Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2010 р. справа № 2а-618/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кошкош О.О.
при секретарі
при секретарі Гумуржи Т.В.
за участю
за участю
представника позивача Долгих Н.Д.
представника відповідача Субічева А.І.
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з позовом до Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» про стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін.
В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведена перевірка Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» на предмет додержання порядку формування та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги. За матеріалами проведеної перевірки встановлено, що у період з 01.03.2007 року по 31.10.2007 року завищена вартість послуги з утримання упорядкованого житла та прибудинкових територій за рахунок невірного застосування порядку округлення плати за послуги по дератизації 1 кв.м. площі квартир.
За матеріалами проведеної перевірки прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 04.03.2008 року № 20, яке направлено відповідачу рекомендованим листом для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій у розмірі 18720,48 грн.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 04.03.2008 № 05-04/20-20.
Позивач посилається на те, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" стягується у судовому порядку.
Просив стягнути з відповідача суми економічних санкцій в розмірі 18720,48 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та надав пояснення аналогічні викладеним в позові.
Представник відповідача в судовому засіданні наполягав на відмові в задоволені позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до ст. 13 Закону України „Про ціни та ціноутворення” державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Таким урядовим органом контролю є Державна інспекція з контролю за цінами, яка діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому (п.п. 1, 2 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819).
У відповідності до п. 11 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Державна інспекція з контролю за цінами має територіальні органи - державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення. Керівники територіальних органів призначаються на посаду та звільняються з посади Міністром економіки.
Таким чином, відповідач - Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області є суб’єктом владних повноважень, який у даних правовідносинах здійснює повноваження з контролю за цінами, наданими їй вищенаведеними нормативно-правовими актами.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведена перевірка Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс», за результатами якої складений акт №15 від 19.02.2008 року, яким встановлено порушення порядку застосування регульованих тарифів на послуги з утримання житла за рахунок включення до вартості послуг тарифи на які регулюються, не виконаних робіт з дератизації підвальних приміщень за період з 01.03.2007 року по 31.10.2007 року.
За матеріалами проведеної перевірки прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 04.03.2008 року № 20, яке направлено відповідачу рекомендованим листом для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій у розмірі 18720,48 грн. та направлена претензія від 04.03.2008 № 05-04/20-20.
Суд вважає за необхідне зазначити, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 04.03.2008 року № 20 було предметом розгляду по справі № 2а-4121/09/0570 за позовом Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» до Державної інспекції по контролю за цінами в Донецькій області про скасування рішення від 04.03.2008 року № 20.
Так, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 06.07.2009 року у задоволені позову Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» відмовлено.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.11.2009 року постанова Донецького окружного адміністративного суду від 06.07.2009 року по справі № 2а-4121/09/0570 скасована, позов Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» до Державної інспекції по контролю за цінами в Донецькій області про скасування рішення від 04.03.2008 року № 20 задоволений частково, а саме рішення від 04.03.2008 року № 20 скасовано в сумі 12871,02 грн.
Відповідно до частини п'ятої статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частиною першою статті 255 Кодексу встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Так, Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.11.2009 року встановлено, що необґрунтовано одержана Дзержинським комунальним підприємством «Дзержинськжитлосервіс» сума виручки повинна розраховуватися як різниця між необґрунтовано отриманою виручкою за послуги дератизації, яка складає 6240,16 грн. та зайво нарахованими коштами за послуги дезінсекції, а саме: 6240,16 – 4290,34= 1949,82 грн.
Крім того, штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки буде складати 1949,82*2=3899,64 грн. Загальна сума економічних санкцій складає 1949,82+3899,64=5849,46 грн.
Суд приходить до висновку, оскільки рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 04.03.2008 року № 20 скасовано в сумі 12871,02 грн. постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.11.2009 року, позов підлягає частковому задоволенню, а з відповідача підлягає стягненню сума економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 5849,46 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254, п.2-1 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» про стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін – задовольнити частково.
Стягнути з Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» суму економічної санкції у розмірі 5849,46 грн. за порушення державної дисципліни цін в доход бюджету на р/р № 31117106700026 в УДК м. Дзержинська, отримувач – УДК м. Дзержинська, банк отримувач – ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34687216, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100.
В іншій частині позову – відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кошкош О.О.