
Справа № 615/1219/18
Провадження № 3/615/391/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2018 року м. Валки
Суддя Валківського районного суду Харківської області Товстолужський О.В., при секретареві Неділько І.О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, що є фізичною особою-підприємцем, що мешкає за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, 19A, кв. 54,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП,
в с т а н о в и в:
02 серпня 2018 року о 08 годині 50 хвилин, на автодорозі М-03 на 429 км., ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом «Opel Vivaro», державний номер: АХ 7235 СЕ, який підлягав обов’язковому технічному контролю але своєчасно його не пройшов.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечив обставин викладених в протоколі щодо місця та часу скоєння дій. Проте зазначив, що не має нести відповідальність за такі дії, оскільки не використовував цей автомобіль з метою отримання прибутку.
Не дивлячись на невизнання вини, скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами як окремо, так і в їх сукупності.
Так, відповідно до наданого ОСОБА_1 в судовому засіданні свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії СХМ 978829, автомобіль «Opel Vivaro», державний номер: АХ 7235 СЕ, є спеціалізованим вантажним, фургоном малотонажним-В, рік випуску 2009.
Як вбачається зі змісту постанови серії ВР№076950 від 20.03.2018 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності, окрім іншого, за те, що він 20.03.2018 року рухався на автомобілі «Volkswagen Transporter», державний номер: АХ 9110 СЕ, по автодорозі Київ-Харків-Довжанський на 471 км. який підлягав обов’язковому технічному контролю, проте своєчасно його не пройшов.
ОСОБА_1 не заперечив, що така постанова має місце, він її виконав, сплативши штраф.
Згідно зі ст. 35 Закону України «Про дорожній рух», транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.
Обов'язковому технічному контролю не підлягають:
1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;
2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років;
3) технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України».
Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.
Аналогічні положення наведено і в п. 1 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. N 137.
Згідно п. 31.3 б Правил дорожнього руху, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001року №1306, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язкового технічного контролю (для транспортних засобів що підлягають такому контролю).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», транспортний засіб загального призначення - транспортний засіб, не обладнаний спеціальним устаткуванням і призначений для перевезення пасажирів або вантажів (автобус, легковий автомобіль, вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу). Так, автомобіль вантажний - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів; автомобіль легковий - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять з місцем водія включно.
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу містить визначення автомобіля «Opel Vivaro», державний номер: АХ 7235 СЕ, як спеціалізованим вантажним, фургоном малотонажним-В. Оскільки такий вид транспортного засобу вочевидь не відноситься до легкових автомобілів, а відтак належить до типу вантажного.
Отже, цей транспортний засіб не входить до переліку транспортних засобів, визначених п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про дорожній рух», для яких проходження технічного контролю не є обов'язковим, а тому повинен проходити технічний контроль в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. N 137.
Посилання ОСОБА_1 на ту обставину, що він не використовував транспортний засіб з метою отримання прибутку не має значення, оскільки ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» регламентує, що обов'язковому технічному контролю не підлягають легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, тобто дане положення стосується лише легкових автомобілів.
Таким чином, дослідивши докази, що знаходяться в матеріалах справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП - повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
З урахуванням характеру вчинених правопорушень, даних про особу ОСОБА_1, а саме на утриманні малолітніх діетй не має, проте є фізичною-особою підприємцем, суддя вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, необхідно стягнути із ОСОБА_1 судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) місяці.
Судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп. стягнути із ОСОБА_1 на користь держави:
Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача 31211256026001
Код класифікації доходів бюджету 22030106
Призначення платежу *;101;____(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору)
Строк пред’явлення постанови до виконання становить три місяці.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Валківський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Товстолужський