
Справа № 344/7715/18
Провадження № 3/344/2943/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2018 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 міської ради, вул. К.Данила,53, за ст.122-2, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколів про адміністративні правопорушення серії БД №161826 від 26.05.2018, серії БД №161668 від 26.05.2018, 26.05.2018 близько 03 год. 00 хв. в м.Івано-Франківськ по вул.Незалежності, 146, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Hyundai Santa FE» н.з. АТ 7772 СЕ в стані наркотичного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився, у встановленому законом порядку, у лікаря нарколога за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Млинарська,21. Також, 26.05.2018 о 03 год. 00 хв. в м.Івано-Франківськ по вул.Незалежності, 146, водій ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом «Hyundai Santa FE» н.з. АТ 7772 СЕ, на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою голосових команд у гучномовець, червоних проблискових маячків та сирени не зупинився. Був зупинений шляхом переслідування на патрульному транспортному засобу. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.4, 2.9а), Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 130, ст. 122-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 в черговий раз не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. 20.06.2018 в судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснено його процесуальні права та вручено пам’ятку, що підтверджується письмовою розпискою, яка міститься в матеріалах справи. На адресу суду 18.06.2018 та 12.07.2018 повернулися рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення, згідно яких повістки про виклик до суду вручено адресату. 20.06.2018 у судовому засіданні ОСОБА_1 подав клопотання про відкладення розгляду справу із перебуванням на амбулаторному лікуванні. Також 26.06.2018 та 20.08.2018 ОСОБА_1 особисто через канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку із перебуванням на амбулаторному лікуванні ( травма), однак останній за своїм станом здоров’я мав можливість особисто в день призначених засідань 26.06.2018 та 20.08.2018 подати клопотання про відкладення розгляду справи, тобто не був позбавлений можливості прибути в судові засідання 26.06.2018 та 20.08.2018. Оскільки, судом вже неодноразово відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Роз'яснивши 20.06.2018 ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.130 КУпАП та ст.122-2 КУпАП.
Так, відповідно до вимог п.2.9а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Так, за змістом ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність особи наступає у випадку керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або відмови від проходження огляду на такий стан за наявності об'єктивних підстав вважати, що особа перебуває в нетверезому стані.
Статтею 122-2 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Відповідно до п.2.4 Правил дорожнього руху України передбачено, що на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:
а) пред'явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1; б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу; в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому технічному контролю.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом закону, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, висновок експерта тощо, є документами, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і відповідно до ст.251 КУпАП є одними із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи та правильне її вирішення.
Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до ст.254 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26.05.2018 року серії БД №161826, 26.05.2018 близько 03 год. 00 хв. в м.Івано-Франківськ по вул.Незалежності, 146, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Hyundai Santa FE» н.з. АТ 7772 СЕ в стані наркотичного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився, у встановленому законом порядку, у лікаря нарколога за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Млинарська,21 .
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою - інспектором роти №3 БУПП в Івано-Франківській області лейтенантом поліції ОСОБА_2, із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст.256 КУпАП, протокол підписаний уповноваженою особою, а також містить підпис особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
В протоколі, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ч. 1 ст.130 КУпАП, за якою складено протокол.
Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Відповідно до змісту ст.266 КУпАП та «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану наркотичного сп'яніння у водія транспортного засобу (наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість), у зв'язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп'яніння.
При складенні протоколу ОСОБА_1 роз'яснювалися його права і обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час зупинки автомобіля та складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
Перевірка працівниками поліції стану наркотичного сп'яніння щодо ОСОБА_1 проводилась відповідно до п. 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року (далі - Інструкція).
Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ.
Згідно висновку Івано-Франківського ОНД №386 від 26.05.2018, ОСОБА_1 перебував в стані наркотичного (амфетамін) сп’яніння. Даний висновок містить відомості щодо відмови від підпису ОСОБА_1 про ознайомлення з результатами огляду.
Згідно п.27 Постанови Пленуму Верховного суду України від 23.12.2005 року №4 « Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, також про адміністративні правопорушення на транспорті», керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу.
Як вбачається з відеозаписів з нагрудних камер працівників поліції, переглянутих в судовому засіданні, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом, не виконав вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу, був зупинений працівниками поліції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №161826 від 26.05.2018, з якого вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані наркотичного сп’яніння, висновком Івано-Франківського ОНД №386 від 26.05.2018, даними з протоколу серії БД № 161668 від 26.05.2018, відеозаписами, переглянутими в судовому засіданні.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 122-2, ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкцій ст. 122-2 та ч.1 ст.130 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.122-2, ч.1 ст.130 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 36, 122-2, 130, 221, 268, 283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 міської ради, вул. К.Данила,53, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-2, ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення:
за ст.122-2 КУпАП - штраф в розмірі 153 гривні;
за ч.1 ст.130 КУпАП - штраф в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 міської ради, вул. К.Данила,53, студента, на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106- 352 грн. 40 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко