Справа № 2а – 150-10\2270\7
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2010 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Петричковича А.І., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Полонському районі Хмельницької області до Полонської Житлово-експлуатаційної контори, про стягнення податкової заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
11 січня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що відповідач має податковий борг по податку на додану вартість, який за період з 21.04.2009 року по 08.12.2009 року становить 77479,68 гривень, що підтверджується деклараціями і рішеннями про застосування фінансових санкцій.
Просить, посилаючись на Закони України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", «Про систему оподаткування», стягнути з відповідача заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 77479,68 гривень.
Сторони до суду не з»явились, однак надіслали заяви про розгляд справи у їх відсутності, тому суд згідно вимог ч.3 ст. 122 КАС України розглядає справу у письмовому провадженні. У своїй заяві відповідач також зазначив, що визнає повністю позовну вимогу.
Дослідивши докази суд вважає, що позов підлягає до задоволення, зважаючи на наступне.
Згідно розрахунку суми позовних вимог, податкових повідомлень-рішень №0001861501 від 08.04.2009 року, №0001871501від 08.04.2009 року, №0002611501 від 06.03.2009 року, №0002741501 від 08.07.2009 року, №0005161501 від 09.10.2009 року та декларацій №5458, №7597, №8510, №11482, №13909, №14483, №17124, 19501 податковий борг відповідача становить 77479,68 гривень.
Суд приймає визнання відповідачем позову, так як це не порушує закон і чиї-небудь права, свободи чи інтереси. Також суд вважає, що посилання позивача у позовній заяві на ст. 60 КАС України та права звернути стягнення на активи платника податку є безпідставним, адже до цього позову не має жодного відношення прокурор і у матеріалах справи не має рішення податкового органу про звернення на активи.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до п. 5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" п одаткове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п. 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
Відповідно до п. 10.4 ст.10 Закону України «Про податок на додану вартість» контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету здійснюється відповідним податковим органом, а при імпорті товарів із сплатою податку при його митному оформленні - відповідним митним органом за правилами, встановленими спільним рішенням центральних податкового та митного органів.
Таким чином судом встановлено, що позивач довів позовну вимогу, адже податковий орган діяв в межах повноважень і закону, а наявність боргу відповідача по податку на додану вартість із застосованими штрафними (фінансовими) санкціями доведена доказами, перевірені судом.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про податок на додану вартість», Законом України «Про державну податкову службу в Україні» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 158 – 163, 167, 181, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Полонської житлово-експлуатаційної контори, ідентифікаційний код 03356230 на користь держави в особі державної податкової інспекції в Полонському районі Хмельницької області заборгованість по податку на додану вартість з урахування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 77479,68 гривень ( сімдесят сім тисяч чотириста сімдесят дев»ять гривень шістдесят вісім копійок).
Копії постанови надати сторонам.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.
Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий