
Справа № 544/976/18
№ пров. 3/544/221/2018
Номер рядка звіту 251
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2018 року Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Ощинської Ю.О.,
за участі секретаря судового засідання – Пірогова В.Г.,
прокурора Пирятинського відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області –ОСОБА_1,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, у відношенні:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, має на утриманні матір похилого віку, депутата Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області 7 скликання, працюючої головним бухгалтером Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, паспорт серії КН № 184440 виданий Пирятинським РВ УМВС України Полтавській області 29.07.1996, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
у с т а н о в и л а :
ОСОБА_2, будучи депутатом Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області 7 скликання, являючись згідно п. п. «б» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 52 вказаного Закону, не подала, у встановлений Законом десятиденний строк (не пізніше 21.05.2017), на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття права власності на житловий будинок з господарськими будівлями за адресою Полтавська обл., Пирятинський район, с. Березова Рудка, вул. Центральна, 65, загальною площею 236,7 м2 та земельну ділянку №5323880700:00:056:0016, розташовану за адресою Полтавська обл., Пирятинський район, Березоворудська сільська рада, загальною площею 8,8720 га, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
У відповідності до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до частини першої статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
ОСОБА_2 з 2015 року є депутатом Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області та у відповідності до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
У відповідності п. п. «б» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на 16.09.2016 року), ОСОБА_2 є суб'єктом, на яку поширюється дія вказаного закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, нлчений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агенствоство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, вноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089). Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подаються виключно в електронній формі, їх паперова копія не подається. Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Націонаонального агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно- правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після вклячення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за заповітом №428 від 11.05.2017 року ОСОБА_2 прийняла у спадщину житловий будинок з господарськими будівлями за адресою Полтавська область Пирятинський район с. Березова Рудка, вул. Центральна, 65, загальною площею 236,7 м2 та вартістю 329 985,00 грн.
Відповідно до витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 47669412 від 11.05.2017 року ОСОБА_2 прийняла у спадщину житловий будинок з господарськими будівлями за адресою Полтавська область Пирятинський район с. Березова Рудка, вул. Центральна, 65, зальною площею 236,7 м2, тобто ОСОБА_2 набула право власності на нерухоме майно 11.05.2017 року.
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 129735538 від 04.07.2018 за ОСОБА_2 11.05.2017 зареєстровано житловий будинок з господарськими будівлями за адресою Полтавська область Пирятинський район с. Березова Рудка, вул. Центральна, 65, загальною площею 236,7 м2.
Окрім того, відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за заповітом №432 від 11.05.2017 ОСОБА_2 прийняла у спадщину земельну ділянку №5323880700:00:056:0016, розташовану за адресою Полтавська область Пирятинський район Березоворудська сільська рада, загальною площею 8,8720 га.
Згідно Витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №86783384 від 11.05.2017 та № 129736188 від 04.07.2018 за ОСОБА_2 11.05.2017 зареєстровано земельну ділянку №5323880700:00:056:0016, розташовану за адресою Полтавська область Пирятинський район Березоворудська сільська рада, загальною площею 8,8720 га, тобто ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку 11.05.2017 року.
Відповідно до пункту 2.5. Додаткової угоди від 02.09.2015 до договору оренди землі від 17.05.2012 зареєстрованого 01.06.2012 за №532380004001934, нормативна грошова оцінка вищевказаної земельної ділянки становить 248781,44 грн. (в цінах 2015 року).
Таким чином, на момент набуття права власності на вищевказану нерухомість та землю, ОСОБА_2 була відома вартість майна, яке вона успадкувала.
Згідно інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_2 28.04.2017 та 28.03.2018 подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічні декларації за 2016 та 2017 роки, та виправлену декларацію за 2016 рік.
В той же час повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття ОСОБА_2 11.05.2017 права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку, розташованих натериторії Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, та загальна вартість яких на дату набуття складає : 329 985,00 грн + 248 781,44 грн = 578 766,44 грн, що становить - 362 (578766,44 грн: 1 600 грн = 361,729) прожиткових мінімумів, встановлених працездатних осіб на 1 січня 2017 року, на офіційний сайт НАЗК не подано і до теперішнього часу.
Оскільки ОСОБА_2 набула право власності на вищезазначене майно – 11.05.2017, то остання відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у зв'язку із суттєвої зміною у майновому стані (набуття у аласність нерухомості та землі) у десятиденний строк з моменту набуття права власності на майно зобов'язана була повідомити про це Національне агентство, і саме не пізніше 21.05.2017.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи депутатом Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", не подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття 11.05.2017 права власності на житловий будинок з господарськими спорудами та земельну ділянку.
Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до реєстру.
Відповідно ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.
Згідно пояснення ОСОБА_2, вона була обізнана в тому, що повинна подавати щорічну декларацію, також знала, що в 10 денний термін повинна подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку із набуттям права власності на житловий будинок з господарськими спорудами та земельну ділянку, так як на сесіях сільської ради та на постійних депутатських комісіях постійно наголошувалось про необхідність повідомлення НАЗК у випадку зміни в майновому стані. Коли 11.05.2017 вона успадкувала житловий будинок з господарськими спорудами та земельну ділянку, вартістю 329 985,00 грн та 248 781,44 грн відповідно, то не повідомила про суттєві зміни в майновому стані на сайт НАЗК так як була дуже зайнята. В цей час вона не хворіла і не перебувала за кордоном. Свою вину щодо не подання повідомлення про суттєвізміни в майновому стані вона визнала повністю.
Відповідно до листа голови Березоворудської сільської ради нського району Полтавської області ОСОБА_3, депутати на сесіях сільської ради та на постійних депутатських комісіях попереджались про своєчасність подання е-декларацій, достовірність їх заповненняа особисту відповідальність за внесення даних, тому ОСОБА_2 була належним чином ознайомлена та обізнана щодо обов'язку подавати на сайт НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Також слід зазначити, що ОСОБА_2 28.04.2017 та 28.03.2018 подавала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на нання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічні декларації 2016, 2017 роки та виправлену декларацію за 2016 рік, тобто ОСОБА_2 достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції»
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні корупційного діяння за вищевикладених обставин визнала повністю та щиро розкаялася у вчиненому.
Прокурор підтримав викладені у протоколі обставини вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_2
Вина ОСОБА_2 також підтверджується наявними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП № 185 від 07.08.2018, рішенням Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області №13 від 10.04.2006 про призначення ОСОБА_2 на помаду головного бухгалтера Березоворудської сільської ради, письмовими поясненнями ОСОБА_2, копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом НМО 226475 від 11.05.2017, витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 47669412 від 11.05.2017, копією інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотеки, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта, свідоцтва про право на спадщину за заповітом № НМО 226479 від 11.05.2017, витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обмежень, копією інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотеки, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта № 129736188 від 04.07.2018, копією додаткової угоди до договору оренди землі від 17.05.2012 зареєстрованого 01.06.2012 за № 532380004001934, витягом з офіційного сайту «nazk.gov.ua» щодо подання декларації ОСОБА_2, копією декларації поданої ОСОБА_2 за 2017 рік, копією відповіді НАЗК від 23.05.2018 року №03-05/16382/18, рапортом старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_4
Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_2, будучи депутатом Березоворудської сільської ради Пирятинського району Полтавської області 7 скликання, являючись згідно п. п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 вказаного Закону, не подала, у встановлений Законом десятиденний строк (не пізніше 21.05.2017), на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо набуття права власності на житловий будинок з господарськими будівлями за адресою Полтавська обл., Пирятинський район, с. Березова Рудка, вул. Центральна, 65, загальною площею 236,7 м2 та земельну ділянку №5323880700:00:056:0016, розташовану за адресою Полтавська обл., Пирятинський район, Березоворудська сільська рада, загальною площею 8,8720 га, тобто скоїла адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до вимог ст. 34 КУпАП обставиною, що пом’якшує відповідальність правопорушника, суд визнає щире каяття винного.
Відповідності до положень ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як встановлено у судовому засіданні, датою вчинення правопорушення вважається гранична дата подання повідомлення про суттєві зміни ОСОБА_2 – 21.05.2017, а датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата реєстрації рапорту про встановлення складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_2 – 07.08.2018, отже на момент надходження справи до суду, а також розгляду справи судом строк протягом якого на особу може бути накладено адміністративне стягнення, а саме три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення, не закінчився.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є не тільки мірою відповідальності, але й служить вихованню особи, яка скоїла правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 38, ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок на рахунок отримувача в: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд Полтавської області. Постанову може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, при застосуванні заходів примусового впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ю.О.Ощинська