
Справа № 127/4297/18
Провадження 2/127/716/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2018 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Антонюка В.В.
при секретарі: Гончаруку І.О.,
за участі: представника позивача ОСОБА_1 відповідача ОСОБА_2 представника відповідача ОСОБА_3 представника третьої особи: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог на боці відповідача – Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради про встановлення факту постійного проживання, визнання права на реєстрацію за місцем постійного проживання, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа. Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні заявила клопотання про закриття провадження у справі, мотивуючи його тим, що предметом даного позову є правові вимоги, що не входять до визначеного ст. 20 КАС України переліку вимог предметної юрисдикції Вінницького міського суду Вінницької області, як адміністративного суду. Представник позивача ОСОБА_1 заперечувала проти задоволення клопотання. Відповідач ОСОБА_2 підтримала клопотання та просила задоволити. Представник третьої особи ОСОБА_6 підтримав заявлене клопотання. Заслухавши думку учасників процесу та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання, з огляду на наступне. Відповідно до частини першої статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами. Як вбачається з матеріалів справи, предметом позовних вимог є дві позовних вимоги:
- встановити факт постійного проживання позивача в будинку номер 6 за адресою: вул. Івана-Павла II в м. Вінниці та його права на реєстрацію в цьому будинку без згоди ОСОБА_2;
- зобов’язати Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради зареєструвати позивача за адресою: вул. Івана-Павла II в м. Вінниці без згоди ОСОБА_2 та внести ці дані до Реєстру територіальної громади м. Вінниці; Оскільки, у сторін існує спір про право, то перша вимога підлягає розгляду в порядку позовного цивільного судочинства. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження. Публічно-правовим спором, згідно з пунктом 2 частини першої статті 4 КАС України, є спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв’язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій. Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. Таким чином, позовна вимога позивача щодо зобов’язання Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради зареєструвати його за адресою: вул. Івана-Павла II в м. Вінниці без згоди ОСОБА_2 та внести ці дані до Реєстру територіальної громади м. Вінниці, не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та не підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області, як адміністративному суду. Відповідно до частини першої статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Згідно з частиною першою статті 256 ЦПК України якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 255 цього Кодексу, суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ. З огляду на вищезазначене суд вважає за необхідне повідомити позивачу, що розгляд вимоги щодо зобов’язання вчинити дії відноситься до юрисдикції Вінницького окружного адміністративного суду. Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 19, 255, 256, 260 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання задоволити частково. Провадження у справі №127/4297/18 за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог на боці відповідача – Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради про встановлення факту постійного проживання, визнання права на реєстрацію за місцем постійного проживання в частинні позовних вимог, щодо зобов’язання Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради зареєструвати позивача за адресою: вул. Івана-Павла II в м. Вінниці без згоди ОСОБА_2 та внести ці дані до Реєстру територіальної громади м. Вінниці - закрити. Повідомити позивачу, що розгляд даної вимоги віднесено до юрисдикції Вінницького окружного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області.
Суддя: