
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
15 серпня 2018 р. Справа № 802/1763/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Чернюк Алли Юріївни,
за участю:
секретаря судового засідання: Павліченко Аліни Володимирівни
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: Кукурузи Юрія Миколайовича
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу
за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_3
до: Козятинської міської ради Вінницької області
про: визнання протиправним та скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_3.) звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Козятинської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині».
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначила, що вона є фізичною особою - підприємцем та здійснює свою підприємницьку діяльність у сфері торгівлі. 04.05.2018 року вона отримала ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, яка дійсна з 14.05.2018 року по 14.05.2019 року.
Разом з цим, Козятинською міською радою Вінницької області 01.06.2018 року прийнято рішення №1065 - VII «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині». З вказаним рішенням позивач не погоджується, оскільки вважає, що приймаючи його Козятинська міська рада вийшла за межі свої повноважень. Крім того, на думку позивача, оскаржуване рішення суперечить та прийняте з порушенням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».
18.07.2018 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому, представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Як підставу для відмови у задоволенні позовних вимог представник відповідача вказав, що приймаючи оскаржуване рішення Козятинська міська рада керувалась Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових", а також висновком комісії з питань законності правопорядку регламенту, депутатської діяльності, етики, топоніміки, контролю за діяльністю виконавчих органів ради, гуманітарних питань, соціального захисту населення, молодіжної політики, спорту та медичного обслуговування до повноважень якої, відповідно до п. 3.1.1 Положення про постійні комісії Козятинської міської ради 7 скликання затвердженого рішенням №8 сесії Козятинської міської ради від 18.11.2015 року, належить розгляд на відповідність законам та іншим нормативно правовим проектів рішень міської ради. Тому, на думку представника відповідача, можна вважати, що до повноважень цієї комісії входять питання реалізації державної регуляторної політики в розумінні ст.31 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", оскільки дана норма не зобов'язує орган місцевого самоврядування створювати постійні комісії з питань реалізації державної регуляторної політики, а лише надає можливість їх створення.
Крім того, представник відповідача зазначив, що 25.04.2018 року виконавчим комітетом Козятинської міської ради прийнято рішення №144 "Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 30.11.2017 року №428 "Про підготовку проектів регуляторних актів виконавчого комітету міської ради на 2018 рік та затвердження плану -графіка здійснення відстеження результативності регуляторних актів на 2018 рік", яким до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік внесено проект рішення про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині.
Також, як наголосив представник відповідача, 27.04.2018 року проект рішення про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині, разом із аналізом регуляторного впливу оприлюднено на офіційному сайті Козятинської міської ради.
26.07.2018 року на адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив. У відповіді на відзив, представник позивача вказує на те, що рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині», яке є регуляторним актом, прийнято із суттєвим порушення процедури його прийняття, яка визначена законом «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності». З огляду на вказані обставини, на думку представника позивача, оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 19.06.2018 року позовну заяву ФОП ОСОБА_3 залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви. Відповідно до заяви позивача від 02.07.2018 року, недоліки позовної заяви усунуто.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 03.07.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено до підготовчого судового розгляду.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 02.08.2018 закрито підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Крім того, вказав, що рішення Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині» суттєво обмежує його права, як підприємця. Також, звернув увагу суду, що таке рішення є протиправним оскільки прийняте із порушенням встановленої чинним законодавством процедури для прийняття регуляторного акту.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив в повному обсязі. Вказав, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідач діяв в межах повноважень, на підставі та в порядку визначеним Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових» та Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_3 є фізичною особою - підприємцем та здійснює свою підприємницьку діяльність у сфері торгівлі (а.с. 22).
04.05.2018 року позивач отримала ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, яка дійсна з 14.05.2018 року по 14.05.2019 року (а.с. 23).
01.06.2018 року Козятинською міською радою Вінницької області прийнято рішення №1065 - VII «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині».
Вказаним рішенням, крім іншого, заборонено реалізацію алкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання, крім закладів ресторанного господарства, на території міста Козятин у період з 22 години 00 хвилин до 6 години 00 хвилин (а.с.15).
Вважаючи вказане рішення відповідача протиправним ФОП ОСОБА_3 звернулась до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Оскаржуване рішення органу місцевого самоврядування є нормативно - правовим актом, оскільки містить адміністративно - правові норми, які регламентують однотипні суспільні відносини у певних галузях.
