
Дата документу 21.08.2018
Справа №320/6768/18
3/320/1145/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2018 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Юрлагіна Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Мелітопольської об’єднаної податкової інспекції Державної податкової адміністрації у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка проживає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, головний бухгалтер ТОВ «Мелітопольський ливарний завод»,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
17.08.2018 року до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП України.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
Згідно ч.1ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Крім того, статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який повинен містити пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вручення особі протоколу про адміністративне правопорушення підтверджується її підписом. У разі відмови даної особи від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
З матеріалів справи вбачається, що особа, яка притягується до відповідальності, взагалі не була присутня при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, для участі під час складення протоколу не викликалась, протокол нею не підписувався.
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, що ОСОБА_1 для підписання протоколу не з’явилася, відомостей про поважність причин не прибуття не повідомила.
Містяться лише відомості про те, що ОСОБА_1 повідомлено про розгляд справи, який відбувся 17 серпня 2018 року о 10-00 годині у приміщенні ГУ ДФС України у Запорізькій області, за адресою: м. Мелітополь, вул. Героїв України, 31, однак докази в підтвердження зазначеного в матеріалах справи відсутні.
Так, само, як і відсутній підпис ОСОБА_1 про отримання другого примірника протоколу.
У протоколі про адміністративне правопорушення також відсутні пояснення ОСОБА_1
У разі неможливості складання адміністративного протоколу на місці вчинення правопорушення, ст.259 КУпАП передбачено доставлення порушника з цією метою або затримання в порядку ст.260 цього кодексу.
Складання протоколу у відсутність ОСОБА_1 є грубим порушенням її прав їй не роз’яснено її права передбачені ст. 268 КУпАП.
Аналіз зазначених норм та фактичних обставин справи дає підстави вважати, що при складенні протоколу були порушені вищезазначені вимоги закону, а відповідно і права ОСОБА_1
Суд самостійно не може усунути недоліки допущені посадовою особою при складанні протоколу. А тому дана справа підлягає поверненню.
Вимогами ст. 278 КУпАП передбачено, що посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Таким чином, було встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 219 від 17 серпня 2018 року, який є документом, що офіційно засвідчує факт неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів у справі, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП України.
Зазначені вище недоліки при складанні протоколу унеможливлюють суд прийняти законне та обґрунтоване рішення у даній справі у зв’язку з чим протокол про адміністративне правопорушення № 219 від 17 серпня 2018 року, відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Державної податкової адміністрації у Запорізькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 9, 163-4, 245, 256, 277, 278, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП до Мелітопольської об’єднаної податкової інспекції Державної податкової адміністрації у Запорізькій області для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до норм КУпАП України.
Виконання відповідної постанови провести у найкоротші строки, з урахуванням вимог ч.2 ст. 38 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Т.В. Юрлагіна