Постанова № 7607459, 22.10.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2009
Номер справи
2а-3382/09/1770
Номер документу
7607459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-3382/09/1770

"22" жовтня 2009 р. 17год. 55хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Анікушина В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Піддубна Л.П.

позивача: представник не з'явився;

відповідач: не з'явився; третьої особи: представник не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне

доСуб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1

про стягнення штрафу , -

ВСТАНОВИВ :

Заступинк прокурора м.Рівне в інтересах держави, в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 680 грн. з відповідача - субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1.

Прокурор у судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена у позовній заяві.

Від позивача та третьої особи надійшли клопотання про розгляд справи за відсутності їх представників.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином за адресою, внесеною до єдиного державного реєстру. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.

Суд виходив з наступного.

Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що водієві автобуса, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, необхідно мати посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Основними вимогами щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання, затв. спільним наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства внутрішніх справ України від 25 травня 2007 р. N 450/167 (у редакції, що діяла на дату проведення перевірки), передбачено, що автомобільний перевізник перед початком здійснення нерегулярного пасажирського перевезення узгоджує його виконання з органами контролю та отримує узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень. Узгодження повинно зберігатись у водія автобуса і пред'являтись на вимогу посадових осіб органів контролю (п. 4.1, 4.5 Основних вимог).

Таким чином, для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень необхідно було мати узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень.

29.01.2008 року Територіальним управління Головавтортансінспекції в м.Києві здійснено перевірку транспортного засобу Фольксваген, номерний знак НОМЕР_1, під час якої встановлено, що 29.01.2008 року вказаним автомобілем надавалися послуги з перевезення пасажирів без узгодження з ДАІ і ТУ ГАТІ в Рівненській області для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, тобто, при не виконаних вимогах припису органу державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до автомобільного перевізника застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом Порядок), винесено постанову № 0276 від 28 березня 2008 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 680 грн. (а.с.5), яка була направлена відповідачу.

Відповідачем штраф не сплачено, постанова територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області та акт перевірки від 29.01.2008 року № 043465 в судовому порядку не оскаржувались.

Відповідно до ст. 70, ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Прокурором доведена правомірність позовних вимог. А відтак, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - НОМЕР_2) в доход державного бюджету України штраф за порушення вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп., який перерахувати за наступними реквізитами: Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м.Рівне, р/р 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя Шевчук С.М.

Постанова складена в повному обсязі 26.10.09р.