
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у прийнятті звіту про
виконання судового рішення
05 липня 2018 року № 810/450/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов звіт ГУ Пенсійного фонду України у Київській області про виконання рішення суду в даній адміністративній справі від 20.04.2018.
У звіті вказується про те, що на виконання рішення суду ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії у порядку, визначеному судовим рішенням, його сума становить 10 332,99 грн. та буде виплачена позивачу у порядку, визначеному постановою КМ України від 21.02.2018 № 103.
Представники сторін, належним чином повідомлені про розгляд звіту, до судового засідання не прибули, з клопотанням про відкладення засідання до суду не звертались.
На підставі ч. 9 ст. 205, ч. 4 ст. 382 КАС України судом прийнято рішення про розгляд звіту у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та вивчивши доводи, які викладені заявником, судом встановлено.
ОСОБА_1 у січні 2018 року звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 11.04.2018 адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України від 23.12.2015 №900-VІІІ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268" на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення від 01.06.2017 №П-3252.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 23.12.2015 №900-VІІІ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268" на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення від 01.06.2017 №П-3252, починаючи з 01.01.2016.
У решті позовних вимог відмовлено.
Також вказаним рішенням встановлено судовий контроль за його виконанням шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області подати у місячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіту про виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, гарантує право особи на виконання судового рішення, винесеного на її користь, протягом розумного строку.
Частиною 1 ст. 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Розглянувши звіт ГУ Пенсійного фонду України у Київській області про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 у даній справі, суд не вбачає підстав для його прийняття у зв'язку із тим, що суб'єктом владних повноважень, відповідальним за виконання рішення, не надано будь-яких доказів на підтвердження доводів перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 23.12.2015 №900-VІІІ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", від 18.11.2015 №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268" на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення від 01.06.2017 №П-3252, починаючи з 01.01.2016.
Посилання ГУ Пенсійного фонду України у Київській області на положення Постанови КМ України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» суд оцінює критично та вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, у мотивувальній частині рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 у даній справі судом зроблено висновок про те, що дана Постанова КМ України не підлягає застосуванню у спірних правовідносинах, оскільки нею встановлено новий порядок перерахування та виплати пенсій пенсіонерам внутрішніх справ.
Вказаною постановою було внесено певні зміни до порядку та процедури перерахунку та виплати пенсій, однак, відповідно до ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Постанова від 21.02.2018 № 103 прийнята після виникнення спірних правовідносин і звернення позивача з позовом до суду та погіршує його становище в частині строків виплати належної йому пенсії, а відтак, не підлягає застосуванню судом у спірних правовідносинах при прийнятті цього рішення.
Згідно ч. 2 ст. 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням відсутності підстав для прийняття звіту ГУ Пенсійного фонду України у Київській області про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 у даній справі, суд вважає за необхідне встановити новий строк для подання звіту про виконання вказаного судового рішення.
Термін такого строку на переконання суду повинен становить 10 днів, який рахувати з дня отримання копії даної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись ст. 382 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області у прийнятті звіту про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 у справі № 810/450/18.
Встановити новий строк для подання звіту щодо виконання судового рішення в адміністративній справі № 810/450/18, а саме - десять днів із дня отримання Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області копії даної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.