
Справа № 339/270/18 128
3/339/83/18
П О С Т А Н О В А
27 серпня 2018 року м. Болехів
Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Головенко О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
за ч.4 ст.121 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
До Болехівського міського суду поступив адміністративний матеріал від 01.08.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.121 КУпАП.
Суддя, дослідивши дані адміністративні матеріали на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до наступного.
Згідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Як вбачається із змісту протоколу серії БР № 431115 від 01 серпня 2018 року, складеного відносно ОСОБА_1 за 4 ст.121 КУпАП, останній 01.08.2018 року о 23 год. 30 хв. керував автомобілем НОМЕР_1 по вул.Протасовича,16 в м.Тернопіль, в порушення вимог п.31.4.3 а, 31.3 б ПДР України, у якого не горіла лампа заднього лівого габаритного ліхтаря в темну пору доби. При перевірці транспортного засобу виявлено, що він не пройшов обов’язковий технічний контроль, хоча підлягає такому контролю, чим повторно протягом року вчинив порушення передбачене частиною 1-3 ст.121 КУпАП, а саме 09.08.2017 року за ч.1 ст. 121 КУпАП.
Вивчивши протокол та матеріали справи, вважаю за необхідне повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Тернопільській області матеріали справи про адміністративне правопорушення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 431115 від 01 серпня 2018 року, складено із порушенням вимогст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Проте, зазначені вимоги закону в протоколі про адміністративне правопорушення не виконані.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано об"єктивну сторону правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_1
Зокрема, пунктом 31.3 «б» Правил дорожнього руху передбачено, що забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю). Вказана норма закону є бланкетною, що зобов'язує особу, яка складає протокол, при викладені суті правопорушення зазначати конкретні норми законодавства, які порушила особа, а саме, яким нормативним актом передбачено обов'язок проходження технічного контролю водієм транспортного засобу і чи підлягає транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 технічному контролю.
Пунктом 5 Розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженоїнаказом МВС України №1395 від 7 листопада 2015 року передбачено, що у разі встановлення повторності правопорушення до протоколу (якщо протокол складається) долучається довідка, у якій міститься інформація про дату вчинення попереднього адміністративного правопорушення і прийняте в справі рішення.
Долучена копія постанови серії АР №699184 від 09.08.2017 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності без приєднання довідки, передбаченої пунктом 5 Розділу VII вищевказаної Інструкції, не може бути доказом вчинення особою повторного адміністративного правопорушення, оскільки вказана постанова могла бути оскаржена в порядку адміністративного судочинства та скасована.
Керуючись ст. 256, 268, 277-2, 278 КУпАП,-
п о с т а н о в и л а:
Повернути протокол серії БР № 431115 від 01 серпня 2018 року, складений інспектором роти №1 батальйону УПП в Тернопільській області ОСОБА_2 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121КУпАП та додані матеріали до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Тернопільській області для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Головенко О.С.
27.08.2018