Постанова № 7607485, 22.10.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2009
Номер справи
2а-3597/09/1770
Номер документу
7607485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3597/09/1770

22 жовтня 2009 р. 19год. 12хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Анікушина В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Піддубна Л.П.;

позивача: представник не з'явився;

відповідач: представник не з'явився

третьої особи: представник не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної

податкової інспекції в м.Рівне

доСуб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1

про стягнення штрафу , -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2380 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Від позивача та третьої особи надійшли клопотання про розгляд справи за відсутності їх представників.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві. Просив позов задоволити повністю.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.

Суд виходив з наступного.

Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що фізична особа (автомобільний перевізник), що здійснює перевезення пасажирів повинна мати: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійну картку, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в м.Києві 4 квітня 2008 року на місці стоянки транспортних засобів, розташованому в районі перехресть вул.Вокзальної, вул.Толстого, площі Вокзальної м.Києва здійснено перевірку транспортного засобу Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, який належать відповідачу, під час якої встановлено, що перевізник надавав послуги перевезення пасажирів і вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: документа, що посвідчує оплату послуг.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу направлявся припис № 021537 (а.с.13) про усунення порушень автомобільного законодавства відповідачем щодо здійснення нерегулярних пасажирських перевезень без оформлення договору із замовником транспортних послуг та документа, що засвідчує оплату транспортних послуг. Однак, з акту перевірки № 0829 від 04.04.2008 року вбачається, що відповідачем не виконано вимоги даного припису.

Згідно з абзацом 3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 1700 грн.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до автомобільного перевізника застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 680 грн.

Виходячи з переліченого, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом Порядок), винесено постанови № 0653 та № 0652 від 30.05.2008р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. та 680 грн. відповідно.

Відповідачем штраф не сплачено, акт перевірки № 0829 та постанови № 0653 та № 0652 територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області в судовому порядку не оскаржувалась.

Відповідно до ст. 70, ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Прокурором доведена правомірність позовних вимог. А відтак, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - НОМЕР_2) в доход державного бюджету штраф за порушення вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт в сумі 2380 (дві тисячі триста вісімдесят гривень) грн. 00 коп., який перерахувати за наступними реквізитами: Головне управлління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м.Рівне, р/р 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя Шевчук С.М.

Постанова складена в повному обсязі 26.10.2009 р.