Постанова № 7602501, 25.12.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.12.2009
Номер справи
2а-19222/09/0370
Номер документу
7602501
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-19222/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Плахтій Н.Б.,

при секретарі Тиновському Д.В.,

за участю представника позивача Романовської Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького районного центру зайнятості до Приватного підприємства «Екопродукт» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені,

ВСТАНОВИВ:

Луцький районний центр зайнятості (далі – позивач) звернувся з позовом до Приватного підприємства «Екопродукт» (далі –відповідач, ПП «Екопродукт») про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та пені в сумі 138,08 грн. Позов обгрунтовується тим, що згідно проведеної перевірки відповідача з питань правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття було встановлено несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за період з 28.11.2008 р. по 31.07.2009 р. Недоїмка зі сплати страхових внесків становить 131,26 грн., пеня – 6,82 грн. Загальну суму заборгованості – 138,08 грн. позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві, та просив його задовольнити.

Відповідач заперечень на позов не подав, в судове засідання свого представника не направив втретє, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, тому справу розглянуто судом за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.

Судом встановлено, що ПП «Екопродукт» зареєстроване у Луцькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 24.02.2004 року №35473640.

Частиною 1 статті 2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року №1533-ІІІ (далі –Закон №1533-ІІІ) передбачено, що Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в обов’язковому порядку фінансує витрати пов’язані з наданням матеріального забезпечення у випадку безробіття та соціальних послуг в обсягах передбачених законом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.16 Закону №1533-ІІІ, джерелами формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників-роботодавців, застрахованих осіб, що сплачують на умовах і в порядку передбачених законодавством.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону №1533-ІІІ, роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків до Фонду.

Згідно ст.38 Закону №1533-ІІІ, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №157 від 08.10.2009 року з додатками відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 131,26 грн., в зв'язку з чим нараховану пеню сумі 6,82 грн.

Стаття 12 Закону №1533-ІІІ встановлює, що функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладаються на органи державної влади зайнятості.

У відповідності до ч.1 ст.18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Частина 2 статті 18 названого вище Закону передбачає, що державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості АРК, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.

За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Луцький районний центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Оскільки за ПП «Екопродукт» рахується недоїмка по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на яку нарахована пеня, в добровільному порядку суму заборгованості відповідач не сплатив, тому суд приходить до висновку про підставність позовних вимог про стягнення з відповідача на користь Луцького районного центру зайнятості заборгованості по сплаті страхових внесків та пені в сумі 138,08 грн.

Керуючись ст.ст.11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Екопродукт» на користь Луцького районного центру зайнятості заборгованість по сплаті страхових внесків та пеню в загальній сумі 138 (сто тридцять вісім) грн. 08 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – з 29 грудня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий-суддя                     Н.Б.Плахтій