Відповідно до частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Як зазначалося, позивач є господарюючим суб'єктом, що здійснює реалізацію алкогольних напоїв, відповідно до ліцензії №80232-64-02490 від 04.05.2018 року. Таким чином, суд вважає, що позивач у даній справі є суб'єктом правовідносин, які регламентуються оскаржуваним рішенням органу місцевого самоврядування.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування» (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно статті 25 вказаного Закону сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Відповідно до положень статті 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
Органи місцевого самоврядування відповідно до частини першої статті 144 Конституції України в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Загальна і виключна компетенція сільських, селищних, міських рад встановлена статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування».
Водночас, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових» від 22.03.2018 року частину першу статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповнено пунктом 44-1 такого змісту: встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці».
Крім того, вказаним законом, доповнено статтю 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" частиною дев'ятою такого змісту: «Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби".
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових» набрав чинності 25.04.2018 року.
Таким чином, законодавець чітко передбачив повноваження органів місцевого самоврядування на встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби.
Слід вказати, що в судовому засіданні повноваження відповідача на прийняття рішення з питань заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб'єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням органів місцевого самоврядування час доби, представником позивача не заперечувалось.
Надаючи оцінку процедурі прийняття оскаржуваного рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині», яке є регуляторним актом, суд зазначає наступне.
Порядок прийняття рішень Козятинською міською радою Вінницької області регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування», Регламентом Козятинської міської ради Вінницької області та іншими нормативними актами.
Відповідно до частини 12 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон № 1160-IV).
Відповідно до статті 31 Закону № 1160-IV, сільські, селищні, міські, районні у містах, районні та обласні ради з метою реалізації покладених на них цим Законом повноважень у здійсненні державної регуляторної політики можуть створювати у своєму складі постійні комісії з питань реалізації державної регуляторної політики або можуть покладати ці повноваження на одну з існуючих постійних комісій відповідної ради (далі - відповідальна постійна комісія).
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад з метою реалізації покладених на них цим Законом повноважень у здійсненні державної регуляторної політики створюють у своєму складі в межах граничної чисельності структурні підрозділи з питань реалізації державної регуляторної політики або покладають реалізацію цих повноважень на один з існуючих структурних підрозділів чи окремих посадових осіб відповідного виконавчого органу ради (далі - відповідальний структурний підрозділ).
Згідно приписів ст. 1 Закону № 1160-IV регуляторний акт - це прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.
Суд наголошує, що оскаржуване рішення Козятинської міської ради Вінницької області є регуляторним актом, оскільки воно спрямоване на правове регулювання господарських відносин, розраховане на неодноразове застосування і щодо невизначеного кола осіб.
Отже, рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині» повинно прийматися у відповідності до процедури, встановленої нормами Закону № 1160-IV.
Відповідно до статті 36 Закону № 1160-IV, регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений.
У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до Закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.
Отже, за вимогами Закону, регуляторний акт не може бути прийнятий, якщо відсутній аналіз регуляторного впливу або проект регуляторного акта не був оприлюднений.
Статтею 1 Закону №1160 передбачено, що аналіз регуляторного впливу - документ, який містить обґрунтування необхідності державного регулювання шляхом прийняття регуляторного акта, аналіз впливу, який справлятиме регуляторний акт на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики.
Згідно статті 8 Закону №1160, стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу. Аналіз регуляторного впливу готується до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій. Аналіз регуляторного впливу підписується розробником проекту регуляторного акта, а в разі якщо розробником проекту є регуляторний орган, інший орган, установа чи організація - керівником цього органу, установи чи організації.
Згідно статті 34 Закону №1160, у разі внесення на розгляд сесії ради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу відповідальна постійна комісія приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особі, яка внесла цей проект.
Аналізуючи наведені норм законодавства, суд зазначає, що стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником повинен готуватись аналіз регуляторного впливу.
Як видно з матеріалів справи, разом з проектом оскаржуваного рішення, суб'єктом внесення регуляторного акту на розгляд сесії Козятинської міської ради, а саме депутатом Козятинської міської ради Марією Мудрою, розроблено та подано аналіз регуляторного впливу (а.с. 19-21).
Відтак, вимоги статті 34 Закону №1160 в частині наявності аналізу регуляторного впливу проекту регуляторного акту дотримано.
