
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
20 серпня 2018 року м. Кропивницький Справа № 811/1572/18
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Кармазиної Т.М.
за участю секретаря - Сириці І.О.
за участю представника заявника - Кравченко І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради Кіровоградської області про розстрочення виконання судового рішення по справі за позовом керівника Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області, в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головне управління державної фіскальної служби у Кіровоградській області до комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради Кіровоградської області про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебувала адміністративна справа №811/1572/18 за позовом керівника Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головне управління ДФС у Кіровоградській області, до комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради про стягнення податкового боргу.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 року у цій справі позов задоволено, стягнуто з комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради кошти з рахунків у банках, що обслуговують такого платника, на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 2509772,53 грн., з яких 2479501,89 грн. - заборгованість з податку на додану вартість та 30270,64 грн. - заборгованість з військового збору (а.с.63-64).
До суду надійшла заява комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради, в якій він просить суд розстрочити виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 року про стягнення податкового боргу у сумі 2509772,53 грн. строком на 12 місяців.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав подану заяву та просив її задовольнити посилаючись на надані докази скрутного матеріального становища.
Представники прокуратури та ГУ ДФС у Кіровоградській області в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
У відповідності до ч.2 ст.378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Заслухавши доводи представника заявника, дослідивши документи, надані на підтвердження обставин, викладених у заяві, та матеріали адміністративної справи, суд дійшов до таких висновків.
Частинами 1 статті 378 КАС України передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до частин 2, 3 статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Стягнення з відповідача коштів у даній справі спрямоване на погашення його заборгованості зі сплати податків до бюджету.
Згідно з частиною 3 статі 378 КАС України підставою для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до частини 5 статі 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Матеріали справи свідчать, що основним видом діяльності КП "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради є надання послуг населенню.
Подані відповідачем до суду звіт про фінансовий стан на 31.03.2018 року, звіт про сукупний дохід за І квартал 2018 року обґрунтовують неможливість своєчасного погашення заявником податкового боргу (а.с.125 - 126).
Судом також установлено, що відповідачем погашався податковий борг, стягнутий з нього за рішеннями судів та розстрочений ними за відповідними графіками (а.с.137 - 156).
Аналіз змісту зазначених документів свідчить про неможливість одночасного погашення заявником всієї суми заборгованості, стягнутої за постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.06.2018, так як його наслідком стане подальше накопичування заборгованості підприємства.
Відтак, наведені відповідачем обставини, які свідчать про наявність загрози виникнення та накопичення нового податкового боргу, а також його скрутне фінансове становище, об'єктивно впливають на можливість виконання судового рішення, істотно ускладнюють його виконання. Отже заяву відповідача про розстрочення виконання судового рішення слід задовольнити на запропонованих ним умовах, які узгоджуються зі строками, установленими частиною 5 статті 378 КАС України.
Керуючись ст.ст.243, 248, 256, 293-297, 378 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву Комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради Кіровоградської області про розстрочення виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27 червня 2018 року у справі №811/1572/18 за позовом керівника Олександрійської місцевої прокуратури Кіровоградської області, в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головне управління державної фіскальної служби у Кіровоградській області до комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради Кіровоградської області про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Розстрочити виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27 червня 2018 року у справі №811/1572/18 про стягнення з комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради Кіровоградської області коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 2 509 772,53 грн. (два мільйони п'ятсот дев'ять тисяч сімсот сімдесят дві грн. 53 коп.) (з яких 2479501 грн. 89 коп. заборгованість з податку на додану вартість та 30270 грн. 64 коп. заборгованість з військового збору) строком на 12 місяців, шляхом сплати суми заборгованості 2 509 772,53 грн., щомісяця рівними частинами по 209 147,71 грн. починаючи з 01 вересня 2018 року по 31 серпня 2019 року.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Повний текст ухвали складено - 23.08.2018.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина