки останніх достатньо для вирішення справи по суті.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи, як кожен окремо, так і в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
При цьому суд встановив та врахував таке.
Позивач Рівненський міський центр зайнятості згідно п. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований в Рівненський міський центр зайнятості, йому надано статус безробітного з в установленому законом порядку, що підтверджується Персональною карткою № 170023308090500003, та йому призначено допомогу по безробіттю відповідно до стп.п.1,3,4 ст22, п.1 ст.23 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та п. 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. за № 307.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач з 07.07.2008р. по 30.09.2008р. надавала послуги ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго" по інформаційно-консультаційному обслуговуванню споживачів в телефонному режимі, згідно цивільно-правового договору (копія наявна в матеріалах справи).
Отже, відповідач з 07 липня 2008 р. не є безробітною особою, що виводить його з-під дії ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», оскільки безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно ч.3 ст. 1 Закону України “Про зайнятість населення”, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах та працюють по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб.
Ст. 30 Закону України “Про зайнятість населення” та ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено перелік підстав припинення виплати допомоги по безробіттю, в тому числі у випадку працевлаштування безробітного.
Також згідно пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо.
Тому, оскільки згідно з цивільно-правовою угодою відповідач забезпечував себе роботою самостійно з 07 липня 2008 р. і в цей період отримав допомогу по безробіттю в сумі 1305,24 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи даними про виконані платежі, на підставі п.3 ч.1 ст.36 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг підлягає стягненню з безробітного внаслідок умисного невиконання ним своїх обовязків та зловживання ними з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їхнього забезпечення та надання соціальних послуг.
З огляду на вищевикладене, зважаючи, що на час звернення позивача з даним позовом до суду відповідач доказів добровільної сплати коштів, отримані обманним шляхом в сумі 1305,24 грн. суду не надав, позов обґрунтований і на підставі ч. 3 ст. 36 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” підлягає до задоволення.
Судові витрати (державне мито) згідно ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, на користь Рівненський міський центр зайнятості (вул.Кавказька 4,Рівне,33028, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 21084805) кошти, отриманні обманним шляхом в сумі 1305 (одна тисяча триста п'ять)грн. 24коп. на р/р 37176001000246, банк - ГУ ДКУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач Рівненський міський центр зайнятості - із зазначення в платіжному дорученні "Повернення незаконно отриманих коштів ОСОБА_1."
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Жуковська Л.А.