Також, відповідно до положень ст. 9 Закону №1160, кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань. Про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону. У випадках, встановлених цим Законом, може здійснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта. Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу. Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Статтею 13 Закону №1160 встановлено, що план діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації цього регуляторного органу, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених цим регуляторним органом, та/або шляхом розміщення плану та змін до нього на офіційній сторінці відповідного регуляторного органу в мережі Інтернет.
Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.
Відповідно до статті 35 Закону №1160, оприлюднення з метою одержання зауважень і пропозицій проектів регуляторних актів, прийняття яких належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а також сільських, селищних та міських голів, проводиться до внесення цих проектів на розгляд засідання відповідного виконавчого органу ради або до внесення їх на затвердження відповідному сільському, селищному, міському голові.
Аналізуючи наведені норм законодавства, суд зазначає, що проект регуляторного рішення повинен бути опублікований для надання зауваження та пропозиції, строк оприлюднення не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці до розгляду такого акту. При цьому, перевага опублікування проекту акту належить саме друкованому засобів масової інформації розробника проекту, за його наявність, та на офіційній сторінці в мережі Інтернет розробника проекту у разі відсутності.
Як видно з матеріалів справи, з метою дотримання наведених вимог Закону №1160 проект спірного рішення, як регуляторного акту, був опублікований на офіційній сторінці Козятинської міської ради Вінницької області в мережі Інтернет. Вказані обставини підтверджуються скріншотами з офіційного сайту Козятинської міської ради Вінницької області в мережі Інтернет (а.с. 52). При цьому, опублікування проекту оскаржуваного регуляторного акту здійснено у строки, що визначені чинним законодавством (не менше ніж один місяць та не більше ніж три місяці до розгляду такого акту).
Отже, порушення порядку опублікування проекту спірного рішення судом не встановлено, відтак вимоги Закону №1160 щодо оприлюднення проекту регуляторного акта відповідачем дотримано в повному обсязі.
Крім того, відповідачем дотримано вимоги ч. 4 ст. 7 Закону №1160. Так, відповідно до змісту вказаної норми якщо регуляторний орган готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого цим регуляторним органом плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, цей орган повинен внести відповідні зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до цього регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.
Зокрема, 25.04.2018 року виконавчим комітетом Козятинської міської ради прийнято рішення № 144 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 30.11.2017 року № 428 «Про підготовку проектів регуляторних актів виконавчого комітету міської ради на 2018 рік та затвердження плану - графіка здійснення відстеження результативності регуляторних актів на 2018 рік», яким до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік внесено проект рішення про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних , слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині (а.с.53-56).
Суд погоджується, що в процесі прийняття оскаржуваного рішення відповідачем ймовірно допущено певні формальні порушення під час підготовки проекту регуляторного акту, зокрема в частині відсутності дати надання рекомендації постійної комісії з питань законності, правопорядку, регламенту, депутатської діяльності, етики, топоніміки, контролю за діяльністю виконавчих органів ради, з гуманітарних питань, соціального захисту населення, молодіжної політики, спорту та медичного обслуговування. Проте вказані формальні порушення, не є критичними та не можуть бути безумовною підставою для скасування рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині», оскільки фактично рекомендація вказаної комісії надано. Крім того, рекомендацію надано і постійною комісією з питань фінансів, бюджету та соціально - економічного розвитку.
Таким чином, суд дійшов до висновку щодо відсутності підстав для скасування рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині».
Підсумовуючи, суд зазначає, що за наявності законодавчо визачених повноважень Козятинської міської ради Вінницької області на прийняття оскаржуваного рішення та дотримання основних вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», регуляторний акт - рішення від 01.06.2018 року №1065 - VII 27 сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час в м. Козятині», є правомірним та скасуванню не підлягає. Таким чином в задоволенні позовних вимог ФОП ОСОБА_3 слід відмовити в повному обсязі.
З огляду на те, що у задоволенні позовних вимог позивача відмовлено, судові витрати, які ним понесені, відповідно до вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1)
Відповідач: Козятинська міська рада Вінницької області (Код ЄДРПОУ 23063121, адреса: 22100, Вінницька область, м. Козятин, вул. Героїв Майдану, 20)
Копію рішення у повному обсязі виготовлено: 20.08.2018
Суддя Чернюк Алла Юріївна