Рішення № 76019955, 20.08.2018, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
20.08.2018
Номер справи
686/19247/18
Номер документу
76019955
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 686/19247/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2018 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого-судді Палінчака О.М.

при секретарі Антосєві В.П.

з участю представника позивача ОСОБА_1

відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 Салама,

ОСОБА_4, ОСОБА_5

перекладача ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницькому справу за адміністра-тивним позовом Управління ДМС України в Хмельницькій області до ОСОБА_2, ОСОБА_3 Салама, ОСОБА_4, ОСОБА_5 Хуссейна про затримання для ідентифікації з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні та примусового видворення з України громадянина ОСОБА_7 Республіки Бангладеш,

встановив:

20 серпня 2018 року Управління ДМС України в Хмельницькій області звер-нулось до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 Салама, ОСОБА_4, ОСОБА_5 Хуссейна про затримання строком на шість місяців для ідентифікації громадян ОСОБА_7 Республіки Бангладеш з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні та примусово видворити з України після завершення процедури його ідентифікації.

На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачі є громадянами ОСОБА_7 Республіки Бангладеш, які в порушення вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в'їхали в Україну поза пунктами пропуску та нелегально перебувають на території України без оригіналів документів, що посвідчують їх особу.

В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримала та просила позов задовольнити.

В судовому засіданні відповідачі, кожен окремо, пояснили, що прибули до України з Російської Федерації, куди потрапили під виглядом вболівальників футболу. Кінцева мета поїздки – Німеччина. Невідомі особи відібрали у них документи. На час розгляду справи, відповідачі виявили бажання повернутись до власної країни.

Ухвалою від 20 серпня 2018 року провадження щодо ОСОБА_2, ОСОБА_3 Салама, ОСОБА_4, ОСОБА_5 Хуссейна об’єднані в одне.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.

Згідно з частиною 3 статті 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до частини 1 стаття 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Згідно до п. 14 статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Як слідує з матеріалів справи, відповідачі, які є іноземними громадянами, прибули в Україну в серпні 2018 року, перетнувши кордон нелегально. За інформацією, отриманою з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (система «Аркан») встановлено, що відповідачі не значаться як такі, що перетинали державний кордон України.

Відповідності до статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено виключні підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Частиною 15 статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, не передбачених частинами 2 - 14 цієї статті, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в'їзд та виїзд з України іноземцями та особи без громадянства здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України.

Тобто, у відповідачів відсутній документ, що дає право законно перебувати на території України та здійснити виїзд з території України, крім того наявні обгрунтовані підстави вважати, що відповідачі будуть ухилятися від примусового видворення з України.

Відповідно до частини 1 стаття 21 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в'їзд в Україну, перебування на території України

та транзитний проїзд через територію України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за наявності достатнього фінансового забезпечення або наявності можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України. Порядок підтвердження достатнього фінансового забезпечення та його розмір встанов-люються Кабінетом Міністрів України.

Встановлено, що відповідачі не працюють, перебувають в України без реєстрації, без постійного місця проживання, роботи та джерела доходів, родинних зв'язків, не мають достатнього фінансового забезпечення їх проживання в Україні та для виїзду за межі України, а також документів, які б надавали їм таке право тому, є всі підстави вважати, що відповідачі будуть ухилятися від виконання рішення суду про їх видворення.

Згідно частини першої статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Відповідно до вимог ч.4 вказаної статті іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Виходячи з вимог частини 1 статті 289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з при-кордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів:

1) затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України;

2) затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

3) взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, уста-нови чи організації;

4) зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

У відповідачів відсутні визначені законодавством та міжнародними догово-рами України підстави для перебування в Україні, відсутні також обставини, які, згідно ч. 8 ст. 26 та ч. 1 ст. 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»забороняють примусове видворення за межі України (Відповідачі не перебувають у процедурі визнання біженцем та особами, які по-требують додаткового захисту; не підпадають під захист ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; в країні громадянської належності їх життю або свободі не загрожуватиме небезпека за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань; не загрожує смертна кара або страта, катування, жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання; не загрожує видворення або примусове повернення до країн, де можуть виникнути зазначені випадки).

Згідно пункту 3 частини 2 статті 371 КАС України суд, який прийняв поста-нову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України, про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземця або особи без громадянства, які підлягають примусовому видворенню.

Враховуючи, що відповідачі громадяни ОСОБА_7 Республіки Бангладеш мо-жуть ухилятися від виїзду з території України в добровільному порядку, про що свідчить порушення чинного законодавства України, відсутність в них документів, що дають право на виїзд з України та документів на право перебування в Україні, а також відсутність у них законних підстав перебування та проживання на території України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову повністю.

Керуючись ст. ст. 2,6,77, 242-246, 288-289, 371 КАС України, суд,

У Х В А Л И В :

Адміністративні позови Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області - задовольнити повністю.

Затримати строком на шість місяців для ідентифікації громадянина ОСОБА_7 Республіки Бангладеш ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які неза-конно перебувають в Україні, та примусово видворити з України після завершення процедури його ідентифікації.

Затримати строком на шість місяців для ідентифікації громадянина ОСОБА_8 Республіки Бангладеш ОСОБА_3 Салама, ІНФОРМАЦІЯ_2, з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та примусово видворити з України після завершення процедури його ідентифікації.

Затримати строком на шість місяців для ідентифікації громадянина ОСОБА_8 Республіки Бангладеш ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та примусово видворити з України після завершення процедури його ідентифікації.

Затримати строком на шість місяців для ідентифікації громадянина ОСОБА_8 Республіки Бангладеш ОСОБА_5 Хуссейна, ІНФОРМАЦІЯ_4, з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та примусово видворити з України після завершення процедури його ідентифікації.

Рішення звернути до негайного виконання.

Виконання рішення покласти на УДМС України в Хмельницькій області, ГУНП в Хмельницькій області та відповідний пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів із дня його проголошення.

Суддя О.М. Палінчак